Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 34 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #401 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Sigur e un motiv pentru care i-au dat drumu asa repede, deja pe 13 lumea il juca si el era anuntat pt 20. Au vrut sa testeze piata. Zic eu...
    Probabil va avea un DLC marisor in cateva luni.

  2. #402 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    asa este , riviurile mereu au avut dreptate, nu conteaza ce spun cei care au jucat jocul. eu nu inteleg o chestie, de ce din 10 oameni care au jocul nu s-a plans nimeni de el lucreaza toti pentru Sony sau sunt fanboy doar. in fine, eu unul nu ma mai iau de mult dupa nota riviurilor ca sa aleg un joc...
    Cei "10" care au jucat deja jocul nu se plang de el fiindca sunt fani ai jocului si normal ca nu vor zice ca nu le-a placut, de ce altceva l-ar fi cumparat inainte de lansare? Gandeste putin inainte de a-i asculta orbeste pe cei care l-au jucat deja si formeazati o parere proprie despre joc, nu o zic cu rautate chestia asta sa stii.
    Eu unul eram hotarat ca nu mi-l trebuie inainte de a aparea vre-un review. review-urile ce apar acum doar imi confirma ingrijorarile ce le aveam asupra jocului, Gamespot i-a dat 5, IGN-6.5 si cam toate alte site-uri se invart intre 5-7 cu notele, nu ca mai conteaza pt mine asta, just sayng.
    L.E. l-as fi jucat si eu cu mare placere daca ar fi tinut experienta macar de 2 ori mai mult decat este acum, nu-l consider un joc rau sau mediocru, e un joc bunicel insa prea scurt pt pretul care il cere
    L.L.E. un video review destul de funny:


  3. #403 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Tin minte ce note mediocre au dat penibilii astia din cauza carora industria gamingului are atat de suferit unor jocuri pe care le-am adorat pur si simplu. Cele care imi vin in minte acum ar fi Heavenly Sword, Castlevania Lords of Shadow, Evil Within and so on. Chiar si Uncharted 1 a fost blamat cu motive puerile de genul celor pe care le citesc in rivurile The Order - mecanici invechite de gameplay(if it ain't broke don't fix it motherf*cker), prea scurt, story previzibil etc. History repeating it's self? Si stim cu totii ca primul Uncharted a ramas in inima si preferntele multora dintre noi. Eu cred ca l-am jucat de 10 ori. Mai vreti alt exemplu? Atat God of War 3 cat si Ascension au fost dur criticate ca mai mentin camera fixa - no comment.
    Eu nu voi mai insista pe threadul asta, fiecare stie ce preferinte are, dar daca va luati dupa ce spun imbecilii din "presa de specialitate" va rapiti o experienta foarte frumoasa.
    Godspeed! I'm gonna stop for a pint tonight!

  4. #404 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu am vazut inca review la nicio publicatie importanta pana acum. Nu as baga prea mult in seama ce ai gasit tu, ymy, pe la cine stie ce publicatii de care n-a auzit nimeni. Dar daca citind primele 5 recenzii tu deja stii ca jocul e nasol, nu-l cumpara.

    De cateva pagini ajung la concluzii radicale doar cei care nu au jucat jocul. Nu mai blamati atat un joc pe care nu l-ati jucat si nu il aveti.
    Scriam ceva mai in urma ca fiul meu a precomandat jocul, si deci, probabil maine il voi juca si eu. Recenziile pe care mi-am aruncat ochii le poti vedea si tu si sunt scrise de: gamesradar, polygon, giantbomb, eurogamer si altii. Care sunt publicatiile importante la care te referi tu, nu stiu? Eu nu incercam decat sa-mi manifest frustrarea ca un joc pe care il asteptam atat de mult, se dovedeste a nu fi nici pe departe asa cum speram eu ca va fi, adica cel putin de nota 8...sa nu spun 9. Saptamana viitoare, dupa ce o sa-l joc, voi reveni cu impresii personale.

  5. #405 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Koba crede-ma ca nu ascult pe nimeni orbeste, puteau sa vina toti 10 si sa arunce cu rahat in el ca tot il cumparam. de ce? pentru ca imi plac aceste jocuri simpliste, cu atmsofera si o poveste bine închegat, de genul uncharted, TLoU sau mafia. oricum i-as fi dat o sansa inainte sa ma dau cu parerea, asa mi se pare cel mai corect si normal in plus stiam de la inceput ca replay value este 0 si eu cum nu fac colectii (ca nu-mi permit) il cumpar si dupa il vand o sa pierd o suma de bani, dar nu prea mare ca sa nu-l incerc. Nu este un RPG ca in DA unde e o placere sa investesti sute de ore, este un action game TPS si atat. mi-a placut ideea de la inceput, exact ca si in cazul Heavy Rain.

  6. #406 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Heavy Rain e lung si are vreo 20 finaluri diferite si are quick time events. Il joci de 3-4 ori ca sa vezi diferitele finaluri. Order este mai scurt, are quick time events si un singur ending. Nu se compara. Diferenta de rejucabilitate intre ele este destul de mare.

  7. #407 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  8. #408 SP
    Member pufy's Avatar
    Eu unul sunt foarte frustrat ca acest joc nu atinge note mari la reviews,un joc setat intr-o vreme victoriana cu arme steampunk ar trebui sa fie un no brainer pentru consumatori.
    Numaram pe degete cate jocuri de genul asta sunt pe piata.

  9. #409 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    lasa ca apar 3 anu asta e ok

  10. #410 SP
    Member pufy's Avatar
    Links ?

  11. #411 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Blodbourne si Assasins creed

  12. #412 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu nu mai pot sa am incredere in aceste site-uri cu review-uri. Nu am nimic cu ele, se pare doar ca nu mai reusesc sa le impartasesc parerea.

    Au dat de pamant cu Driveclub, il joc in draci.
    Au dat de pamant cu Destiny inca il joc la doua-trei zile dupa ce am jucat foarte mult.
    Vorba lui Rasko, au comentat la Uncharted 1, l-am terminat de 7-8 ori.
    Au urlat la Killzone, probabil ca am 200 ore in multiplayer. Nu mai adaug single-ul.

    Pot sa mai adaug si alte jocuri la lista aceasta dar nu are rost.


    Repet, nu am nimic cu ele, doar ca nu-mi mai reprezinta interesele si gusturile. Si voi cumpara The Order pentru ca-mi place.

  13. #413 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    The Order: 1886 Review - PlayStation 4 Review at PlaystationTrophies.org

    Inca un review care nu face cinste jocului. Ce inseamna sa nu cotizezi dom'le...

  14. #414 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum naiba au ajuns aia la 65 nu stiu, daca aduni punctajele si imparti la 5 iti da 71.

  15. #415 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    The Order: 1886 Review - PlayStation 4 Review at PlaystationTrophies.org

    Inca un review care nu face cinste jocului. Ce inseamna sa nu cotizezi dom'le...
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cum naiba au ajuns aia la 65 nu stiu, daca aduni punctajele si imparti la 5 iti da 71.
    E grea matematica la ei, ce sa faci? Asta e inca un exemplu de "Asa nu!". Sunt curios oare ce vor face? Vor schimba punctajul ca sa iasa aceeasi nota finala, sau vor schimba nota finala ca sa dea corect? Punem screenshot aici, sa ramana "negru pe alb". Pfft... vorba lui babulu... sa mai ai incredere in reviews...
    Attached Images Attached Images 2015-02-19_171250.png

  16. #416 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cei care dau note mici unor asemenea jocuri nu sunt imbecili ci doar bine platiti sa faca asta, jocul e fermecator chiar si cu "bordurile videniene".

  17. #417 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cum naiba au ajuns aia la 65 nu stiu, daca aduni punctajele si imparti la 5 iti da 71.
    Formula de calcul este o medie ponderata. Adica notele unor publicatii "atarna mai greu". E foarte normal. Asa fac toate siturile de agregare de scoruri, inclusiv IMDB sau Rotten Tomatoes.

  18. #418 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai ei nu fac niciun fel de agregare... acelea sunt notele lor!

  19. #419 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    cum pana mea, sa iei in considerare trofeele dintr-un joc pentru o nota

  20. #420 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Avand in vedere ca reviewul e facut de un site cu numele playstation trophies nu stiu la ce va asteptati

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 34 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts