Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 288

Thread: inFAMOUS: Second Son

  1. #241 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Pe cine intereseaza jocul se gaseste la reducere cu 119 RON la Altex!

  2. #242 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    La insistentele pustiului meu mai mare i-am desenat asta pe o vesta...
    Attached Images Attached Images 20141005_194537.jpg

  3. #243 SP
    Member micul_'s Avatar
    Mi se pare imposibila misiunea aia cu Angel Boss...

  4. #244 SP
    Member legokid220's Avatar
    iei repede smoke sau neon ... tragi de 2-3 ori in el si fugi. apoi sari inapoi la el .. si tot asa.
    te mai ascunzi cat poti dupa zidurile alea...

  5. #245 SP
    Member micul_'s Avatar
    Am reușit

  6. #246 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cu atatea puteri jocul este chiar usor, l-am terminat chiar si pe cea mai grea dificultate fara prea mari probleme.
    ideea e sa iti faci o strategie care ti se potriveste in functie de puterea cu care joci.

    p.s. cu acest joc am luat si eu prima mea platina

  7. #247 SP
    Member legokid220's Avatar
    majoritatea au platinat jocul ca este foarte usor mai tare m-am chinuit pe modul normal . pe modul hard a fost floare la ureche ..
    Cum a zis si poiuyt ... trebui sa-ti faci o strategie. foloseam neon sa ma deplasez mai repede... foloseam smoke pt grenazi... si ultima putere sa ma bat cu inamici. desi nu prea mai ai ce sa faci dupa ce iti da ultima putere, fiind si cea mai puternica.

  8. #248 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Salut. Am si eu o problema.. Am inceput sa joc jocul pe un un User diferit pe care nu am PS+ si nu este userul meu principal, as vrea sa iau salvarile de pe respectivul user si sa le pun pe cel actual pe care am si PS+, cum as putea face asta ?

  9. #249 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    nu cred ca merge

  10. #250 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    La PS3 mergea sa-ti muti salvarile de pe un user pe altul. Nu stiu de ce are atatea neajunsuri PS4 fata de generatia din urma.

  11. #251 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu au vrut sa implementeze de la inceput anumite chestii, în acest fel se fac si ei ca muncesc

  12. #252 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da asa e, ne da cu taraita cate un music player, peste cateva luni un video player si tot asa ne mai inchid ei gura. Frumos era sa stie noua generatie sa faca tot ce stia cea veche si apoi sa vina update-uri cu chestii noi, asa ar fi castigat fidelitatea clientului cu siguranta. De fapt.... ce stiu eu de strategiile de marketing, vorbesc si eu sa ma aflu in treaba, cine-i miliardaul? Eu sau Sony?

    Si sa nu fiu off topictotal: Oai da fain a fost Infamous SS!!

  13. #253 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    se poate cu salvarile, trebuie sa te duci in setings>psn la salvari , intri pe PSN (contul de plus) si downloadezi salvarile pe un stick si le adaugi pe contul nou
    daca nu ai salvarile urcate pe psn plus , atunci le urci manual de pe contul cu plus pe serverele sony

    in mod normal salvarile urca singure pe serverul psn (daca ai bifat aceasta optiune) atunci cand consola este pusa in stand by

    si apropo, este bine sa le urcati pe psn plus , deoarece nu se stie cand dati o initializare sistem sau sa dati consola in garantie si ramaneti fara salvari ..

  14. #254 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    se poate cu salvarile, trebuie sa te duci in setings>psn la salvari , intri pe PSN (contul de plus) si downloadezi salvarile pe un stick si le adaugi pe contul nou
    daca nu ai salvarile urcate pe psn plus , atunci le urci manual de pe contul cu plus pe serverele sony

    in mod normal salvarile urca singure pe serverul psn (daca ai bifat aceasta optiune) atunci cand consola este pusa in stand by

    si apropo, este bine sa le urcati pe psn plus , deoarece nu se stie cand dati o initializare sistem sau sa dati consola in garantie si ramaneti fara salvari ..
    Poti sa explici si tu mai calumea.. ca nu am inteles mai nimic din ce ai zis.. La PSN nu sunt salvari, salvarile sunt la Application Save Data management.

    Am reusit sa copiez salvarile de pe celalalt user pe stick si cand intru pe userul cu PSN nu stiu unde sa copiez salvarile de pe stick..

  15. #255 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @ragnar intri la Application Save Data Management apoi la Saved data on USB storage Device si apoi ii dai un copy to system storage.

  16. #256 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am inceput si eu jocul de cateva zile si desi este foarte asemanator, ca gameplay, cu restul din serie - si prin asta sa se inteleaga ca este plictisitor si monoton - trebuie sa recunosc faptul ca nu am mai vazut in niciun joc (sper sa nu ma insel) o asemenea calitate grafica.

    Si nu ma refer la numarul poligoanelor ci la calitatea texturilor. Fratele meu, arata demential. Asa ceva vedeam inainte doar in filme. Este absolut impresionant sa vezi un joc atat de "curat" dpdv al texturilor. Iluminarea este ok ziua, dar noaptea si cu ploaie, arata aproape ireal, fiind plin de artificii de iluminare si reflexii.

    Iar personajul principal, felul in care este facut, pana si textura caciulii...foarte foarte misto.

    Recunosc, il joc strict pentru grafica, dar la cat am citit pe aici, as putea chiar sa-l termin, la cat de usor spuneti ca este

  17. #257 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În sfârșit ești și tu mulțumit

  18. #258 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    @razvanrazy: stai sa vezi calitate grafica cand vei pune mana pe The Order

  19. #259 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    sa stii ca n-as da Infamous pe The order. mi se pare cel putin la fel de impresionant si de bine bine texturat Infamous. inca. e adevarat ca e si atmosfera diferita, lumina naturala etc.

    si sincer, desi the order e mai cinematic, ca joc mi s-a parut mai bun infamous. ok e acelasi gameplay ca si in restul seriei, dar macar exista gameplay si ala care este e bine realizat. pana la urma the order a avut doar un sistem de shoot and cover unde partea de cover nu prea functiona cum trebuie.

    si sincer, nu va castiga povestea din infamous vreun concurs de scenarii, dar mi s-a parut satisfacatoare (aici incluzand povestile personajelor secundare + continutul din first light), iar jucand pentru a ajunge infamous e si mai ok.

    singurul lucru care ma deranjeaza in general la cateva din jocurile care m-au impresionat grafic in ultimii doi ani (incluzandu-le pe cele doua de mai sus dar si alte cateva) este: lipsa reflectiei personajului principal in oglinzi sau suprafete lucioase. toti or fi vampiri dom'le


    si PS: cred ca pana acum e singurul joc la care se simte ca a fost facut pentru PS4. din toate punctele de vedere: grafic, controlul personajelor, functiile speciale ale controllerului etc

  20. #260 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimic nu se reflecta real time. Toate reflexiile au alte texturi.

    Am inceput intai DLC-u si acm cand am ajuns in punctu ala in Second Son, am observat ca difera felul in care a murit fratele tipei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts