Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 145 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast
Results 321 to 340 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #321 SP
    Member palflo's Avatar
    am la shopto facuta deja dar e cu killzone si nu prea imi place vroiam fifa 14

  2. #322 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu tocmai am comandat pentru ULTIMA OARA de la shopto. Niste tzepari si niste mincinosi... (nu are legatura cu PS4, dar am zis sa-mi vars necazul aici, pt. ca ma tenta sa fac pre-order pentru PS4 de la ei). Bug bye shopto.net!

    P.S. Astept acum sa-mi spuna cum sa fac Cancel la un order... la ei se pare ca nu exista confirmare inainte de a face comanda. Ai apasat pe BUY, la revedere... ti-au si tras banii (am facut o comanda de test, sa vad daca scot VAT-ul pentru Romania). Si din test, s-a transformat in full order, pt. ca nu m-a intrebat nici draq daca sunt de acord...

  3. #323 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Faci figuri acum?!?

  4. #324 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu tocmai am comandat pentru ULTIMA OARA de la shopto. Niste tzepari si niste mincinosi... (nu are legatura cu PS4, dar am zis sa-mi vars necazul aici, pt. ca ma tenta sa fac pre-order pentru PS4 de la ei). Bug bye shopto.net!
    Ce ai patit mai exact ?

  5. #325 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Ce ai pățit monky? Eu am mai comandat o singura data de la ei și nu au fost probleme. Dacă vrei sa detaliezi... Sunt curios

  6. #326 SP
    Member palflo's Avatar
    nu dar mai mult ma atrage fifa 14

    ---------- Post added 23-10-2013 at 15:32 ----------

    ce sa intamplat monky??

  7. #327 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu tocmai am comandat pentru ULTIMA OARA de la shopto. Niste tzepari si niste mincinosi... (nu are legatura cu PS4, dar am zis sa-mi vars necazul aici, pt. ca ma tenta sa fac pre-order pentru PS4 de la ei). Bug bye shopto.net!

    P.S. Astept acum sa-mi spuna cum sa fac Cancel la un order... la ei se pare ca nu exista confirmare inainte de a face comanda. Ai apasat pe BUY, la revedere... ti-au si tras banii (am facut o comanda de test, sa vad daca scot VAT-ul pentru Romania). Si din test, s-a transformat in full order, pt. ca nu m-a intrebat nici draq daca sunt de acord...
    Adica baga tva 24 % ?

  8. #328 SP
    Member valentin2007's Avatar
    ai luat măcar ceva folositor?

  9. #329 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Ce ai patit mai exact ?
    Well, conform legilor europene, pentru persoane juridice nu e voie sa se practice dubla impunere. Cu alte cuvinte, ei sunt obligati sa-mi scoata VAT-ul (ca sa-l platesc in Romania). Le-am dat codul fiscal... au zis clar "I can confirm that our price as displayed on the website when logged in would be without VAT". M-am logat si de unde... aparea frumos si VAT-ul lor acolo. Am dat click pe Buy now la un Wii U (repet, sa vad daca imi apare pretul corect dupa ce mi-au confirmat ca nu se adauga VAT) si m-am trezit cu "Processing Order"... Zbang!

    Si colac peste pupaza, la ei nu exista un buton de Cancel Order. Sublim... tocmai am facut un test de 200 de lire...

  10. #330 SP
    Member valentin2007's Avatar
    O sa se anuleze.

  11. #331 SP
    Member palflo's Avatar
    trebuie sa platim si tva la consola?? adica peste pretul care il afiseaza ei se mai adauga 24 %??

  12. #332 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    O sa se anuleze.
    Cum o sa anuleze cand eu n-am buton pentru asa ceva? In fine, am deschis un ticket. E interesant ca atunci cand le-am zis ca vreau sa cumpar de la ei o groaza de chestii, au raspuns instant. Acum ca le-am zis sa dea Cancel, nu mai raspunde nimeni...
    Quote Originally Posted by palflo View Post
    trebuie sa platim si tva la consola?? adica peste pretul care il afiseaza ei se mai adauga 24 %??
    Nu man, ca si persoana fizica... tu le platesti TVA-ul din UK (de unde il cumperi). E inclus in pret, stai linistit.

  13. #333 SP
    Member valentin2007's Avatar
    La mine banca mi-a zis ca totalul este 1980 lei. Adică 348,98 consola + transport de 26 lire

    ---------- Post added 23-10-2013 at 15:41 ----------

    Eu sunt mai mult decât sigur ca se va anula comanda... Dar vom vedea

  14. #334 SP
    Member palflo's Avatar
    vali tu ai prins consola fara joc?

    ---------- Post added 23-10-2013 at 15:47 ----------

    tu ai si platit-o?

    ---------- Post added 23-10-2013 at 15:54 ----------

    pe amazon.co.uk daca dai precomanda acum iti livreaza inainte de Craciun asa zic ei am vb azi pe chat direct acolo

  15. #335 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Consola standard, da. Încă nu e platita

  16. #336 SP
    Member palflo's Avatar
    pai si cum ti-a zis banca suma in lei cat ai de plata??

  17. #337 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am făcut plata, a fost refuzata din lipsa de fonduri și am sunat la banca sa ii întreb cât a fost comanda

  18. #338 SP
    Member palflo's Avatar
    pe amazon merge sa platesti cu cardul sau numai prin pay-pal?

  19. #339 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Eu unul nu știu

  20. #340 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by palflo View Post
    pe amazon merge sa platesti cu cardul sau numai prin pay-pal?
    Doar card pe amazon. PayPal = eBay... ar fi si culmea sa se accepte unii pe altii (concurenti directi fiind).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 145 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts