Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 34 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #321 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Apropos de drama... sa pun si eu niste paie pe foc: va aduceti aminte cand a iesit Ryse? Cum au sarit toti cat de rahan e consola ca nu poate decat 900p? Si ca tine putin (vreo 7 ore)? Well... aproape 2 ani mai tarziu, vine The Order 1886... cu doar 800p, aproximativ 5 ore de gameplay si bonus black bars. Culmea e ca in loc sa vad aceiasi gameri infocati ca "boicoteaza" jocul... citesc doar despre ce experienta frumoasa si ce super asteptari sunt. E clar... it's because of PrayStation*! Eu unul astept sa ajunga la 50 RON. Maxim!

    P.S. Macar la Ryse puteai sa joci extra in arene, multiplayer, etc.

    *fanboy rant off
    Poate ajuta
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1424139668940.gif

  2. #322 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci de oferta Dant3, dar n-am nevoie de pastile sau de thanks-urile haterilor pentru a-mi spune opinia sincera. Probabil putea sa fie si in 480p, cu black bars pe jumatate de ecran si sa tina 2 ore... tot il pupau fanii... In fine, pacat de potentialul pe care-l avea ca un nou IP.
    Attached Images Attached Images kisser.jpg

  3. #323 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu nu o sa dau banii astia desi as vrea sa-l joc si o sa astept varianta oficiala in Bazar.

  4. #324 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    E tare cum opinia celor care l-au jucat si terminat este total nesemnificativa si va orientati spre un videoclip de pe YouTube sau din auzite.

  5. #325 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    N-am avut placerea sa joc the order insa ma sperie comparatia cu Ryse care or langa faptul ca este repetitiv si plictisitor este si plin de buguri, eu unul am cedat nervos dupa primele 2-3 ore si am decis sa astept un patch care nu a venit niciodata

  6. #326 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    E tare cum opinia celor care l-au jucat si terminat este total nesemnificativa si va orientati spre un videoclip de pe YouTube sau din auzite.
    just a sidenote la ce am scris mai sus. Eu personal oricum nu l-as fi luat chiar daca ar fi tinut 20 de ore pentru ca are doar SP si eu prefer sa nu dau banii astia pe un joc pe care o sa-l joc o data si dupa aia il tin pe raft. O sa astept un pic si o sa-l cumpar SH. Bine acuma o sa fie si exceptii cum ar fi withcher 3.

  7. #327 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Mai tine minte cineva MGS V Ground Zeroes care se poate termina in mai putin de 15 minute si costa la lansare aproape de 200 lei undeva la 170 - 180 lei si nu a mai facut nimeni atata tam tam? De ce The Order e atat de blamat? ca dureaza 5 ore si costa 270 lei? In opinia mea umila e same thing, chiar better value for money decat la Ground Zeroes.
    Nu am cumparat nici Ground Zeroes, din acelasi motiv ca era prea scurt for the money
    Eu nu am comentat nimic legat de calitatea jocului, stiu ca arata foarte bine, stiu ca este un joc bun spre foarte bun, sunt de acord cu asta, insa ma deranjeaza ca e prea scurt. Daca era la fel de lung ca The Last of Us, chiar si fara multiplayer il cumparam day one
    Si nu stiu ce tot o dati atat in sus si in jos ca "oh the drama", nu e nici o drama, sunt diferite opinii si atat, unii considera ca merita banu si altii nu. Nu mai zic nimic pe subiectul asta ca dupaia iar se ataca lumea ca "oh the drama", happy gaming celor care l-au cumparat si sa va bucurati de el cat mai mult

  8. #328 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Jocu ista ii ca si cum ai face secsi cu Madalina Ghenea, of course ca vei ejacula precoce si experienta nu va dura pe cat ti-ai dori, but dat ride, dat ass!!! Catch ma drift?

  9. #329 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca tot suntem pusi pe troll si bash...
    Attached Images Attached Images 46613531.jpg

  10. #330 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    The Order 1886

    Nu stiu de ce sunt mereu aceleasi discutii... Acum ne certam pe jocuri? Ce conteaza atat de mult cat tine jocul? Mi se pare foarte corect si normal ca stim toate partile negative inainte de a achizitiona jocul asa ca fiecare poate decide pentru el. De exemplu dintre cei care au jocul nici macar unul nu s-a plans de el si stiu cativa care sunt fosrte pretentiosi.

    Ne plangem ca jocul are MP "de ce pun MP in loc sa se concentreze pe campania de SP", ne plangem de ce nu are MP "de ce nu are MP, oh the replay value"... Cred ca lumea vrea doar sa se planga. Ignorati faptul ca avem sansa sa aflam mai multe detalii si infos insight pentru ca mai multi colegi au jocul si l-au terminat si noi umplem paginile cu flameuri si videouri de pe youtube cand atatia oameni au jocul si ne pot spune sincer parerea lor despre joc, nu riviuri platite sau mai stiu eu ce youtuber care vrea sa atraga viuri.

    Putem sa ne intoarcem la joc, eu vreau sa iau jocul si sunt interesat de gameplay ca am refuzat sa vad vreun video cu jocul (nici nu stiu cum e grafica sincer) daca seamana cu GOW sau Uncharted mai mult sau are proriu stil. Povestea e interesanta sau e cod style ?

    Ps: pe aria xbox one e foarte multa liniste si pace dar aici doar certuri si flameuri, atat de mult imi place cand intru si vad ca lumea se ajuta, vorbeste calm, fara ironii etc. aici intra toata lumea si se da cu parerea, problema e ca este pacat sa se ajunga la asa ceva pentru un joc.

    ---------- Post added 17-02-2015 at 10:24 ----------

    Dark jocul nu are legatura cu ryse nimeni din cei care l-au jucat nu au zis asta, sunt presupuneri doar.

  11. #331 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    On a side note, 480p cu black bars putea sa fie doar pe Microsoft SD box one, Ryse son of Rome ca sa elucidam misterul si comparatia nefondata, vine de la un producator care nu putea sa puna litera corespunzatoare in nume si anume litera i, ei credeau ca fac un nou joc cu tipete, CRyse son of Rome si atunci a venit cineva si le-a sters C-ul, in urma stergerii C-ului au jurat razbunare, dovada ca in CRyse sabiile si armurile arata ca recuzita de la filmul Thor. Acum, the Order asa cum noua sony fanboys ne place sa spunem, e un joc finisat la lansare (hear that CRyse son of Thor?) pentru ca ce sa vezi e un exclusiv de playstation, la SD BOX one pana si killer instinct e mai aproape de SD decat de full hd, asa ca black bars sau nu, The Order e si un glorious moustache simulator .

  12. #332 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu tot il cumpar )

    chiar daca o sa fie pe post de bibelou, tot il iau , este exclusiv ps4 , deci merita

    si mai vreau o platina

  13. #333 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Eu am jucat jocul. L-am terminat. Mi-a luat 9 ore pe easy, n-am murit niciodata si nici nu sunt genul care sta sa exploreze. Eu alerg mai repede ca imi place povestea si vreau s-o termin . Jocul este minunat, are o poveste care te tine sa joci mai mult, din punct de vedere grafic si al sonorului este incredibil, gameplay-ul nu este deloc plictisitor. Pentru mine a meritat din plin la cei 260 lei pe care i-am dat pe el. Deci... Incerc sa scap de alte comentarii... Jocul e destul de lung cat sa fie o experienta placuta. Barile negre nu iau din experienta, chiar fac totul mai cinematic. Nici nu imi mai pot imagina jocul pe tot ecranul sincer si nu m-au deranjat niciodata, pur si simplu nu le-am observat. Prea multi bani pt SP only? E o experienta minunata la care s-a lucrat mult. Nu isi avea rostul MP-ul aici. Mai bine ca s-au concentrat sa faca un SP bun. Alte plangeri mai sunt? Dau eu raspunsuri cat despre comparatia cu Ryse e total prosteasca... L-am terminat si pe acela... Povestea era oribila, gameplay-ul la fel. Pe mine nu m-a deranjat niciodata rezolutia acelui joc, mi se parea ca arata fenomenal... Dar in rest era praf. Ma rog...

    @AndRewqp flame-urile sunt iscate de obicei de sustinatorii inraiti ai unei console care e in competitie cu cealalta. Daca intelegi ce vreau sa spun... Si pana la urma care e problema in a-ti exprima opinia?

    Anyway... ca o concluzie... Cei care cred in toate zvonurile de pe net, sa nu il cumpere... Pierderea lor.

  14. #334 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Va recomand sa nu-l jucati pe easy sau normal, pentru o imersiune mai pronuntata incepeti pe hard si nu uitati sa dati disable la autoaim, strica experienta.

  15. #335 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    O intrebare, primesti trofeu separar daca il termini pe Hard sau pe Normal? Sau e un singur trofeu pentru terminarea jocului?

  16. #336 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Asta nu stiu pentru ca nu m-am uitat la trofee, Renegade sigur stie ca l-a platinat deja.

  17. #337 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Nu, e un singur trofeu pentru terminarea jocului pe orice nivel de dificultate.

  18. #338 SP
    Member nire's Avatar
    Este simplu, nu faci precomanda, il cumperi de pe net dupa ce apare (daca nu te deranjeaza mici spoilere astepti si niste review-uri), il joci si daca nu iti place il dai mai departe. Este doar un joc pana la urma, apar si altele.

  19. #339 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Apropos de drama... sa pun si eu niste paie pe foc: va aduceti aminte cand a iesit Ryse? Cum au sarit toti cat de rahan e consola ca nu poate decat 900p? Si ca tine putin (vreo 7 ore)? Well... aproape 2 ani mai tarziu, vine The Order 1886... cu doar 800p, aproximativ 5 ore de gameplay si bonus black bars. Culmea e ca in loc sa vad aceiasi gameri infocati ca "boicoteaza" jocul... citesc doar despre ce experienta frumoasa si ce super asteptari sunt. E clar... it's because of PrayStation*! Eu unul astept sa ajunga la 50 RON. Maxim!

    P.S. Macar la Ryse puteai sa joci extra in arene, multiplayer, etc.

    *fanboy rant off
    Mersi ca mi-ai adus aminte de Ryse, acum apreciez si mai mult The Order. Mie stii ce mi se pare culmea, ca te deranjeaza chestiile asta in cazul lui The Order, dar in cazul lui Ryse nu te-au deranjat si chiar l-ai cumparat la full price:

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Man, la mine chestia cu "console next-gen" s-a terminat in momentul in care mi-am dat seama ca nu au nicio sansa la 4K (nici X1 nici PS4). Tot ce e mai jos, il pun la categoria "asta e", si daca imi place un joc si imi permit, il cumpar. Daca nu, nu. Eu ma joc linistit si pe Wii in 640 x 480, si pe PC in 2560 x 1600, si pe iPad in 2048 x 1536... am inca o tona de jocuri pe Xbox 360 si PS3 de jucat... de ce n-as lua si ceva cum e Ryse pe Xbox One? Mai ales ca n-am mai jucat de multicel ceva de genul asta. In plus, am vazut cateva trailere la Ryse care mi-au facut "pielea de gaina"... Pt. mine de multe ori asta e suficient
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ryse face parte din categoria jocurilor "eye-candy" si care sa ofere altceva decat vezi la concurenta (de aici si exclusivitatea). Faptul ca, Crytek n-au fost buni niciodata la story si gameplay, asta e cu totul altceva...
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar chiar si asa, cu asteptari putine, eu l-am comandat azi.
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La naiba, jocul asta merita luat si doar pentru grafica si story, mai ales pt. cei carora le place partea istoriei legata de romani. Nu pot sa dau spoilers, dar am ajuns la un moment in care am ramas "wow, this really happened?".
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-am idee cum vor fi jocurile de acum inainte pe next-gen, dar daca toate vor pleca de la "minimul" oferit de Ryse... i'm sold! Eu daca vedeam jocul asta pe viu, cumparam consola doar pt. el.
    Si o corectie mica daca imi permiti. The Order este 1920x800, nu 800p. Deci are o densitate de pixeli mai mare decat 900p.

  20. #340 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Si o corectie mica daca imi permiti. The Order este 1920x800, nu 800p. Deci are o densitate de pixeli mai mare decat 900p.
    Nu chiar. El e 1080p doar daca pui si acele bari negre la socoteala, cea ce nu e prea corect. Consola nu randeaza jocul in 1080p, ci e un 1080p minus barile negre. Jocul nu e nici pe departe 1080p ci ajunge undeva pe la 800p (poate chiar mai putin) avand in vedere cat din ecran e doar negru. In felul asta poti rula GTA 5 pe PS4 in 4K dar umpli jumate din ecran cu bari negre, iar jocul va rula in 2K, dar vei zice ca e 4K domne. E acelasi lucru.

    Eu unul nu inteleg plangerile astea. Nu are si The Evil Within aceasi treaba? Nu s-a plans nimeni acolo si mie personal imi place jocul chiar daca o parte din ecran e furata de acele bari negre. Nu am jucat The Order si e putin probabil sa il iau la lansare, dar totusi, toti pareti multumiti de joc, asa ca unde e problema?

    Repet, n-ar fi rau sa scrie cineva un review, in felul asta primim o privire mai de ansamblu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 34 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts