Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 752 of 903 FirstFirst ... 252 652 702 742 750 751 752 753 754 762 802 852 ... LastLast
Results 15,021 to 15,040 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15021 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salutare baieti... azi dimineata ps4 ul meu si-a facut un nou update. toate bune si frumoase, restart automat, no errors, apoi intru in cod bo3 pe care il am pe cd si surpriza : error CE-34878-0 . restart la joc...la fel. restart la consola , aceeasi eroare imediat cum intru in joc. intru pe net si gasesc mii de oameni cu aceeasi eroare inca din 2014, destul de vechi care te sfatuiesc sa duci consola pentru inlocuire fiindca nu mai scapi de ea.
    mai am 1 an garantie la ea, ma gandesc sa o duc , problema este ca daca o duc nu mai vreau ps4.... este prea buguit din pct. meu de vedere. vreau xbox one . ce ma sfatuiti?am fost fanboy sony in tot acest timp insa mi se pare inacceptabil ce se intampla in momentul de fata cu ps4... cumperi o consola si nu un pc pentru ca este plugg and play...pentru ca o bagi in priza, bagi cd in ea si joci. ma enerveaza la culme aceste erori.

    Voi sincer ce ma sfatuiti? Este vreo rezolvare totusi pentru asa ceva fara inlocuirea consolei service etc?

  2. #15022 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Eu am probleme mult mai enervate cu Xboxul si cu sistemul lor de operare de cacao. Incearaca să îl duci la garanție, dai si tu un rebuild database înainte, poate rezolva ceva.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  3. #15023 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu stiu nimic despre codul mai sus amintit dar daca simti nevoie sa schimbi consola nu mai sta pe ganduri. Du-o la garantie, mai mult ca sigur primesti una noua si il vinzi sau schimbi cu ce vrei tu.

    L.E.:

    PlayStation 4 error CE-34878-0 (or CE-36329-3) – what it is
    The PS4 error CE-34878-0 is displayed when a game or system application crashes. When the system crashes, all unsaved progress is usually lost. The error tends to happen to PS4 games that are poorly optimized or have bugs and glitches. The error code can also be displayed as CE-36329-3 on some systems.

    PS4 error CE-34878-0 fix
    The PlayStation 4 error CE-34878-0 can usually be fixed without having to re-install the PS4 system software. Here’s what you need to do to fix the error:
    Restart the system and try again. Make sure the latest game patches and PS4 system software has been installed.
    If the error persists, re-install the game (re-download if its a downloadable title), and try again.
    If the error still persists, you’ll have to re-install the PS4 system software. Go to Settings, then to Initialization, and choose Initialize PS4. Be sure to back up your data before doing this.

  4. #15024 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Multumesc insa se pare ca treaba de mai sus nu merge nici pentru mine si nici pentru miile de useri... este postata de SONY ca o spalare pe maini...
    @swenkyk9 ce poate fi mai rau la o consola decat sa nu poti juca pe ea niciun joc?

  5. #15025 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mda, e clar, am facut cam tot ce a depins de mine, mai putin initialize, nu am chef de asa ceva mai ales ca viteza de download e de rahat, am descarcat Division in vreo 12 ore. Un joc e pe disc, celelalte sunt digitale.
    Am vb si cu cei de la suport UK, cu romanii ma enervez. Mi-au explicat pasii pe care ar trebui sa-i urmez, toate jocurile sunt la zi, rebuild database. Nu inteleg, cu 3 zile in urma am terminat Gone Home fara probleme. Incepe sa ma calce pe nervi chestia asta, parca sunt pe PC cu erori peste erori si cu solutii si intrebari stupide. Ai facut update la drivere, ai dat restart dupa? Dar mai du-te-n pana mea, unde e consola din alte timpuri cand o bagam in priza si tv si ma jucam, fara net, fara patch, fara stres.
    Attachment 269455Attachment 269456Attachment 269457Attachment 269458Attachment 269459
    Uite aici la fel, din păcate nu rezolvi nimic nici cu garanția dacă nu ai noroc sau cunoștințe, au dat mesaj din service și mi-au transmis ca nu are nimic consola. Aștept actele acum sa îmi fac dosarul pentru ANPC. Au instalat un demo cu Fifa 16 si cică nu apare la ei acea eroare. Ar trebui sa încerci și tu cu garanția, poate esti mai norocos.

  6. #15026 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca-ti iei alta consola ps4 sa nu uiti sa o dezactivezi pe cea actuala din consola, altfel nu o sa-ti poti activa noua consola.

  7. #15027 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Quote Originally Posted by faststrike View Post
    Multumesc insa se pare ca treaba de mai sus nu merge nici pentru mine si nici pentru miile de useri... este postata de SONY ca o spalare pe maini...
    @swenkyk9 ce poate fi mai rau la o consola decat sa nu poti juca pe ea niciun joc?
    1. De exemplu, să nu îți găsească controllerul consola, ca deh ăștia de la microsoft nu au auzit de bluetooth, cand face astfel de figuri, ești nevoit să o bagi prin cablu si apoi poți să joci wireless din nou.

    2. Dacă nu ai consola în fast boot, poți sa iti faci rugăciunea până booteaza xboxul.

    3. Momente când se mai deconectează de la live, desi tu downloadezi jocuri in fundal fără probleme și în dreapta îți apare un chenar cu "sign in to Xbox live" pe care apeși fără să se intample nimic, nici măcar o eroare ceva.

    4. Sa mai zic ca OS-ul se mișcă ca un melc, mai ales când dai să vezi bara din stânga, cu profilul tau etc, de fiecare dată are un delay.

    5. Meniul în sine, nu este deloc intuitiv, fiind bine gândit mai degrabă pentru o tabletă decât pentru o consola.

    Am si păreri bune, dar astea pe alta data

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  8. #15028 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    MAN ! astea sunt suportabile ! crezi c ala ps4 nu merge sistemul de operare cateodata ca.... ??

    Tu nu realizezi? am o consola pe care nu pot juca niciun joc ! si sunt mii in situatia mea !

    RE : am refacut conexiunea la internet desi nu are nicio legatura cu descrierea erorii... aseara m-am jucat vreo 2 h online si am primit eroarea doar o data....sa speram ca si-a revenit

    Am citit super mult pe toate forumurile play station.. se pare ca aceasta eroare apare pe anumite console si nu ai ce sa faci decat inlocuire...poti da reset cu totul la consola, poti reinitializa , poti sterge salvarile... nimic nu merge... multi spun ca nu au scapat de ea pana la inlocuire si ps oficial au anuntat ca inlocuiesc aceste console....

    ---------- Post added 23-06-2016 at 09:48 ----------

    Ok chiar nu stiam multumesc pentru sfat ! insa vreau banii inapoi. ma dau pe xbox

  9. #15029 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nici dacă reinstalezi Os ul din nou?sau sa incerci și cu alt hard.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  10. #15030 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    @Dant3 recomand de fiecare data cand iti da eroarea sa o filmezi efectiv cu telefonul , ai acolo view what hapened sau ceva de gen si filmezi. o retrimiti in service . a 3-a oara sunt obligati sa iti dea banii inapoi. La urma urmei nu este vina noastra ca ne-am luat consola fix sa scapam de acele erori pe pc si dam iar de ele...update la drivere...sisteme de operare. backup **** this i don't need this ****

  11. #15031 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am pozele făcute, erorile se găsesc în istoric, nu îmi fac probleme, îmi trebuie doar răbdare.

  12. #15032 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    cum e vara and stuff like that, metoda cu consola bagata intr-o patura si lungi ore de gaming nu ar da roade?

  13. #15033 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    cum e vara and stuff like that, metoda cu consola bagata intr-o patura si lungi ore de gaming nu ar da roade?
    Lasa ca au incercat unii in vara lui 2009, dar s-au prins si nu au mai schimbat consolele "arse " in garantie. Deci nu as recomanda!

  14. #15034 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am făcut o glumă și unii au luat-o de bună... Acum serios, nu ai cum sa o arzi, la o anumită temperatură se stinge. Bine că nu am spus ca Red Bull vă dă aripi, cred că ar fi sărit câțiva de pe bloc.

  15. #15035 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Bine ma daca zici tu m-ai prins
    Attached Images Attached Images face-you-make-robert-downey-jr.jpg

  16. #15036 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1466672417103.jpg

  17. #15037 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Uite aici la fel, din păcate nu rezolvi nimic nici cu garanția dacă nu ai noroc sau cunoștințe, au dat mesaj din service și mi-au transmis ca nu are nimic consola. Aștept actele acum sa îmi fac dosarul pentru ANPC. Au instalat un demo cu Fifa 16 si cică nu apare la ei acea eroare. Ar trebui sa încerci și tu cu garanția, poate esti mai norocos.
    Mie mi-au schimbat consola insa cei drept imi dadea aceasta eroare inca de cand am instalat jocul.

  18. #15038 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar

  19. #15039 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Trebuie sa incerc si eu weekendu asta COD-ul sa vad daca da ceva probleme. Nu prea am timp de consola dar nici sa stau sa treaca garantia n-as vrea.

    Cine-i prost plateste...

  20. #15040 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Trebuie sa incerc si eu weekendu asta COD-ul sa vad daca da ceva probleme. Nu prea am timp de consola dar nici sa stau sa treaca garantia n-as vrea.


    Cine-i prost plateste...
    Si pe Ebay

    Sony PlayStation 4 20th Anniversary Console PS4 Limited Edition SEALED | eBay

    De unde o fi scos oamenii astia 3500 de EUR ....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts