Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 741 of 903 FirstFirst ... 241 641 691 731 739 740 741 742 743 751 791 841 ... LastLast
Results 14,801 to 14,820 of 18054

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #14801 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Dupree de pe forum zicea ca i s-au schimbat datele si parola de pe contul de RO... sa inteleg ca cineva s-a apucat de hecarit conturi ?!

    caci coincide cumva si cu noile reguli de securitate impuse de sony.. ma gandesc ca nu degeaba.

    d-asta prefer sa nu am card atasat ,ci sa cumpar carduri valorice.

  2. #14802 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Primesc database is corrupt dupa ce am dat rebuild database, apoi the PS4 will restart, apas OK, intra automat in rebuild database si apoi apare meniul. Ce s-a intamplat?

  3. #14803 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pe ce tara e contul? Suna la ei. Eu am rezolvat o problema similara cand mi s-a stricat consola si am sunat sa ma lase sa o dezactivez si pe cea noua ca era stricata si ea. Daca esti pe UK/US sau o tara din vest poti cu siguranta sa rezolvi la telefon.
    Contul e pe RO, o sa incerc sa vorbec cu ei. M-am documentat pe net si se pare ca nu vor sa te ajute, spun ca nu au ce sa faca si trebuie sa astepti 6 luni pana poti reseta din nou ; putin retardata politica lor dar sper sa nu fie asa.

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Daca ai un PSV sau PS TV poti incerca sa accesezi consola setata ca primary prin remote. Si schimbi setarile....
    Nu am nici una nici alta , as vrea sa stiu cum se poate face totusi sau daca se mai poate avand in vedere ca am schimbat parola deci nu mai poate folosi contul.

    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Dupree de pe forum zicea ca i s-au schimbat datele si parola de pe contul de RO... sa inteleg ca cineva s-a apucat de hecarit conturi ?! .
    Da, asa se pare, am fost hacked dar nu au cumparat nimic cu cardul, probabil s-au gandit sa tine contul primary in speranta ca eu nu o sa realizez.

  4. #14804 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca suni si le spui, eu zic ca te ajuta, asa a fost in cazul meu cand le-am spus ca mi s-au stricat doua console in decursul a doua saptamani, au inteles problema si au resetat acel counter de 6 luni. Nu stiu cum e pe cont de Ro, am impresia ca trebuie sa suni prin Bulgaria sau ceva de genul, acolo parca aveau reprezentanta pe zona asta.

  5. #14805 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Au si numar de RO, o sa sun in cateva momente.

    Edit: Bull****, program 09:00-17:00 , incerc maine, multumesc de sfaturi.

    ---------- Post added 05-05-2016 at 11:59 ----------

    OK deci, dupa cateva minute bune in a incerca sa o fac pe Adina de la playstation romania (parca asa a spus ca o cheama) sa inteleaga care este problema mea mai exact am rezolvat.
    Mi-a carut date pentru confirmare etc, apoi a zis ca imi va scoate cardul de pe cont apoi va bana contul ca sa nu aiba acces nimeni la el , si zic 'NU, stai, ce?! cum sa imi banezi contul , eu am acces la el doar nu mai e primar la mine pe consola si nici nu il mai pot face de unul singur din cauza optiunii de reset time limit la luni"
    A inteles si mi-a sugerat sa imi schimb email-ul si parola apoi ea va reseta manual toate dispozitivele atasate la cont.
    In concluzie , se poate. Majoritatea se plangeau pe forumurile straine - US/UK ca li s-a spus sa astepte 6 luni, nu se poate face nimic.

  6. #14806 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Poate in legislatia din UK US ajutorul angajatului sony e calificat ca un abuz si d-asta nu se baga. Americanii sunt mai procesomani.

  7. #14807 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Imi cer scuze pentru greselile ortografice de mai sus, am scris din repezeala si s-a facut automerge cu postul meu anterior = no edit.

  8. #14808 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu găsesc topic așa că o să întreb aici. A jucat careva The Banner Saga? Văd că e la reducere pe PS RO, 36 de lei. Nu mă interesează recenziile de pe net, doar părerea voastră. Mulțumesc anticipat!

  9. #14809 SP
    Member marv's Avatar
    asta nu era si pe Vita? Pe store nu-l gasesc.

  10. #14810 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu, o să vină și pe Vita cândva
    https://store.playstation.com/#!/en-...EBANNERSAGAPS4

  11. #14811 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Am voie sa-i injur putin pe cei de la Sony? am avut numai probleme cu sistemul lor de billing si de autopayments si pre-orders in ultima vreme. acum nu ma mai lasa sa atasez un card pe care l-am folosit in ultimii 2 ani si cu care mi-am facut toate cumparaturile pe PSN pentru a lua U4... sincer sunt atat de dezamagit... un sistem facut cu picioarele condus de niste incompetenti. am avut multe experiente neplacute cu tot ce inseamna suport si plati online cu ei...

  12. #14812 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cel mai probabil ai card ING, înjuri degeaba Sony, banca ți-a blocat plățile către Sony, dacă suni la ei (ING) se rezolvă în două minute. O să îți spună despre gogoașa cu frauda.

  13. #14813 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu injur degeaba crede-ma, te rog eu mult nu vorbesc prostii si nu sunt chiar ultimul noob, am facut chestia cu sunatul de mult la ing. este vorba de acelasi card cu care acum 5 luni am facut ultimele cumparaturi si da am sunat astazi la banca si e totul ok din punctul lor de vedere.

    chiar am avut probleme cu incompetentii astia de la Sony, stiai ca atunci cand dai cancell la preorder si primesti notificare pe email cu o confirmare a acestui lucru pe ei nu ii intereseaza si tot iti iau banii? stiai ca atunci cand dai cancell la "automat renew my ps+ subscription" ei o reactiveaza automat cand iti incarci wallet-ul? si nu-mi spune ca e normal asta odata ce ai dat cancell din ps4.

    PS: sper sa intelegi atitudinea mea pentru ca voiam jocul in noaptea asta ca maine am liber si vineri am examen si in plus nu pot sa-l iau in format fizic decat digital.

    PSS: tipa de la ing mi-a spus foarte clar ca Sony a primit foarte multe reclamtii de la clienti si nu de la hack ala ci chiar in ultimele luni, deci nu cred ca sunt singurul nebun si vad mereu useri care se lovesc de problema asta pe forum pe aria PS4, iar pe XO nici macar unul sau un caz izolat.

  14. #14814 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Eu azi am platit cu Cardul de Ing pt PS+!! Si a mers!!! XO are market pe RO?

  15. #14815 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    oricum am renuntat, de 6-7 ore fac asta in continuu am vorbit si prin email cu suportul am vorbit si cu banca, niciun rezultat. nu mai conteaza. mersi oricum. am renuntat sa ma joc pe ps4 ca nu imi mai permite timpul anul asta, un singru joc voiam si nu pot. nu voiam sa stau 7 ore pe psn sa cumpar un amarat de joc. have fun eu ma opresc nu mai are rost sa facem offtopic

    PS: thanks baciu pentru sustinere si intelegere

  16. #14816 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ți-am spus niciun moment ca ești noob sau altceva, am încercat să te ajut cu un sfat, cu atitudinea asta o sa ma abțin în viitor. Înțeleg că ești nervos dar nu înțeleg de ce te răzbuni pe alții. Baftă, sper sa rezolvi!

  17. #14817 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Dant3 imi cer scuze, stiu ca ai vrut sa dai un sfat, dar ti-am zis chiar am avut o experienta neplăcută cu ei la partea asta in general si nu ma razbunam pe tine, sa zicem ca toate acele cuvinte erau indreptate spre sony ca nu imi vor banii. Mi-ar fi plăcut sa fie asa simplu cum ziceai tu... Oh well asta e il joc probabil dupa ce termin facultatea .

    Imi cer scuze Dant3!

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  18. #14818 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Au si numar de RO, o sa sun in cateva momente.

    Edit: Bull****, program 09:00-17:00 , incerc maine, multumesc de sfaturi
    OK deci, dupa cateva minute bune in a incerca sa o fac pe Adina de la playstation romania (parca asa a spus ca o cheama) sa inteleaga care este problema mea mai exact am rezolvat..
    da-mi, te rog, nr lor de telefon sa incerc sa-mi rezolv o problema

  19. #14819 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    uite aici gasesti: https://www.playstation.com/ro-ro/get-help/contact-us/

    0358 630 021

    ---------- Post added 10-05-2016 at 18:17 ----------

    se pot folosi pana la urma cartele pre-paid sa-ti alimentezi contul de PSN? ca vad ca am aceasta optiune pe contul de RO. Am incercat astazi cu un card de la alta banca si tot nu merge, am sunat la ambele banci si acelasi raspuns am primit: ei iau suma din cont (Sony) si dupa o pun ianpoi, pur si simplu nu debiteaza corect Sony tranzactia asa mi-au zis doua banci diferite cu care in trecut am cumparat produse pe PSN. asta e singura mea solutie aparent cartele pre-paid.

    Nu, nu vreau sa-l iau fizic ca am deja 190 in wallet de la niste tranzactii din trecut si inseaman sa pierd 200 de ron.

  20. #14820 SP
    Junior Member Kr13g3r's Avatar
    Salut, poate cineva sa imi explice, daca eu de exemplu descarc season pass (contine 2 dlc) de pe RO account, iar jocul e pe disc, eu voi putea sa joc aceste dlc-uri de pe account-ul meu principal, UK ? Multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts