Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 627 of 903 FirstFirst ... 127 527 577 617 625 626 627 628 629 637 677 727 ... LastLast
Results 12,521 to 12,540 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #12521 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Daca baga cross play la shootere sau terminat cu ele, si asa sunt care folosesc adaptoare pt mouse si tastatura si se vede diferenta.

  2. #12522 SP
    Member excess's Avatar
    Am un router ASUS RT-N53, PS4 legat la el prin cablu, test connection 35 down mbps(variaza), 9-10-30 up mbps.
    E nevoie de vreo setare la router pt. un download mai bun? Uneori, timp de un minut, descarca cu 3-4 mb/s apoi scade la 1 iar deseori chiar sub 1.
    Am observat ca dupa un restart la consola, descarca cu 5-6 mb, apoi se prosteste.

  3. #12523 SP
    Member luciteck's Avatar
    E nevoie ca Sony sa "give a ****"

  4. #12524 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    mdea....la mine inca nu ma lasa sa ma conectez la PSN si vroiam azi sa iau si dlc-urile de la driveclub sa fac 100% la trofee . daca bag cablu de la net direct in consola? am sanse oare sa ma conectez?


    browser-ul de pe PS merge fara probleme imi intra pe site-uri. doar PSN nu imi merge

  5. #12525 SP
    Member luciteck's Avatar
    Welcome in the club. Incearca sa bagi cablul direct, fara router si daca esti pe rds si ppoe, userul si parola.

  6. #12526 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    am inteles. o sa incerc diseara cand scap de la munca....deja devine enervanta treaba asta....ma mai obliga sa imi si cumpar PS+

  7. #12527 SP
    Member luciteck's Avatar
    La mine si-a revenit.... momentan

  8. #12528 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    da am bagat cablu de internet direct in consola si cu ppoe (parola si user-ul) si asa merge....dar numai pot folosi net-ul la alte device-uri din casa....

  9. #12529 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cum vad daca contul este pe RO si nu pe alta tara?

    Eu am contul de anul trecut facut, dar niciodata nu m-am conectat cu contul acela pe vreo consola pana cand mi-am cumparat PS4 (acum 2 luni). Inainte era trecut cu date din Anglia, dar cand m-am conectat la consola am modificat datele respective cu cele de Romania (parca asa imi amintesc). In orice caz, asa imi arata la Account Details:

    Location Residential Address bla bla

    City Bucuresti

    County Romania

    Postcode 051851

    Country/Region Romania

    Deci este ok? ... Pe PS Store imi apar preturile in RON. De exemplu, mi-a spus cineva ca DLC-ul "Bank Heist" de la Thief merge doar pe UK, si mie nu imi merge... Deci ar trebui sa fie cont pe RO. Daca dau edit la Account Details pot modifica datele acelea....

  10. #12530 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    da am bagat cablu de internet direct in consola si cu ppoe (parola si user-ul) si asa merge....dar numai pot folosi net-ul la alte device-uri din casa....
    Sunt curios daca exista useri cu UPC sau Telekom care au intampinat aceleasi probleme de sign-in. Sa nu fie vreo buba si din cauza rds/rcs...

  11. #12531 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Cum vad daca contul este pe RO si nu pe alta tara?

    Eu am contul de anul trecut facut, dar niciodata nu m-am conectat cu contul acela pe vreo consola pana cand mi-am cumparat PS4 (acum 2 luni). Inainte era trecut cu date din Anglia, dar cand m-am conectat la consola am modificat datele respective cu cele de Romania (parca asa imi amintesc). In orice caz, asa imi arata la Account Details:

    Location Residential Address bla bla

    City Bucuresti

    County Romania

    Postcode 051851

    Country/Region Romania

    Deci este ok? ... Pe PS Store imi apar preturile in RON. De exemplu, mi-a spus cineva ca DLC-ul "Bank Heist" de la Thief merge doar pe UK, si mie nu imi merge... Deci ar trebui sa fie cont pe RO. Daca dau edit la Account Details pot modifica datele acelea....
    Daca iti apar preturile in RON inseamna ca este de RO contul.

  12. #12532 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Si pe consola, dar si pe PC (pe site) imi apar preturile in RON. Deci e pe RO .

  13. #12533 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    am si eu o intrebare...daca am contul de Anglia pot sa il mut pe Romania si sa pastrez in continuare tot ce am cumparat pana acuma?

  14. #12534 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    din pacate nu, si nici nu se intrevede o asemenea posibiliatte in viitorul apropiat

  15. #12535 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu, eu am sustinut PSN Ro de la inceput, pacat ca au fost persoane ce nu il recomandau, insa odata cu fluctuatile cursului valutar devine o alegere tot mai buna.

    Nu cred ca problema pleaca de la RDS, merge netul pe consola, problema pleaca din consola inspre server.

    ---------- Post added 20-08-2015 at 12:53 ----------

    Shuhei Yoshida a fost intrebat odata si raspunsul lui a fost ca este foarte complicat din mai multe motive, a lasat sa se inteleaga ca nu va fi posibil, ceva de genul.

  16. #12536 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Nu, eu am sustinut PSN Ro de la inceput, pacat ca au fost persoane ce nu il recomandau, insa odata cu fluctuatile cursului valutar devine o alegere tot mai buna.

    Nu cred ca problema pleaca de la RDS, merge netul pe consola, problema pleaca din consola inspre server.

    problema e ca eu am contul de Anglia demult si am multe dlc-uri si joculete cumparate pe el. plus trofee, coduri de la editii de colectie...si nu prea imi vine sa imi fac cont de Romania nou. vroiam sa ma mut pentru ca imi e mai usor sa am cardul atasat la cont si sa cumpar cand vreau. Dar asta e ...raman in continuare pe Anglia.

  17. #12537 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    problema e ca eu am contul de Anglia demult si am multe dlc-uri si joculete cumparate pe el. plus trofee, coduri de la editii de colectie...si nu prea imi vine sa imi fac cont de Romania nou. vroiam sa ma mut pentru ca imi e mai usor sa am cardul atasat la cont si sa cumpar cand vreau. Dar asta e ...raman in continuare pe Anglia.
    Mda. Mă găsesc în aceeași "magnifică" situație...

    Chestia asta cu PSN nu poate fi de la RDS că am un amic care stă la doi pași și are net prin RDS băgat in router și din router cablu LAN băgat in consolă și ii merge tot, nu a avut nicio problemă de când am eu.

  18. #12538 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am "aflat" de o chestie asa mai neoficiala de la un nene de la Sony Ro cum ca cei care au conturile setate secondary pe consola lor au varii probleme de conectare la psn.
    Just sayn...

  19. #12539 SP
    Member luciteck's Avatar
    Neh, nu cred sa fie asta, eu am cel de UK setat ca primary si tot face fitze.

  20. #12540 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am cont secundar, nu am avut probleme deloc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts