Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 672 of 903 FirstFirst ... 172 572 622 662 670 671 672 673 674 682 722 772 ... LastLast
Results 13,421 to 13,440 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #13421 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare, intentionez zilele urmatoare sa-mi cumpar un PS4 si sa revin la gamingul de console, o intrebare simpla, pe ce sa-mi fac contul UK sau RO? Daca il fac pe Romania pot adauga prieteni care au conturi UK in lista si sa ma joc impreuna cu acestia? Mai mult tind spre RO abia vad si cei de la Sony ca incepem sa fim din ce in ce mai multi si poate ne acorda mai multa atentie.

  2. #13422 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Poti sa iti adaugi prieteni din orice regiune. Insa de jucat nu e chiar asa simplu, pentru ca sunt jocuri care au servere regionale. Dintre Uk si Ro e ok sa alegi Ro, in general preturile sunt cam la fel. Pe uk poti sa ma gasesti carduri valorice cu reduceri si astfel sa cumperi jocuri ceva mai ieftine, insa pe ro poti folosi direct cardul personal. Cred ca alegerea reala e intre Ro si Us pentru ca pe Us jocurile sunt realmente mai ieftine, bine asta daca se normalizaza iar dolarul la putin sub 4 lei

  3. #13423 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Depinde de conținut, cele mai multe jocuri au preț mai mic pe RO, îți recomand România. UK-ul are prețuri exagerate

  4. #13424 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    La cat este acum dolarul, clar merita mai mult pe RO. Cand mi-am creat eu contul principal de PSN, nu aveam posibilitatea de a face pe Roamania si am ales US, in detrimentul UK-ului, deoarece erau oferte mai dese si pretul mai mic, datorita dolarului care era 3.3-3.4.
    Totodata, am observat ca au inceput sa apara si pe RO destule oferte, iar in unele cazuri pretul este mai mic decat pe US, daca ai PS Plus.
    Acum mi-as pune PS Plus pe RO, dar as pierde toate jocurile gratis date pana acum. Poate se vor hotara sa te lase cei de la Sony, intr-un viitor nu foarte indepartat, sa poti schimba regiunea contului, desi este cam dificil datorita licentelor.

  5. #13425 SP
    Member 3stripes's Avatar
    De asemena îți recomand ca pe lângă contul de RO să îți faci și de UK și să le ți pe amândouă primary pe consolă astfel vei ocoli niște probele care există cu redeemul de key pe contul de RO (de exemplu pentru conținutul extra care vine ca un cod pe un flayer în cutia jocului).

  6. #13426 SP
    Member musat's Avatar
    Am cumparat azi Until Dawn (sh). Jocul functioneaza fara probleme (instal & play) dar face cam mult zgomot in timpul actiunii. Adica mai mult decat altele (ceva asemanator face Unity dar numai in meniu nu si in timpul jocului), Cu alte jocuri se aude discul numai la inceput sau deloc. Se poate reduce acel zgomot (fisiere mai multe instalate ca sa nu mai citeasca atat discul)? Multumesc.

  7. #13427 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocurile se instalează 100% pe consola. Discul e doar pt verificare. Poate nu s-au copiat toate fișierele si din cauza asta face zgomot inca

  8. #13428 SP
    Member musat's Avatar
    Am scos discul in timpul jocului dar ....se opreste. Este destul de aiurea pentru ca este un joc de groaza si ar trebui sa aud zgomotele din joc nu ventilatorul sau unitatea de citit discurile. Nu o sa mai folosesc boxele si o sa stau cu castile. Sper sa ma sperii mai bine asa

  9. #13429 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Multumesc tuturor pt. raspunsuri, pana urma voi folosi contul vechi de UK alaturi de unul nou pe RO.

  10. #13430 SP
    Member Duni's Avatar
    Intrebare de noob, pot transfera salvarile intre 2 conturi de PS4?
    Am un cont pe UK si unul pe RO, vreau sa transfer progresul la Driveclub si Battlefield 4 de pe UK pe RO, ca nu am chef sa fac incep iar de la level 1 in MP...

  11. #13431 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nup. Nu poti. Salvarile au embeded coduri unice pentru fiecare utilizator. La PS3 devenise posibil pentru ca s-a putu moda ps3-ul si astfel au aparut tool-uri care permiteau transferul de salvari intre doua conturi, chiar si pe console nemodate. Dar la ps4 inca nu

  12. #13432 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Dap, din pacate nu poti ... nu prea tare. Cei de la Sony nu au excelat niciodata cu privire la flexibilitatea data utiliziatorilor in ceea ce priveste conturile (probleme cu salvarile, alegere nume cont, schimbari de nume, etc).
    Este foarte aiurea pentru cineva care isi cumpara o consola / face cont nou (deci nu esti noob, pana la urma ai cumparat un produs si ai cerut ceva de bun simt).

  13. #13433 SP
    Banned Macyty's Avatar
    Hello Guys

    New guy here, am inteles eu gresit sau sau a iesit PS4 cu Butoate fizice (on/off si eject) ?
    Daca da , este echivalentul lui PS3 Slim ? Fiindca nu stiu daca sa-l cumpar sau sa mai astept PS4 Slim, oricum nu prea au iesit titluri interesante in astia 2 ani si am inteles ca sunt o groaza de probleme cu PS4 noisey overheat freezuri.

    thnx

  14. #13434 SP
    Banned Venom's Avatar
    Da, pe PS4 n-a aparut de fapt niciun joc, iar probleme cu duiumul. Dupa 5 minute de functionare iese fum din el. Noroc ca se blocheaza si nu ia foc. Ramai pe PC ca e mai bine.

  15. #13435 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    Macyty e un pc fanboy sau ceva de genu se vede clar, toate posturile lui sunt negative spre ps4 si jocurile de ps4

  16. #13436 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un troll obosit, nu-l mai băgați în seamă, pleacă singur după ce înjură un pic

  17. #13437 SP
    Banned Macyty's Avatar
    @Venom numeste-mi 5 de PS jocuri care au peste 95 score pe metacritic

    @orionpaxbb am PS3 de pe vremea cand costa 2200 de ron , care e problema ta ca eu nu consider jocurile dupa 2011 "Jocuri" si mai mult demo-uri , tease-ruri etc etc,

  18. #13438 SP
    Member Mousey's Avatar
    Nu pot sa-ti numesc nici 5 jocuri de PC care au metascore peste 95. Dafuq.
    E trist dacă te iei după niște critici obosiți când îți alegi jocurile. Get off your high horse.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  19. #13439 SP
    Member musat's Avatar
    Si de aia nu te joci un joc pentru ca nu are 95 scor?

  20. #13440 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    nu stiu sa-ti zic 5 jocuri cu metacritic de peste 95 dintoutdeauna de pe toate platformele lol, du-te inapoi de sub podul de unde ai iesit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts