Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 34 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 ... LastLast
Results 601 to 620 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #601 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am terminat si eu, mie unul mi-a placut mult. Ce ma deranjat a fost gampelay-ul des intreruopt de cutscen-uri. As fi vrut un pic mai mult pac pac.

  2. #602 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Urmareste topicul cu "Ghidul cumparatorului.." si vezi acolo. Hai sa ramanem la subiectul jocului aici.

  3. #603 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am terminat si eu jocul ieri, in primul rand ma voi adresa principalelor probleme care s-au semnalat in legatura cu acest titlu.

    1) jocul nu este unul lung, dar nici foarte scurt asa cum au zis unii pe internet, de 5 ore, eu l-am jucat pe hard si recomand tuturor acest lucru si mi-a luat in jur de 9-10 ore sa-l termin si asta fara sa colectionez toate lucrurile sau sa ma plimb prin camere.

    2) acele black bars nu deranjeaza atat de tare incat sa nu joci jocul sau sa-l consideri un joc prost, nu inseamna ca pe viitor gamerii vor accepta acest lucru, singura lor scuza momentan a fost ca se afla la inceputul generatiei si grafica este intr-adevar fenomenala.

    bun, ca parere generala, dpdv grafic si al atmosferei jocul primeste nota 10, este fenomenal si mi s-a intamplat de cateva ori sa stau degeaba efectiv ca nu stiam ca s-au terminat cut-scenurile si ca eu controlez jucatorul i felt so stupid... animatile sunt incredibile de detaliate si chiar te fac sa te simti conectat si sa para cat mai real jocul. oricum lucrurile astea se stiau deja.

    scenariul si atat lungimea jocului m-a facut sa ma gandesc ca de fapt e un film dintr-o trilogie, urmeaza scenariul clasic a unui film de actiune de la Hollywood, backgroundul este interesant, dar te lasa cu foarte multe intrebari si putine raspusuri, pentru unii poate fi frustrant, pentru mine m-a intrigat, asa ca pana la urmatorul joc o sa las imaginatie sa faca presupuneri despre povestea completa a jocului. Cut-scenurile sunt multe, dar pe mine nu ma deranjeaza acest lucru la un joc pentru ca te conecteaza si mai mult si aduce un plus foarte mare atmosferi din joc si astfel se pot controla emotiile jucatorului.

    in schimb nu mi-a placut mecanica jocului foarte mult, sistemul de cover era buggy si nu era la fel de bun ca la U sau GOW, si m-a deranjat acest lucru din pacate, armele au fost ok, nu trebuiau mai multe si mi-ar fi placut mai multe QTE ca la TR, pentru ca existau multe secvente in care se puteau implementa. in afara de grafica nu a mai avut alt factor wow sau la care sa exceleze jocul din pacate, probabil povestea si pentru mine personal mi-a placut ca seamana cu un film din mai multe puncte de vedere.

    pe scurt, nu trebuie vazut ca un joc propriu-zis, ci ca o experienta cinematica/joc, o struta-camila, cum a fost si heavy rain, din pacate de aici si multe critici negative, in plus cred in continuare ca este un tech-demo si sper ca urmatorul joc sa fie mult mai bun si sa invete din greseli, seria are potential. sa nu ratati jocul, este o experienta cu adevarat fantastica, dar sa nu va asteptati la un joc excelent si da nu merita o suma mare de bani, dar va puteti recupera investita pe aria de bazar, un fel de hit and run .

    nota: 8/10

    PS: am incercat sa fiu cat mai obiectiv posibil.

    ---------- Post added 29-03-2015 at 21:08 ----------

    LE: razvan incearca jocul acesta, stiu ca mereu nu-ti placeau animatiile/grafica din celalalte jocuri si am vazut ca ti-a placut grafica din I:SS, eu zic sa nu ratezi jocul si sincer sunt foarte curios de parerea ta.

  4. #604 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, vreau sa-l incerc, daca-l gasesc la cineva la un pret bun, sau poate chiar ma ajuta cineva, prin vara cand o sa ma mai eliberez, din cei care l-au luat cu 12 ron si in mod clar nu-l vor vinde, sa mi-l imprumute cateva zile.

    Singura chestie care nu-mi place (evident, inafara de celebrele black bars) e faptul ca are prea multe cinematics-uri si deja in capul meu, il asociez cu MGS4, de care m-am plictisit dupa primele cateva ore de stat si uitat la ecran.

  5. #605 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-am terminat si eu acum. Bai fratilor, ce-ati patit, e unul din cele mai bune jocuri pe care le-am jucat in ultima perioada. Poveste buna, nu a fost nici prea scurt cum spun unii (bineinteles ca as fi vrut sa fie mai lung, cant get enough of it), iar sistemul de combat mi-a placut enorm. Mi s-au parut toate bine inchegate, nu pot sa spun ca m-am plimbat prea mult sau ca erau prea multe quick-time events (ba chiar consider ca au fost atat cat trebuie). Foarte frumos, cel mai bun joc de PS4 pe care l-am jucat pana acum

    Acum hai cu continuarea!

  6. #606 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Il joc de vreo ora si am ajuns prin capitolul 3.

    Povestea ma intriga. Atmosfera e superba. Personajele sunt exceptionale. Nu stiu cum, nu pot pune degetul pe ceva anume, dar povestea are un farmec deosebit si imi confera o senzatie pe care nu mi-au oferit-o multe alte jocuri. Vreau sa continui, vreau sa descopar, vreau sa vad ce se intampla. Si aici am terminat cu partile bune.

    Am crezut ca ilustrele bare negre nu vor fi o problema atat de mare, insa sunt din cale afara de deranjante. Strica tot. Nu imi pasa de rezolutie. Da-mi-l in 720p daca nu il poti face ca lumea, dar nu imi taia 25% din ecran. 480p, poftim. Fac un compromis pentru povestea aia, dar sa imi ruleze in 2015 pe trei sferturi din ecran un joc mi se pare inacceptabil si revoltator, oricum ai lua-o. Si nu, sa nu imi spuna nimeni "Mai joaca-te, o sa te obisnuiesti, pana la urma." Pe sistemu' asta, si daca mananci un rahat si ti se pare oribil, poate cineva sa iti spuna : "E OK, baga mare, ca o sa te obisnuiesti." Iertati-mi comparatia.

    O alta problema pe care o am apare atunci cand rotesc camera. Nu am intalnit de cand am PS4 asa ceva. Cand ma uit in jur, imaginea se blureaza, efectiv, si pierde serios din fidelitate. E ca un fel de frame drop. Nici nu stiu cum pot sa numesc defectu' asta tehnic pe care eu il consider major raportat la vremurile in care traim, dar daca ati jucat jocul, stiti cu siguranta despre ce vorbesc. E alta chestie pe care am incercat sa o ignor, dar nu pot. E acolo si ma deranjeaza teribil.

    Ar mai fi si alte mici chichite, ca si atunci cand stau in fata unei oglinzi, iar in aceasta se reflecta dulapul din spatele personajului. Gameplay-ul mi se pare generic, sistemul de combat asijderea, dar nu ma plang de asta. Nu mi se pare o problema nici faptul ca exista atatea cutscene-uri si ader la ideea de "cinematic experience", dar imi displace tranzitia aproape inexistenta intre acestea si gameplay - chiar in prolog, nu imi dadeam seama la un moment dat daca sunt in continuare in mijlocul unui QTE sau e un cutscene, fiindca nu mai aparea butonul. Sure enough, era un QTE si a trebuit sa reiau faza.

    Daca nu ar fi decorul, personajele si povestea, care sunt cu mult, mult peste asteptarile mele, ar fi fost din primele 10 minute pe bazar. Continutul propriu-zis e de nota 10, dar mizeriile tehnice sunt atat de pregnante incat altereaza sever produsul finit. Pacat. Avea un potential urias.

  7. #607 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu sunt la capitolul 10 si, daca as arunca cu ... in el, ca e un joc prea liniar, nu ar fi corect, pentru ca ne-am obisnuit cu prea multe open world. Credeam ca ma va deranja f mult faptul ca nu este 16:9, dar nu a fost asa. Cred ca aici conteaza si cat de mare e TV-ul. Probabil pe unul de 32 sau 40", m-ar fi deranjat. Ce-i drept e incomod cate-odata cand stai in cover. Din punct de vedere vizual, mi se pare ca este cel mai aratos joc pe care l-am jucat pana acum, dar are si cateva minusuri la acest capitol. Pe cat de ridicat este nivelul detaliilor pe atat de stupid pare ca intr-o oglinda sa nu vezi reflexia personajului sau in unele locuri sa nu se vada gaurile facute de gloante. Povestea pare destul de interesanta, cat sa te tina in priza, la fel si unele lupte, mai ales cele cu varcolaci. Armele sunt foarte tari si frumos gandite.
    Presupun ca voi fi avand aproximativ 9 ore, cand voi termina acest joc, ceea ce va parea ca parca nu ai avut suficient timp in el.
    Probabil l-as fi criticat ceva mai mult, daca l-as fi luat full price, dar avand in vede ca l-am luat de la emag, pot spune ca a meritat cu varf si indesat cei 12 lei. Sincer, acest joc merita undeva intere 100 si 150, iar asta doar din motiv ca este prea scurt.
    Asa ca, celor care n-au prins "marea promotie", nu le va parea rau, daca vor da in jur de 100 de lei pe joc.

    P.S. Jocul nu va ajunge pe aria de bazar. Il voi imprumuta pe la prieteni, urmand sa imi ramana in colectie.

  8. #608 SP
    Member sollo's Avatar
    L-am terminat si eu. Inceputul nu m-a convins, dar usor-usor, a inceput sa-mi placa si sa nu mai las gamepadul din mana. L-am terminat in 2 zile. Al 2 lea joc care mi-a placut, dupa TLOU...

  9. #609 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Eu sunt la capitolul 10 si, daca as arunca cu ... in el, ca e un joc prea liniar, nu ar fi corect, pentru ca ne-am obisnuit cu prea multe open world. Credeam ca ma va deranja f mult faptul ca nu este 16:9, dar nu a fost asa. Cred ca aici conteaza si cat de mare e TV-ul. Probabil pe unul de 32 sau 40", m-ar fi deranjat. Ce-i drept e incomod cate-odata cand stai in cover. Din punct de vedere vizual, mi se pare ca este cel mai aratos joc pe care l-am jucat pana acum, dar are si cateva minusuri la acest capitol. Pe cat de ridicat este nivelul detaliilor pe atat de stupid pare ca intr-o oglinda sa nu vezi reflexia personajului sau in unele locuri sa nu se vada gaurile facute de gloante. Povestea pare destul de interesanta, cat sa te tina in priza, la fel si unele lupte, mai ales cele cu varcolaci. Armele sunt foarte tari si frumos gandite.
    Presupun ca voi fi avand aproximativ 9 ore, cand voi termina acest joc, ceea ce va parea ca parca nu ai avut suficient timp in el.
    Probabil l-as fi criticat ceva mai mult, daca l-as fi luat full price, dar avand in vede ca l-am luat de la emag, pot spune ca a meritat cu varf si indesat cei 12 lei. Sincer, acest joc merita undeva intere 100 si 150, iar asta doar din motiv ca este prea scurt.
    Asa ca, celor care n-au prins "marea promotie", nu le va parea rau, daca vor da in jur de 100 de lei pe joc.

    P.S. Jocul nu va ajunge pe aria de bazar. Il voi imprumuta pe la prieteni, urmand sa imi ramana in colectie.

    Un mod de a gandi pe care nu il impartasesc deloc, face 100 sau 200...atunci cat crezi ca merita TLOU, Destiny, AC Unity, Evolve, GOW....bla bla bla. Jocul asta este ca o statuie perfecta, numai ca e a lui basescu.

  10. #610 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Il joc de vreo ora si am ajuns prin capitolul 3.
    Am crezut ca ilustrele bare negre nu vor fi o problema atat de mare, insa sunt din cale afara de deranjante. Strica tot. Nu imi pasa de rezolutie. Da-mi-l in 720p daca nu il poti face ca lumea, dar nu imi taia 25% din ecran. 480p, poftim. Fac un compromis pentru povestea aia, dar sa imi ruleze in 2015 pe trei sferturi din ecran un joc mi se pare inacceptabil si revoltator, oricum ai lua-o. Si nu, sa nu imi spuna nimeni "Mai joaca-te, o sa te obisnuiesti, pana la urma." Pe sistemu' asta, si daca mananci un rahat si ti se pare oribil, poate cineva sa iti spuna : "E OK, baga mare, ca o sa te obisnuiesti." Iertati-mi comparatia.
    .
    Daca stiai de rahatul ala, ca stiai, toata lumea aflase, de ce te-ai infiptit in el? Hristos a inviat!

  11. #611 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Poftim? Am avut curiozitatea de a-l incerca. Nu mi se pare nimic mai stupid decat sa tragi concluzii despre ceva "din auzite", fara sa il fi incercat tu. Asa ca scuza-ma daca nu i-am crezut pe unii si pe altii pe cuvant si am zis sa vad si eu despre ce e vorba.

  12. #612 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  13. #613 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    L-am terminat si eu astazi si ca sa adaug un final la ce am relatat mai sus, jocul merita cele 9-10 ore. Mi s-a parut un joc foarte bun, care te tine in priza, iar finalul este foarte dinamic si bine realizat. Sper doar ca ceea ce va urma, sa reprezinte o parte a doua ceva mai lunga decat prima si putin mai variata.

  14. #614 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Tocmai ce l-am terminat si eu. Un joc foarte bun, mi-a placut, au fost 10-12 ore in care am simtit ca nu pierd timpul. Atmosfera Londrei din sec. 19 este, dupa parerea mea, punctul forte al jocului. De asemenea, povestea bine gandita, impletita firesc si logic. In mod cert astept o continuare.

  15. #615 SP
    Junior Member paul_blackstar's Avatar
    L-am terminat si eu aseara.Un joc de nota 10 dupa parerea mea.Ma asteptam sa fie un joc prost,dupa cate auzisem,insa mi-a intrecut cu mult asteptarile.Intr-adevar,puteau sa il faca un pic mai lung sau sa adauge free un dlc,insa chiar si asa va recomand sa il jucati,mai ales ca in momentul de fata se gaseste la un pret mai mult decat accesibil in aria online (am dat 80 de lei,sigilat de pe olx). Spor la jucat!

  16. #616 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Imi place mai mult decat TLOU. Am ajuns la finalul capitolului 9 si voi mai juca si maine. La TLOU nu am reusit sa ma motivez sa continui dupa "Downtown".

  17. #617 SP
    Member dragosbc's Avatar
    Si eu sunt tot la capitolul 9 , chiar este un joc foarte bun , iar coloana sonara , voice acting....poveste mi se par mult peste medie, nu stiu sincer de ce a primit acele recenzii foarte slabe , singura explicatie ca nu au cotizat alta nu este

  18. #618 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Un joc slab ! Nu cunosc recenziile de care vorbesc altii, dar daca au fost nefavorabile nu ma mir.
    Grafica ce poate fi scoasa pe drept in fata, nu prea te bucuri de ea pt ca vreo 80% din timp personajul se plimba prin tuneluri, mine sau mai stiu eu ce canale. Deci e ceva de genul "e sublima dar lipseste cu desavarsire".
    Liniaritatea nivelurilor si benzile negre m-au scos din minti. L-am depunctat foarte grav pt cele doua aspecte. Nici la gameplay nu sta stralucit, mutitudinea de momente in care tra sa apesi predefinit niste butoane (quick time events parca le spune) dimpreuna cu celebrele cinematicuri, te lipsesc de imersiunea la care te-ai fi asteptat sa o ai in joc. Eu il notez cu un 6.8.

    PS. Sa nu zica lumea ca am postat doar ca sa fiu 'Gica contra', vreau sa mai spun ca ma joc in paralel Diablo 3. Da frate, asta joc !

  19. #619 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu zice nimeni de boss fights. Si alea sunt faine, ha?

  20. #620 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Imi place mai mult decat TLOU. Am ajuns la finalul capitolului 9 si voi mai juca si maine. La TLOU nu am reusit sa ma motivez sa continui dupa "Downtown".
    TLOU cu 1886? Proasta comparatie!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 34 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts