Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 34 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #381 SP
    Member Wagram's Avatar
    Bun, deci "Durata de joc: circa şapte ore, fără să te grăbeşti. E puţin, cu atât mai mult cu cât filmuleţele însumează jumătate din durată."

    Jumate ?!

  2. #382 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    Salutare tuturor!
    Ma alatur si eu celor care au obtinut jocul (la emag desi scrie preorder jocul a fost trimis imediat dupa comanda) si care l-au incercat - inca sunt la inceput. Atmosfera este super in joc, barele negre se potrivesc cu mediul victorian (classy look) si nici macar nu le-am observat pana ce nu am citit aici ca sunt unii deranjati de ele, cutscenes sunt excelent implementate si ofera progresiune fireasca la actiunea jocului fara nesincronizari, gameplay-ul este foarte bine optimizat si miscarile personajului sunt firesti (cover, sarit peste obstacole, takedown), la poveste nu stiu inca ce sa spun pentru ca sunt abia la inceputul capitolului 3 dar pot sa recunosc ca daca nu era tarziu noaptea cand am oprit jocul si daca nu trebuia a doua zi sa merg la servici nu m-as fi lasat pana nu il terminam. Grafica este excelenta si am avut momente in care m-am oprit efectiv sa admir cladirile.

    Per total pentru mine a meritat fiecare ban din cei 299 dati pe editial limitata

  3. #383 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Iti respect opinia... Si nu te opreste nimeni sa o spui. Dar nu inteleg de ce te chinui sa le-o impui tuturor si sa raspunzi la fiecare lucru care ti se opune ca si cum vrei sa demonstrezi ca toti gresesc, mai putin tu. Plus, ai senzatia ca aici toti sunt Sony Fanboy si numai de asta apreciaza jocul. Lucru total gresit. Ma rog, eu nu o sa mai raspund in acest topic... Nu mai are sens. Daca mai are cineva intrebari in legatura cu jocul sa-mi trimita PM. Numai bine.
    Monky nu e singurul care si-a exprimat dezamagirea privind imaginea trunchiata a lui The Order 1886. Mi-am exprimat-o si eu cu vreo 5 pagini in urma si consider ca este ceva de netolerat pentru ce asteptam de la asazisa consola "next gen", care ruleaza jocuri "next gen". Aceste experimente ale unor producatori de jocuri, care dupa parerea mea trag in jos jocurile video, eu unul nu le voi gusta. Fiul meu a precomandat jocul si probabil il voi juca si eu, insa daca ar fi fost sa-l cumpar eu, as da pe el maxim 100 lei. Atata merita o banda de imagine video redata doar pe o portiune din ecranul tv-ului.

  4. #384 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cred ca toata lumea ar prefera sa nu fie alea prezente acolo, DAR daca ma uit prin declaratiile lor, ei au afirmat ca au facut asta ca sa poata rula jocul cu 4xMSAA. chestia asta nu o mai spune nimeni. ce ati fi preferat? 1080p fara black bars si fara AA sau asa? da, nu e ideal. ideal ar fi fost 1080p cu tot cu AA, dar daca asta trebuie sa fie compromisul ca sa am o grafica exceptionala, care sa-mi azvarle falca pe jos, atunci so be it. pe pc nu am asa ceva nici in 480p si culmea e ca acolo am avea solutii sa rulam fluid jocul si in 4K.

    in legatura cu durata, cred ca trebuie sa asteptam sa punem mana pe el. modul in care se joaca lumea difera atat de mult (implicit si viteza) incat experientele nu se pot compara. trecand peste asta, sunt sigur ca multi incearca sa umfle artificial o problema si sa fabrice stiri din nimic, astfel incat nu pot sa am incredere in asemenea surse. asteptati sa se ridice embargoul pentru review-uri, sa puna mai multa lume mana pe el si atunci vom avea o privire de ansamblu. cel mai bun lucru, daca ai dubii, e sa nu ii faci preorder. astepti cateva zile ca nu e ca si cum ar disparea de pe rafturi. si dupa ce te-ai documentat din surse mai de incredere, dupa ce ai citit mai multe pareri atunci ii dai comanda (sau te duci in magazin si il iei). si gata... ce atata drama?!?!?!

  5. #385 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    The Order 1886 este o creatie artistica, jocurile pentru mine sunt creatii artistice, asa ca pentru mine conteaza foarte mult viziunea artistului. Asa cum admiram un tablou distingand tehnica de pictura si materialele folosite si putem sa ne exprimam daca ne place sau nu asa este si cu The Order, asta e viziunea artistica a producatorului, si asa voi prefera sa-l consum. Ca are bare negre si multora li se activeaza ocd-ul si nu mai pot dormi noaptea pana nu taie bucatile din TV unde apar dungile negre sa fie sanatosi, pana la urma hate it or love it, The Order 1886 e pe val. Fac pariu ca multi dintre noi dupa ce o sa-l joace si o sa-si faca o parere finala, o sa uite de barele negre.

  6. #386 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie, dupa ce am citit ultimele pagini, imi vin in minte cuvintele raposatului Colin McRae:
    You're here for a good time, not a long time. (sau ceva de genu')

  7. #387 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    a dat-o bine eagle-eye aici

    dar si finalul din Dirt 2 este tare , tot de McRae

    " if in doubt ...Flat out ! "

    potrivite amandoua

  8. #388 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    The Order: 1886 - Official Behind the Scenes 6: The Cast of The Order


  9. #389 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am facut si eu rost de joc astazi si vreau sa confirm doua lucruri bune, de care imi era putin teama:

    1. Grafica e mult mai buna decat in trailere. Ma asteptam sa joc ceva complet cenusiu sau alb-negru, insa nu e deloc asa. Iar personajele si animatiile arata f bine, e destul de cool sa controlezi personajul principal si sa stii ca tu esti acela in joc.

    2. Mecanicile de shooting sunt f bine facute. FPS-urile si 3rd person shooters sunt genurile mele preferate de joc; prin urmare sunt f atent la ceea ce inseamna shooting intr-un astfel de joc.
    Se simte fix cum trebuie sa faci aim, sa tragi etc. Deci armele si shootingul se simt si se aud f bine. In plus, arata si cool. Ca ai ocazia sa inspectezi fiecare arma cand faci rost de cate una.

  10. #390 SP
    Banned asperas's Avatar


    Rasu plansu..

  11. #391 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    Tipu asta cu paella si faza cu hitler sunt deja stereotipuri. Au atat de multe versiuni ca nu au niciun farmec.

  12. #392 SP
    Member Ramon's Avatar
    Less is more

  13. #393 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ahahaha ce easter egg tare!! Bicicleta Kratos, Ride like a God!!
    Attached Images Attached Images kratos.jpg

  14. #394 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Vad ca multi au inceput sa compare pretul unui film cu pretul unui joc.

    [retard mode on]

    Well in cazul asta mai bine cumpar o carte de 10$ care imi ofera 50h+ de entertainment.
    De muzica sa numai vorbim , 20$ un album pentru 30 min de entertainment ? pai cei asta ?

  15. #395 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    e amuzant tare tipu mancator de paella , iar textele sunt criminale coroborate cu arlechino de la microfon

  16. #396 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    "The game that everybody wanted to hate"

    https://www.gameplane.de/order-1886-...assen-wollten/

    89/100

  17. #397 SP
    Member nire's Avatar

  18. #398 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Au inceput sa curga recenziile pe google. Am aruncat ochii pe vreo 5 -6 dintre ele. Una singura califica jocul de nota 8,8, restul de nota 5,5, 5, ba chiar si 4. E clar. Jocul este cel mult mediocru. Nici nu ma mir...5 ore de gameplay efectiv + bare negre + 30 fps + grad rejucabilitate 0 = dezamagire. Parca vad ca in scurt timp va ploua cu DLC-uri pentru joc, venind sa completeze pentru bani in plus, ceea ce ar fi trebuit sa fie de fapt jocul de la bun inceput. Ready at Dawn

  19. #399 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asa este , riviurile mereu au avut dreptate, nu conteaza ce spun cei care au jucat jocul. eu nu inteleg o chestie, de ce din 10 oameni care au jocul nu s-a plans nimeni de el lucreaza toti pentru Sony sau sunt fanboy doar. in fine, eu unul nu ma mai iau de mult dupa nota riviurilor ca sa aleg un joc. Sunt sigur ca e o altfel de experienta, la fel ca Heavy Rain si sincer prefer un joc simplist si care sa nu dureze prea mult din cand in cand, dupa 100 de ore in DA, iar acum mi se pare ca sunt prea multe side-missions in unity si prefer ceva cum e Mafia sau Uncharted.

  20. #400 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu am vazut inca review la nicio publicatie importanta pana acum. Nu as baga prea mult in seama ce ai gasit tu, ymy, pe la cine stie ce publicatii de care n-a auzit nimeni. Dar daca citind primele 5 recenzii tu deja stii ca jocul e nasol, nu-l cumpara.

    De cateva pagini ajung la concluzii radicale doar cei care nu au jucat jocul. Nu mai blamati atat un joc pe care nu l-ati jucat si nu il aveti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 34 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts