Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 743 of 903 FirstFirst ... 243 643 693 733 741 742 743 744 745 753 793 843 ... LastLast
Results 14,841 to 14,860 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #14841 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Options - gameplay - selectezi alternative movement
    Incearca si sa reduci sensibilitatea stickurilor, eu o tin pe la 70.

    Daca nici asta nu merge, probabil e de la controller. Eventual fa un video sa vedem mai bine.

  2. #14842 SP
    Junior Member Kr13g3r's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Options - gameplay - selectezi alternative movement
    Incearca si sa reduci sensibilitatea stickurilor, eu o tin pe la 70.

    Daca nici asta nu merge, probabil e de la controller. Eventual fa un video sa vedem mai bine.
    Am ales alternative movement, fara rezultat. In setari pot configura doar stickul drept, nu si cel stang. Problema cel mai probabil e in stickul stang, desi repet, in alte jocuri nu am intampinat niciodata asa problema. Uite aici filmulteul
    https://www.youtube.com/watch?v=JgMd...ature=youtu.be

  3. #14843 SP
    Junior Member deepsky85's Avatar
    Stickul stang este defect, eu am patit asta cu the last of us care e la fel de sensibil la control, a trebuit sa iau controller nou sa ma pot juca.

  4. #14844 SP
    Junior Member Kr13g3r's Avatar
    Quote Originally Posted by deepsky85 View Post
    Stickul stang este defect, eu am patit asta cu the last of us care e la fel de sensibil la control, a trebuit sa iau controller nou sa ma pot juca.
    cred si eu asa, si e destul de stranie chestia deoarece am jucat aprox. 30 de jocuri pe ps4, inclusiv TLoU Remastered unde trebuie sa misti thumbstick-ul foarte incet si totul era ok, doar in witcher am observat aceasta problema.
    Am dezasamblat controllerul si am schimat pozitia stick-urilor (ala de la stanga la dreapta si viceversa) si e la fel, cred ca e dereglat insasi mecanizmul.
    ps: nu stiti, se poate cumva repara ?

  5. #14845 SP
    Junior Member deepsky85's Avatar
    Se poate schimba thumbstick'ul, asta daca gasesti thumbstick de schimb, dar cred ca e mai bine sa iti iei un alt controller pt ca nu e simplu de schimbat iti trebuie pistol de lipt + pompa de fludor pt ca are cablaj dublu placat, eu am pastrat controllerul defect si ma joc unele jocuri care nu sunt asa sensibile, mai mult driveclub ca nu trebuie sa tin apasat in fata.

  6. #14846 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De azi ar trebui să găsiți carduri preplătite în RON prin magazinele Altex/MG. În felul acesta nu va mai stresați cu un card bancar. Spor la cumpărături!

  7. #14847 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pe siteul Media Galaxy a aparut abonamnet de 12 luni la 220 lei, dar e stoc epuizat.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...e/#post1349503

  8. #14848 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    De azi ar trebui să găsiți carduri preplătite în RON prin magazinele Altex/MG. În felul acesta nu va mai stresați cu un card bancar. Spor la cumpărături!
    SUPER!!! stii cumva daca doar pentru PLUS sau si carduri valorice? oricum great news dupa ultimele patanii cu PSN nu mai pun niciun card pe cont

  9. #14849 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Stai sa-ti dea PSN eroare de voucher si ai sa vezi cum te intorci la card bncar

  10. #14850 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Unde pot gasi carduri valorice pentru PSN USA la pretul real(card valoric de 10 sa ma coste intradevar 10 USD) sau se mai poate platii cu card de RO direct pe store?

  11. #14851 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu cumpăr carduri PSN de pe Amazon.com si mereu pe extrasul de cont a fost valoarea reala. Ai grija doar sa-ti pui adresa intr-un stat la care nu iti pune taxe in plus la prețul afișat.

  12. #14852 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mersi, am si eu cont pe Amazon facut pe California dar nu am gasit carduri la pretul real(sau poate nu m-am uitat destul).
    In schimb, dupa un google search am folosit PC Game Supply - Digital Delivery in Seconds mi-a ajuns codul instantaneu.

  13. #14853 SP
    Member biagyydog's Avatar

  14. #14854 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Mersi, am si eu cont pe Amazon facut pe California dar nu am gasit carduri la pretul real(sau poate nu m-am uitat destul).
    In schimb, dupa un google search am folosit PC Game Supply - Digital Delivery in Seconds mi-a ajuns codul instantaneu.
    Nu stiu cum de n-ai gasit. Sunt cele vandute de chiar de Sony (SCEA). Nu stiam ca in california nu se percep taxe. Eu am o adresa de Alaska pusa pe Amazon.
    Mai jos link cu codul pt $10, unde poti alege tu ce valoare vrei:
    http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00GAC...c0L&ref=plSrch

  15. #14855 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu m-am uitat eu indestul, mersi de link, bun pt data viitoare!

  16. #14856 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Acestea sunt console standard, doar că au faceplate-ul schimbat (știu că am văzut prin altex faceplate-uri în diferite culori, mi se pare mai okai să cumperi doar partea respectivă și să o schimbi).

    Nu e ca și cum ar fi o ediție limitată prorpiuzisă, o consolă full custom.

  17. #14857 SP
    Member lucas22010's Avatar
    la mine nu merge store-ul din pc, stie cineva care-i faza?
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  18. #14858 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  19. #14859 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate asta o sa dea ceva de gandit celor de la $ony

  20. #14860 SP
    Member lucas22010's Avatar
    Quote Originally Posted by lucas22010 View Post
    la mine nu merge store-ul din pc, stie cineva care-i faza?
    si pe ps4 imi da eroarea ws-37397-9, am incercat ce au facut altii pe net, degeaba, nu ma pot conecta nici cum la store. am facut inclusiv hard-reset la router, degeaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts