Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 761 of 903 FirstFirst ... 261 661 711 751 759 760 761 762 763 771 811 861 ... LastLast
Results 15,201 to 15,220 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15201 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Nu, chiar nu m-am uitat. Vreau sa-mi iau un 4k dar am vrut sa cer niste pareri avand in vedere ca sunt multe modele

  2. #15202 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am vazut ca sunt preturi bune la televizoarele 4k insa nu detin un astefel de tv.
    Vezi pe acest topic: http://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=77232

  3. #15203 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    eu vreau sa mi-l iau p'asta: ue60j6200, depaseste "putin" bugetul tau, cu 800 lei (o sa ziceti ca e prea mare, am unul de 40 de toli, dar cand ma jucam uncharted 4, m-am trezit ca stateam la un m de tembelizor ca sa vad grafica mai bine)

  4. #15204 SP
    Member valentin2007's Avatar
    40 de țoli )) inchi nu țoli


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #15205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E același lucru, poate omul are o vârstă, la fel spunea si bunicul meu, nu se aplica numai la jante

  6. #15206 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    https://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%9Aol_(unitate)

    Țolul (în germană Zoll, care se citește țol; în engleză inch, care se citește inci) este o unitate de măsură anglo-saxonă (sau „imperială”) pentru lungime, folosită în special în Statele Unite și în câteva state din Commonwealth, egală cu 25,4 mm (2,54 cm).
    Unde-i greseala cand le-a zis țoli?

  7. #15207 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Nu-i greșeală. Doar că omul probabil se aștepta să audă inchi când vine vorba de "tembelizoare" și țoli când vine vorba de jante. Nu toți avem aceleași cablaje în scăfârlie.

  8. #15208 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Salut ! Am si eu niste intrebari.
    Am vazut ca pe psn store cu accountul de RO se poate cumpara in lei. A incercat cineva ? De cine apartine magazinul virtual cu preturile in lei ?
    Pentru a juca online , pe ce acont trebuie sa activez ps+ , pe cel de UK cu care cumpar jocuri dlc etc , sau pe cel de RO cu care joc.
    Care acont trebuie sa fie master pe consola in situatia in care ai doua , unul de shopping si unul cu care te joci.

  9. #15209 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Exista store pe RO, de aceea vezi acele preturi in lei. Apartine, deci, de PSN Romania. Este legit, nu ai de ce sa iti faci griji, poti cumpara direct cu carduri bancare emise la noi.

    Pentru a juca online, iti activezi PS+ pe regiunea dorita, poti juca MP si pe UK si pe RO. Daca ai cod pre-paid pe o anumite regiune, codul trebuie activat pe regiunea respectiva. Poti sa joci MP si pe contul de RO, chiar daca ai PS+ activ pe cel de UK (spre exmeplu), trebuie doar sa ai ambele conturi setate ca primare pe consola respectiva.

    Preferinta este strict personala.

  10. #15210 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Ms de info.
    S a lansat ps in Romania oficial ?

  11. #15211 SP
    Member musat's Avatar
    Omul a răspuns destul de clar că Store Ro este pentru România.

  12. #15212 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    Ms de info.
    S a lansat ps in Romania oficial ?
    De vreo doi ani

  13. #15213 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Voi ati reusit sa adaugati credit card pe contul de ro? Tot incerc si nu ma lasa...zice invalid card. Trebuie sa imi cumpar subscriptie pt ps+ ca sa activez online mode..am vazut ca e pe la magazine pt psn ro.

  14. #15214 SP
    Member musat's Avatar
    Cardul trebuie sa aiba activata (de la banca) plata online. Suna la banca pentru deblocarea cardului la plata online.

  15. #15215 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Pai are activare...tot timpul am platit online cu cardul asta, il am legat si cu paypal.

  16. #15216 SP
    Member musat's Avatar
    Unele carduri (anumite banci) fac "figuri" pe magazinul Ro, nu sunt acceptate "din prima". Suna la banca si spune ce vrei sa cumperi, te vor ajuta sigur. Au mai fost probleme cu cardurile (cauta in urma pe thread) si sau rezolvat prin sunatul la banca respectiva.

  17. #15217 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    Pai are activare...tot timpul am platit online cu cardul asta, il am legat si cu paypal.
    Suna la banca și spune ca vrei sa plătești pe PS store. Trebuie să-ți scoată o limitare de pe card.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  18. #15218 SP
    Member Hider141's Avatar
    Din cate cred "problema" asta vine de la tranzactiile nesecurizate cu codul CVV2 (cel de pe spatele cardului). De asta unele plati online merg (sunt implicit permise), in timp ce altele (cum sunt cele de pe PSN) necesita prima data ori un telefon la banca, ori direct ridicarea limitei tranzactiilor nesecurizate cu CVV2 (care e setata implicit la 0 lei) in internet-banking daca aveti serviciul asta activ.

  19. #15219 SP
    Member Victor420's Avatar
    Eu am card salvat la cont dar nu pot sa cumpar cu el decat de pe consola. Daca incerc de pe site imi da eroare. Pe langa asta am avantajul ca imi scoate bani exact cat costa cosul de cumparaturi, fara surplusuri. Am ajuns la metoda asta dupa multe conversatii cu cei de la Sony Support si BT. Cred ca folosesc alt tip de autentificare pe consola.

  20. #15220 SP
    Junior Member wizi's Avatar
    salutare
    am o intrebare legata de contul de ps4. in ultima jumatate de ora am tot citit multe pagini in urma, am gasit cate ceva dar nu prea am fost lamurit.
    asadar, o sa primesc o consola(din UK) si as vrea sa stiu cum e recomandat sa-ti faci cont. pe us/uk/ro? se pot face doua conturi din tari diferite si sa cumpar de pe ambele, in functie de unde e oferta mai buna?

    Mentionez ca ma intereseaza sa platesc doar cu paypal(din balance). ori direct, ori cumparand card gifturi. contul de paypal e vechi, verificat etc. am si cardul desigur dar mi-ar fi mai la indemana direct din paypal.

    Se poate alimenta cu paypal atat contul ro cat si cele uk/us?

    Merci

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts