Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 541 of 903 FirstFirst ... 41 441 491 531 539 540 541 542 543 551 591 641 ... LastLast
Results 10,801 to 10,820 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #10801 SP
    Junior Member koro's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Am si eu o nelamurire. De curand a fost deschis acest thread: http://www.consolegames.ro/forum/f11...8544-ps-games/ , care a si fost inchis la scurt timp, trimitandu-ne la topicul de PS3.

    Cel care a deschis acest thread a justificat faptul ca atat la thread-ul de XBOX360, cat si la cel de XBOX One, exista cate un astfel de topic:

    http://www.consolegames.ro/forum/f9-...-a/index4.html

    http://www.consolegames.ro/forum/f11...gold-xbox-one/

    Eu propun sa de redeschida threadul de pe PS4, deoarece eu unul nu intru pe cel de PS3 si poate sunt multi altii ca mine.
    +1

    Sunt convins ca exista destul de multi useri, ca si mine, care au trecut de la X360 la PS4, si care nu intra niciodata pe sectiunea PS3.

  2. #10802 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    koro este suficient sa intri o data, faci subscriptie si de fiecare daca cand se posteaza ceva acolo esti informat pe email.

  3. #10803 SP
    Junior Member koro's Avatar
    Corect, insa e putin ne-intuitiv, mai ales pentru useri noi.

  4. #10804 SP
    Junior Member stapanul01's Avatar
    Salut , am si eu o intrebare , vreau sa achizitionez un joc de la cineva SH
    Jocul pe care il vinde arata asa http://img21.olx.ro/images_mercadorr...fotografii.jpg
    iar un prieten de al meu care mai are jocul , al lui arata astfel http://img10.olx.ro/images_mercadorr...ps4-jocuri.jpg Care este diferenta ?

  5. #10805 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ stapanul01 primul link e varianta promotionala, de regula oferita pt review sau pt a fi jucata in magazin. varianta 2 este cea comerciala. in afara de carcasa nu e vre-o diferenta in materie de joc.

    ---------- Post added 07-01-2015 at 13:27 ----------

    legat de discutia de mai sus problema este ca nu se foloseste threadul de PlayStation Plus din categoria PS4/PS3 pentru a se pune postarile legate de jocurile gratis oferite in fiecare luna nu ca nu exista un thread PS+ Games.

  6. #10806 SP
    Junior Member Spin's Avatar
    Salut.

    Am luat un PS4 inainte de sarbatori si pana acum nu am reusit sa ma loghez in PSN. OK, am inteles ca au avut serverele atacate, c-o fi, c-o păți. Totusi, au trecut aproape 3 saptamani!

    Am încercat toate variantele despre care am citit pe ici, pe colo, adică am schimbat si MTU la 1470 / 1473 / 1477, am bagat si cablul de net direct in consola (fara sa mai trec prin router), am sters userul si am facut altul nou etc etc. Nimic! Nu pot intra în PSN și pace, îmi tot apar erori!

    Mai pățește cineva asta? Ce sfaturi aveți pentru a rezolva totuși problema?

  7. #10807 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ce coduri au acele erori?

  8. #10808 SP
    Junior Member Spin's Avatar
    Cel mai frecvent, NW-31194-8. Dar apar multe altele (CE-33992-6, NP-31734-8 etc)

  9. #10809 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ai schimbat mtu si de pe router?

  10. #10810 SP
    Banned Templier's Avatar

  11. #10811 SP
    Junior Member Spin's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    ai schimbat mtu si de pe router?
    Învață-mă cap-coadă, te rog

  12. #10812 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    cauta manualul modemului
    intra pe el din browser 192.ceva.ceva (ce ip ai tu la el)
    du-te in settings>MTU (cauta in manual unde e exact)
    si pune din router 1473

  13. #10813 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Pai am incercat aici, insa nu stiu ce ip pun acolo, ca nu cred ca IP-ul de la ISP are vreo relevanta cu cel al PS4-ului. O sa conectez laptopul la cablul pe care il bag in Playstation si sa vedem.

  14. #10814 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    In other news, water is wet.

  15. #10815 SP
    Banned Templier's Avatar
    Cam asa ceva Trefla...

  16. #10816 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    legat de discutia de mai sus problema este ca nu se foloseste threadul de PlayStation Plus din categoria PS4/PS3 pentru a se pune postarile legate de jocurile gratis oferite in fiecare luna nu ca nu exista un thread PS+ Games.
    Problema este alta, daca nu ai observant, mai repet, pentru 2 console Microsoft sunt 2 thread-uri diferite pe acelasi subiect, cate unul pentru fiecare consola, iar pentru 3 console Sony exista 1 thread, s-a deschis unul pentru PS4 si s-a inchis, ramanand unul pentru 3 console.

    Deci pentru 2 console sunt 2 thread-uri, iar pentru 3 console este un thread, treaba tipic romaneasca.

    Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

    PS: Daca se doreste publicarea acestui subiect la console club (XBOX ... PS...), se pot inchide si threadurile Microsoft si cel de Sony, macar stim o treaba.

  17. #10817 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Problema este alta, daca nu ai observant, mai repet, pentru 2 console Microsoft sunt 2 thread-uri diferite pe acelasi subiect, cate unul pentru fiecare consola, iar pentru 3 console Sony exista 1 thread, s-a deschis unul pentru PS4 si s-a inchis, ramanand unul pentru 3 console.

    Deci pentru 2 console sunt 2 thread-uri, iar pentru 3 console este un thread, treaba tipic romaneasca.

    Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

    PS: Daca se doreste publicarea acestui subiect la console club (XBOX ... PS...), se pot inchide si threadurile Microsoft si cel de Sony, macar stim o treaba.

    nu vad rostul unui nou thread " PS+ Games " cand exista deja " Play Station Store " si in aria PS3/4 si Vita. in categoria de PSVita nu s-a mai postat de anul trecut! daca s-ar pune jocurile lunare care apar in PS Store in aria respectiva am evita asemenea situatii. oricum si aici s-a scris de N ori ce jocuri o sa apara si nimeni nu a avut de pierdut ceva, intra unul intreaba, i se raspunde si gata.
    voi faceti cum vreti oricum just my 2 cent

  18. #10818 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Justificarea moderatorului a fost sa-l trimita la PS3: http://www.consolegames.ro/forum/f11...s/#post1206294

  19. #10819 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    E acelasi IP cu care se iese in net.(adica cel de ISP) PS4 foloseste doar local alt IP.

    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pai am incercat aici, insa nu stiu ce ip pun acolo, ca nu cred ca IP-ul de la ISP are vreo relevanta cu cel al PS4-ului. O sa conectez laptopul la cablul pe care il bag in Playstation si sa vedem.

  20. #10820 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am testat de pe PS4 din browser si zice ca nu e deschis...(port 80).

    ---------- Post added 07-01-2015 at 22:20 ----------

    I-am pus si IP Static. Chiar nu vad unde am gresit...am urmat ce scria pe portforwarding.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts