Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 719 of 903 FirstFirst ... 219 619 669 709 717 718 719 720 721 729 769 819 ... LastLast
Results 14,361 to 14,380 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #14361 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @kobayashi
    Sunt partial de acord cu tine.
    Asa este, PS Minus este folositor practic doar pentru MP.
    In ceea ce ma priveste, nicio problema, nu mai platesc acest serviciu. De-aia nu mai poate $ony de mine.
    Chestiunea insa este ca "baietii" promoveaza in continuare cam acelasi tip de serviciu ca pe PS3 in trecut, dar de fapt nu este asa.
    Nu vor sa spuna pe sleau ca practic doar despre asta e vorba -- sa platesti MP.
    Toate astea, te-asigur, se intampla pompand foarte multi bani in marketing, decat sa investeasca in acele "servere scumpe".
    Macar pe vremuri cei de la M$ spuneau clar ca trebuie sa platesti pentru MP.
    Tot pe vremuri $ony facea titlu de glorie din faptul ca nu se plateste MP pentru PS3 (apropo, din cate stiu sunt in continuare foarte multi care se joaca MP pe aceasta platforma, ei ce ar reprezenta? lesser people? ii tin in spate cei care platesc PS Minus pentru PS4?).

    Ce incerc eu sa spun este ca o dau la intors, cat de mult promoveaza ei "curentul indie", fac filmulete luna de luna, mai platesc cate-un "graitor de maretie" d-asta, pun comunitatea "pe jar" ba cu voting ba cu una, ba cu alta.
    Au aceeasi politica de promovare ca in trecut, dar realitatea este alta pentru PS4.

    Concluzionand, orice grup social/utilizatori, etc. caruia ii oferi un serviciu, de o anumita natura, ce ulterior este "alterat" in detrimentul acelui grup, va primi aceasta schimbare cu aversiune.
    Dar nu-i asa, este dreptul lor, rezervat, de a modifica cum cred ei de cuviinta.
    Noi pana la urma suntem consumatori si trebuie doar sa fim tinuti de nas atat de tare incat sa platim cat mai mult si sa primim cat mai putin, si sa fim tinuti atat de putin incat sa credem ca merita banii aruncati in ei.
    Ba mai mult, sa-i mai si aparam sau sa le dam "sanse". E penibil sa "astepti", luna de luna, ca poate poate..
    Oricum fiecare face ce vrea cu timpul si banii sai, iar "baietii" se comporta asa cum ii taxeaza sau nu comunitatea, consumatorii, etc.
    Pana atunci numara banii, se bucura de predictibiliate si de subscription-based model, se impamanteneste si devine norma in viitorul apropiat.

    PS: in ciuda a ceea ce ar putea pare, pe aceasta generatie am doar consola $ony.

  2. #14362 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Da, partea de Cloud este importanta in cazul salvarilor pe ambele platforme. De asemenea multiplayerul platit este ok, mai ales daca investesc in servere/conexiuni bune.

    Off-topic, kobayashi atasez doua poze just for info. Fara rautate, pur si simplu ca sa vezi de curiozitate diferenta.
    Așa se întâmplă când nu există concurență, îți bați joc de cei 35 de milioane de cumpărători. S-au văzut cu sacii în căruță ăștia de la Sony, iar încet, încet dacă vrei să mai joci un joc cu adevărat exclusiv îți cumperi un PS4. Microsoft este nevoită să ofere ceva mai atrăgător. La fel au făcut și cei de la Sony cu PS3 când au avut de recuperat terenul pierdut în primul an. O să vedem generația următoare câți uită aroganta $ony.

  3. #14363 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Ce ti-e si cu notiunile de free, abonament samd.
    Cu cat are o consola mai mult succes si lasa in spate concurenta, cu atat notiunile respective devin redundante pentru acel producator (indiferent cine este acesta).
    Par mai degraba reactivi decat proactivi.
    Dar chiar si asa tot vor fi milioane cei ce vor plati un abonament si tot vor spera ca macar o parte din ceea ce doresc sa aibe cu acel abonament sa se adevereasa (si nu doar de 1-2 ori pe an si nu doar acele lucruri de baza ce ar trebui incluse).

  4. #14364 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Here's the real reason the PS4 connection speeds a... - PlayStation® Forums asa a fost de cand s-a lansat ps3ul si continua pana in ziua de azi. sa lase vraja aia cu fastest network etc, lagest poate

  5. #14365 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu mai am probleme cu viteza de download de vreo 6 luni. Chiar am rămas surprins.

  6. #14366 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Multumesc @Imperatore
    Foarte interesant articol (o sa-l dau si eu mai departe) si palaria jos pentru acel user.

    Sony, if you're reading this, please do the right thing. Level with your user base.
    Asta se va intampla, din pacate, doar atunci cand vor fi loviti in singurul loc unde ii doare -- la bani.
    Asa cum a facut-o M$ dupa fiasco-ul XBOX ONE.
    Atata vreme cat lumea arunca cu bani in ei, vor fi auto-suficienti.

  7. #14367 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Acum e ok si download, merge chiar foarte bine. La inceput si in primul an era dezastru, iti scotea peri albi.

  8. #14368 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu zic ca iti da macar unu-doua jocuri mai bune pe tot anul ca sa mai scazi din abonament

  9. #14369 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    PS Plus April lineup leaked.





  10. #14370 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Bestiale jocurile.....abia astept....ard de nerabdare....am deja 2 ani de plus dar abia astept sa expire ca nu imi mai fac in veci.....

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  11. #14371 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    PS Plus April lineup leaked.


    Daca puneam eu filmuletul ala ma striga lumea fanboy dar na....
    On-topic chiar ma miram sa apara cu o luna in avans jocurile pe Aprilie!

  12. #14372 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu nu mai am probleme cu viteza de download de vreo 6 luni. Chiar am rămas surprins.
    Same here. Numai ca eu nu am avut niciodata probleme cu viteza de download.

  13. #14373 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Same here. Numai ca eu nu am avut niciodata probleme cu viteza de download.
    Poti sa-mi spui te rog ce ISP ai?

    Multumesc.
    Attached Images Attached Images pizzi.jpg

  14. #14374 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    UPC. Deosebite respecte
    Attached Images Attached Images noi-038.jpg

  15. #14375 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    la mine RDS 1gb

    sa ai pofta
    Attached Images Attached Images scary-face-pizza.png

  16. #14376 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mi-a expirat Minusul recent si dupa ce am vazut jocurile alea nebune ce vor fi daruite de Sony catre fanii loiali, imi doresc sa reintru in cel mai mare club din lume. Ati vazut pe undeva un pret mai bun pentru 1 an pe UK/Europa decat 200 RON? Atat e pe ElectronicFirst si la fel si pe Allromedia.

    Respecte.

  17. #14377 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Total gresit cu numaratul banilor, acolo se CANTARESC nu se numara. Pai nu zicea nenea Jack T. ca la Ps4 vom putea folosi mediul fizic fata de Xone si ca Ps4 nu este ALWAYS online ?










    Dar, pe ocolite este ALWAYS online, patches, achiev., postere si gagici cat mai sexy te FAC sa stai cuplat, daca mai esti si membru - devii de-al lor, problema apare ''daca'' se scoala putin nervosi dimineata MODIFICA ce si cum vor ei.


    NU sunt de acord cu plata mp, dar totusi Sony, asa hrapareti cum sunt, au si vor avea titluri peste concurenta, Ms nu au fost in stare sa scoata un Gears nou de 3 ani !!!, nu inteleg ca lipsa diversitatii in titluri va duce in jos Xone, iar Wii U este deja abandonat pt Nx sau ce va fi.


    Eu zic sa nu va mai certati, mergem cu valul....deal with it. Am ajuns la vorba lui nea Don





    Nu mai visati la ''pe vremuri era mai bine'' CACI nu le pasa, oamenii calculeaza cati tineri dolfani si bautori de Cola sunt si pot juca Destiny ? Multi ? Aia sunt tinta. Departe de mine ca acel joc este slab, e doar un exemplu al unui titlu bine vandut.

  18. #14378 SP
    Junior Member DefinedArt's Avatar
    La Altex, PS4 UPE este 1750 RON, iar PS4 UPE+Joc Far Cry Primal este 1800 RON.
    Jocul in sine e vre-o 270 RON... Chiar asa mari ofertanți sa fie ăștia de la Altex?
    Peste vre-o 2 sapt urmeaza sa-mi cumpar un PS4 si imi e teama sa nu imi iau vre-o țeapă si sa ma aleg cu un PS4 gen resigilat sau returnat, reparat si repus in vanzare cu jocul respectiv doar pentru a stârni atenția...

  19. #14379 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu exista asa ceva. Ce se returneaza, se pune la vanzare ca desigilat si cu o reducere de pret.

  20. #14380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În sfârșit, în felul acesta mă joc în liniște
    Beta for PlayStation 4’s 3.50 Update Starts Soon – Key Features Detailed

    PS: Mai am de așteptat până la "folders" si CD-uri audio, tot PS3-ul e next gen

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts