Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 559 of 903 FirstFirst ... 59 459 509 549 557 558 559 560 561 569 609 659 ... LastLast
Results 11,161 to 11,180 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #11161 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Folosesc share impreuna cu un prieten de cand mi-am cumparat consola si treaba sta cam in felul urmator.

    Contul lui principal este setat ca primar la mine pe consola, iar contul meu principal la el.(In cazul asta eu am acces la toate jocurile lui indiferent de contul cu care ma loghez, iar la jocurile mele am acces doar cand sunt logat pe contul meu principal). Indiferent daca adaug eu in joc in librarie sau el, se poate instala in orice moment si pe consola cealalta.

    PS+ avem amandoi activat, dar a fost o perioada in care doar el avea PS+. Cand avea doar el PS+, eu beneficiam pe consola mea de PS+ pentru toate conturile cu care ma logam, in timp ce el avea acces la PS+ doar daca se loga cu contul principal

    LE: In situatia ta, cand doar el va avea PS+, singurul dezavantaj il va avea el pentru ca va trebui sa fie logat doar pe contul respectiv pentru a beneficia de PS+. Si nu va putea sa joace offline jocurile pe care le are el pe cont.

  2. #11162 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu prea inteleg...de ce sa aibe EL dezavantaj, daca el are PS+... Adica, e normal, ca el sta doar pe contul ala, ca e al lui. Asa o sa aibe mereu PS+ ?

    Ce intelegeti prin "sa joace offline" ? Daca nu are internet, nu le poate juca ? Sau cum e cazul la Far Cry 4 (spre exemplu), unde ai de ales daca sa joci Online sau Offline, dar salvarile se sincronizeaza oricum, chiar daca joci offline ?

  3. #11163 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Daca joaca offline, fara net, implicit neconectat la psn, nu va avea facilitatile de plus si jocurile primite prin plus sau cumparate digital pentru ca are contul secundar. Tu in schimb nu ai problema asta. Acesta e dezavantajul lui.

  4. #11164 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Prin offline ma refeream sa nu fie conectat la internet.

    In cazul in care el sa zicem are doua conturi(unu de UK si unu de US de exemplu) nu va befeficia de PS+ decat pe cel pe care il are activat. Tu spre deosebire de el, avand contul lui cu PS+ activat ca primar la tine pe consola, poti sa folosesti PS+ pe orice cont doresti. Daca el are doar un singur cont pe care il foloseste atunci nu mai e niciun dezavantaj.

  5. #11165 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    El are pe RO si probabil imi voi face si eu unu pe RO si gata

    Ms mult de raspunsuri. O sa vb si cu el toate chestiile astea si daca e totu ok, mi-l iau

  6. #11166 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    @razvanrazy: good choice! Din pacate nu te pot ajuta foarte mult, share n-am facut niciodata pe PS4 si nu suport jocurile in format digital (decat daca n-am incotro).

    N-am vazut pe piata niciun bundle care sa merite banii si nici nu cred ca vei gasi vreunul care sa merite, considerand ca vrei sa-ti iei jocuri SH. Singurul care merita ca raport calitate - pret este cel de aici, de la Altex, practic platesti pentru The Order 150 de lei. Altex accepta si rate de la o multitudine de banci, so...

    @mark: merge cu conditia sa fii abonat la un furnizor de CATV de unde sa poti avea optiunea HBO Go. Rcs spre exemplu nu permite. De asemenea, spunea MonkY ca HBO Go Romania este destul de saracacios, serialele pe care le promoveaza exista doar partial (cateva episoade sau sezoane, nu integral), programe care apar si dispar, etc.
    Am inteles, deci nu se merita.

  7. #11167 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am si eu o intrebare. O sa imi expire PS Plus de UK in curand si as dori sa trec pe US sau RO. Daca trec sa zicem pe US, o sa re-downloadez Valiant Hearts. Eu am jucat pana acum VH pe contul de US pe care urmeaza sa-mi iau Plus. Se vor pastra salvarile la joc avand in vedere ca trec de pe o zona pe alta? UK to US.

  8. #11168 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu se păstrează.

  9. #11169 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    eu am facut in felul urmator am conturi pe ro us si uk( ps+) i-am dat conturile de uk si us unui prieten (unde sunt jocurile digitale cumparate ) si se joaca fara probleme orice joc dar pe conturile mele unde a fost cumparat iar eu ma joc pe orice cont orice joc fara probleme (dar majoritatea pe ro ca sa nu ma dea afara cand intra el )

  10. #11170 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista vreun site (gen xbox.com) unde sa te poti loga, sa vezi detalii despre cont, sa-ti faci cont daca nu ai, samd ?

    Am incercat playstation.com (si nu stiu de ce, dar tine el neaparat sa ma bage pe ro.playstation.com desi in mod clar nu vreau asta) si nu am vazut nicaieri optiunea de logare.

  11. #11171 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Exista vreun site (gen xbox.com) unde sa te poti loga, sa vezi detalii despre cont, sa-ti faci cont daca nu ai, samd ?

    Am incercat playstation.com (si nu stiu de ce, dar tine el neaparat sa ma bage pe ro.playstation.com desi in mod clar nu vreau asta) si nu am vazut nicaieri optiunea de logare.
    Ceva de genul acesta : https://store.sonyentertainmentnetwo...ystation-store ?

  12. #11172 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Exista vreun site (gen xbox.com) unde sa te poti loga, sa vezi detalii despre cont, sa-ti faci cont daca nu ai, samd ?

    Am incercat playstation.com (si nu stiu de ce, dar tine el neaparat sa ma bage pe ro.playstation.com desi in mod clar nu vreau asta) si nu am vazut nicaieri optiunea de logare.
    https://store.sonyentertainmentnetwork.com

  13. #11173 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    @Bobby: eu am incercat cu Amazon Uk recent si mi-au spus "our top-up codes are available only for our US custumers". Funny, considerand ca incercam sa iau un card valoric valabil doar pentru UK, dar asta e.
    Hmm, atunci trebuie sa ai adresa de livrare de US. Da, m-am uitat si eu la mine si am adresa de US de cand am stat acolo setata si de aceea a mers fara probleme.

  14. #11174 SP
    Member dan1703's Avatar
    Uitati aici site de incredere, cateodata ti-l da si pe loc http://cardscodes.com/Sony_Playstati...n_USA-137.html are si pt uk(linku e pt us, dar cauti tu acolo) iesi cel mai bine daca platesti in euro

  15. #11175 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pentru ca, dupa cum am zis si ieri, o iau strict ca pe o consola secundara, doar pentru exclusivitati si nu as vrea sa-mi cumpar PS+ (pentru ca ma ajuta prietenu asta al meu cu el) si nici jocuri nu vreau sa-mi iau, decat exclusivitatile (sau ce nu-si cumpara el),
    Eu zic sa faci invers daca iei PS4. Avand in vedere ca jocurile multiplatform au rulat cel putin pana acum la o rezolutie mai mare pe PS4, cred ca e alegerea mai buna daca ai ambele console. In curand se lanseaza Wicher 3 care va rula pe One la o rezolutie inferioara celei de PS4. Seems logic to me

  16. #11176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu dau 2 bani pe rezolutia la care ruleaza, cat timp jocul arata cum l-au prezentat si nu scade sub 20fps-uri.

    Cat de facut invers, am vazut ca PS+-u pe 1 an e mai scump ca Live Gold-ul pe 1 an, ceea ce mi se pare incredibil de dubios, avand in vedere calitatea Gold-ului.

    Inca stau in dubii si ma consult cu toata lumea si mai ales cu prietenul care m-ar ajuta cu share-ul, dar tot inclin spre NU din mult prea multe motive.

    Cred ca as turba sa vad ca dupa 1-2-3 luni de la achizitie, incepe sa mi se decojeasca manetele de pe controller sau mai stiu yo ce alte probleme de genu asta, care la Xbox One nu exista.

    Momentan mai astept...

  17. #11177 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    bai , nu te lua de maneta de la ps4, am agresat-o de i-au iesit ochii, am dat cu ea de mai multe ori prin BF4..merge inca perfect dupa 1 an si ceva de teroare(doar in bf4 are 900 de ore), da , i-am pus cauciucuri d-alea din altex la stickuri

    la xbox 360 mi-a cedat maneta in 8 luni , si nu jucam shootere cu nervi , online.

  18. #11178 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am cauciucurile alea si am grip mai bun pe stickuri. Ma rog, nu e neaparat o solutie eleganta, dar in cazul meu cele folosite de mine au o textura mai ok decat cea a stickurilor. Chiar nu cred ca e o problema asta pana la urma, citisem ca s-a rezolvat dupa primele batchuri. PS+ il poti gasi mai ieftin pe diverse site-uri, eu am luat 1 an cu 40EUR. Pe Gold ultima data am platit 50EUR. Nu vad cum e mai ieftin.

  19. #11179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu mi se pare normal sa-mi cumpar chestii aditionale (cum e cazu aici de cauciucuri), chiar daca e 2ron bucata.

    Referitor la Gold, am dat 125 ron pe 12 luni. La PS+ nu vad sub 200 ron. Asta e aproape dublu.
    Uita-te de exemplu la Allromedia. 33.5lire PSN, 25lire Gold.

    Nu inteleg cum sa pice gamepad-ul X360, ca am consola din 2008 si folosesc maneta care a venit odata cu ea si arata si se misca absolut perfect. Iar cea de-a doua maneta, luata prin 2010, la fel. Si m-am jucat enorm de mult. Dar...normal, eu ma joc, nu iau in serios si daca pierd, nu arunc cu ele in TV sau in perete si nici nu-i dau pumni.

    Oricum, controller-ul de PS4 e cel mai mare minus pentru mine, cand ma gandesc la PS4, dar este un minus pe care sunt dispus sa-l accept (ca forma si calitate), dar tot nu accept ca dupa cateva luni sa fiu nevoit sa pun nu stiu ce cauciucuri, sau husa, sau alte mizerii.

  20. #11180 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    eu am controlleru original de la consola si are peste 1 an si e intacta , depinde cum se joaca omu de brutal

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts