Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 78 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1558

Thread: DriveClub

  1. #161 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca dai exemplu Watch Dogs ca fiind un plus pt. delay (de l-au facut praf fata de ce era initial), atunci n-am cuvinte. Daca se intampla la fel si aici, atunci nu pot decat sa ma bucur ca va fi free. Cat despre restul de exemple, discutam despre ceva real, cu care sa putem compara sau discutam despre ce nu am jucat inca? Cam cum ar putea cineva sa-ti spuna ca e bun delay-ul cand habar n-avem ce prostii vor iesi din ele...

    Cat despre features scoase din DC, primul care imi vine in minte este renuntarea la camera de pe PS4. Care si in ziua de azi zace asteptand un joc pt. ea... oricum, s-a mai discutat pe tema asta. Inteleg ca esti nou, prin urmare iti recomand sa folosesti Search-ul: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...e-performanta/.

  2. #162 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    1)stiam de faza cu "dc nu va oferi customizari de p...." i just don't give a ****, have you seen how it looks?
    2)daca tu crezi ca fara delay watch dogs arata ca la E3 2012.. n-am ce sa zic... Watch Dogs e pe wii u,ps3,x360, tu chiar vroiai graficile alea pe asemenea console? credeam ca e clar faptul ca ce am vazut noi la E3 2012 a fost doar un show prezentat pe cam.. cati erau? 7 sau 8 titani? pentru a prezenta ideea generala a jocului.
    3)nu o sa vezi nici-un joc pe cmera, camera nu e pentru jocuri, s-a mentionat clar de mai multe ori pana acum ca sony au facut camera doar ca sa o faca, nu pentru a-i da si support, ei nu au facut nici-o singura data propaganda ca x1 cu kinect the future, in my @$$
    4)DC NU E FREE, DC DEMO ESTE FREE

  3. #163 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    @MonkY, ce features au fost scoase din DC? iar despre delay... inca mai e o problema asta? Watch Dogs, Batman Arkham Knight, Dying Light, Battlefield Hardline, Dragon Age Inquisition, The Order 1886, The Withcer 3, The Division, Mad Max,Quantum Break, toate delayed, asta nu inseamna nimic in minus pentru joc, doar plusuri
    Stai sa-nteleg, tu dai exemplu de delay bun pentru jocuri care nu au aparut inca +Watch Dogs (care e uber-sh*t)?

  4. #164 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    the crew e fail, nfs e arcade, DRIVECLUB NU E ARCADE

    ---------- Post added 25-07-2014 at 12:23 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Omule, esti PR-ul de la Driveclub sau care-i chestia? Vii aici si-ncepi sa arunci in stanga si-ndreapta "Driveclub this, Driveclub that". Ei uite eu le astept pe amandoua la fel de mult (poate P:C mai mult ca e sim). Vrei sa discuti de Driveclub, fugi pe threadul aferent, ceea ce vad ca ai si facut, desi nici acolo nu stai bine cu argumentele.
    adica?

  5. #165 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    watch dogs e uber-**** pentru tine poate, ultima data cand m-am uitat a vandut 8 milioane in cateva saptamani deci da....
    ma repet:
    daca tu crezi ca fara delay watch dogs arata ca la E3 2012.. n-am ce sa zic... Watch Dogs e pe wii u,ps3,x360, tu chiar vroiai graficile alea pe asemenea console? credeam ca e clar faptul ca ce am vazut noi la E3 2012 a fost doar un show prezentat pe cam.. cati erau? 7 sau 8 titani? pentru a prezenta ideea generala a jocului.

  6. #166 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    the crew e fail, nfs e arcade, DRIVECLUB NU E ARCADE
    Inseamna ca stii tu ceva mai mult decat chiar Rustchynsky (Paul Rustchynsky - game design director la Evolution Studios), care a spus clar ca "Driveclub sits in the middle between simulation and arcade". Ori un joc in "between" unde nu poti customiza performanta masinii sau unde damage-ul nu influenteaza deloc handling-ul sau performanta... no offense, dar acela e ARCADE! Daca dai cu masina de pereti si nu ai decat niste chestii cosmetice, aia e definitia clara a unui ARCADE RACE (imi vine in minte Ridge Racer)...

    La naiba, daca mai vad un singur post despre Driveclub pe thread de Project Cars, direct infractiune! Moving now!

  7. #167 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu nu înțeleg chestia asta. A vândut 8 milioane și asta îl face automat un joc bun?

  8. #168 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si daca s-a vandut ce? Asta-l face bun? Si Paris Hilton "se vinde", asta nu inseamna ca e un lucru bun. Dar ok, lasam watch dogs, poate am eu gusturi prea "fine", dar sa-mi aduci ca argument jocuri care nu au aparut si sa zici ca au plusuri pentru delay...
    Chiar si-asa, eu sunt in mare parte de acord cu tine, nu am nimic cu delay-urile (decat ca ma oftica) pentru ca stiu ca acorda timp pentru finisarea jocul si intr-adevar, chiar aduc plusuri. Dar pe viitor poate inveti si tu sa argumentezi ca lumea.

  9. #169 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    s-a vandut si #DealWithIt asta'i ce

    ---------- Post added 25-07-2014 at 12:38 ----------

    tu mi-ai dat citatu asta Driveclub sits in the middle between simulation and arcade, care zice clar ca nu e arcade, ca sa-mi dovedesti ca e arcade? seems legit

  10. #170 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    watch dogs e uber-**** pentru tine poate, ultima data cand m-am uitat a vandut 8 milioane in cateva saptamani deci da....
    Daca pt. tine e "uber" (fata de ce am vazut acum 2-3 ani), atunci e clar ca oricum nu ai asteptari mari de la un joc, prin urmare Driveclub va fi bun chiar si daca va fi o varza.

    Fact: ultima oara cand m-am uitat, GTA V (care nici macar nu a fost pe next-gen) a reusit sa vanda pe 2 platforme vechi de vreo 5 ori mai mult decat Watch Dogs pe 5 platforme (dintre care 2 next-gen si PC)!
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    daca tu crezi ca fara delay watch dogs arata ca la E3 2012.. n-am ce sa zic... Watch Dogs e pe wii u,ps3,x360, tu chiar vroiai graficile alea pe asemenea console?
    No offense, dar daca un joc iese pe 15 console din care una de rahat, inseamna ca trebuie sa fie pe toate cele 14 de rahat?
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    credeam ca e clar faptul ca ce am vazut noi la E3 2012 a fost doar un show prezentat pe cam.. cati erau? 7 sau 8 titani? pentru a prezenta ideea generala a jocului.
    M-ai terminat cu Titanii tai, mai ales in 7-8 bucati (lucru imposibil dealtfel). Pentru cultura ta generala, GTX Titan s-a lansat undeva prin 2013, deci nu aveau cum sa prezinte la E3 2012 pe niciun Titan, daramite 7-8. Dar daca ar fi sa merg pe acelasi stil, vin si eu si te intreb: ce te face sa crezi ca la Driveclub, tot ce ai vazut pana acum (tot "super-realismul" de care vorbeai), nu a rulat pe 25 de Titani?
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    tu mi-ai dat citatu asta Driveclub sits in the middle between simulation and arcade, care zice clar ca nu e arcade, ca sa-mi dovedesti ca e arcade? seems legit
    Ai extras din context doar ce ti-a convenit, ignorand total partea de customizare, damage, handling... adica exact definitia Arcade-ului. Oricum, eu ma opresc aici, pt. ca mi se pare ca esti cam troll de felul tau (daca nu cumva chiar o clona), si nu te vad bine. Have fun!

  11. #171 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by KYH View Post
    s-a vandut si #DealWithIt asta'i ce
    Esti un adevarat Titan al conversatiei logice si a bunelor argumente. Jos pant... palaria.

  12. #172 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca pt. tine e "uber" (fata de ce am vazut acum 2-3 ani), atunci e clar ca oricum nu ai asteptari mari de la un joc, prin urmare Driveclub va fi bun chiar si daca va fi o varza.

    Fact: ultima oara cand m-am uitat, GTA V (care nici macar nu a fost pe next-gen) a reusit sa vanda pe 2 platforme vechi de vreo 5 ori mai mult decat Watch Dogs pe 5 platforme (dintre care 2 next-gen si PC)!

    No offense, dar daca un joc iese pe 15 console din care una de rahat, inseamna ca trebuie sa fie pe toate cele 14 de rahat?

    M-ai terminat cu Titanii tai, mai ales in 7-8 bucati (lucru imposibil dealtfel). Pentru cultura ta generala, GTX Titan s-a lansat undeva prin 2013, deci nu aveau cum sa prezinte la E3 2012 pe niciun Titan, daramite 7-8. Dar daca ar fi sa merg pe acelasi stil, vin si eu si te intreb: ce te face sa crezi ca Driveclub, tot ce ai vazut pana acum, nu a rulat pe 25 de Titani?
    1)GTA V A VANDUT 16 MILIOANE intr-un an, watch dogs a vandut 8 milioane intr-o luna dintre care 90% pe consoles/10% pe pc
    2)daca un joc iese pe 2 console decente, 2 console slabe si una foarte slaba, jocul e FACUT with the lowest nominator in mind
    3)DRIVECLUB nu are cum sa ruleze pe titani, jocurile ps4 exclusive SUNT DEZVOLTATE CU PS4 DEVKITS, DEAIA SE NUMESC DEVKITS + ca devii au mentionat de repetate ori ca ce arata ei e direct feed
    BTW, 7/8 titani, a fost o gluma, stiu ca nu poti pune mai mult de 4 si daca au aparut in 2013 e irrelevant pentru ca a fost o gluma, nu am nevoie sa-mi zici nimic pentru cultura mea generala, stau foarte bine in domeniile astea

  13. #173 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ai intrat pe threadul P:C sa vorbesti de Driveclub, acum pe threadul de Driveclub vorbesti de Watch Dogs (care e bullsh*t, #DealWithIt). Ah, dar ce tot fac, scopul tau e clar flame-ul, troll-ul si offtopic-ul, iar eu te hranesc.
    @MonkY, simt miros de clona

  14. #174 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe mine ma termina Romgleza lui...

  15. #175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Credeam ca vad ceva legat de DriveClub, dar nu, off "Garleanu"
    Noul catalineatza trolleaza bine din ceea ce am observat

  16. #176 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Cine este acest Catalineatza? Am vazut ca ai zis si prin alte threaduri de el.

  17. #177 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Userul SWTFU

  18. #178 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sa revenim ontopic va rog mumos: James Hetfield is God!

  19. #179 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Game Director Asks DriveClub 30fps Skeptics to Try the PS4 Game First - deci pana la urma ramane la 30 FPS? Well...

  20. #180 SP
    KYH
    Junior Member KYH's Avatar
    eu nu va inteleg, voi ce vreti?
    30 fps si grafica next gen?
    60 fps si grafica de pc?
    ps4/x1 nu sunt pc-ur, daca aveau 1080p/60fps si tot aceiasi grafica de ce ne mai luam pc? asta e avantajul pc-ului, ca ruleaza jocurile la 60fps, detalii si rezolutie mai mare... avantajul consolelor e ca au jocuri triple a, pe cand pc-u are jocuri exclusive facute de 2 tipi in garajele lor
    sa fim clari de ceva, NIMENI NU FACE JOCURI PENTRU PC, toate jocurile sunt facute pe console si portate pe pc, de aia pc poate sa le rulere asa de avansat fata de console, dar eu zic ca PE PC LA ORA ACTUALA, NU E UN SINGUR JOC 4k/144fps ultra settings, cum vreti voi care arata lafel de bine ca KILLZONE SF,inFAMOUS SS, DRIVECLUB, The Order 1886, Uncharted 4..... si asta e doar primu val de exclusive, eu credeam ca e clar faptul ca noi pe console aven jocuri care ARATA BINE si pc-ul are jocuri care performeaza bine...
    eu daca ar fi sa aleg intr infamous ss cum arata acum la 1080p/30fps, 40 average si cu grafica mai taiata si 1080p/60fps, fara o seconda de ezitare ale 1080p/30fps, inteleg cat de mult mai bine de 60 fata de 30, dar deasta cumparam console la 400$ si nu pc-uri la 4000$

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 78 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts