Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 145 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #1961 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Quote Originally Posted by Gandomyr View Post
    Cât despre cei care se plimbă printre raioane... Cel mai util lucru care îl pot ei face de cele mai multe ori e să-ți zâmbească frumos. Răspund și ei în cel mai politicos mod cu putință și își dau și ei cu părerea, de cel mai multe ori neavizată. Nu știu dacă musai ar trebui să fie condamnați.
    Mare dreptate ai. Fiind angajat la una din firmele enumerate mai sus, pot sa confirm ca asa este. Nu sunt la raionul de gaming, dar pot spune ca stiu mai multe decat colegul pus acolo, din motivele care le-ai enumerat mai sus : el stie atat cat i se spune prin mail, date de lansari jocuri, detalii console, precomenzi...etc. Nu are chef/timp/placerea de a se informa pe alte cai, din simplu fapt ca e pasionat de gaming.
    Deci cel mai bine e sa ne informam noi si sa mergem sa ii cerem ce avem nevoie, la modul "Ai sau nu ai ?"

  2. #1962 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Nu va dau dreptate. Eu sunt de parare ca oamenii aia au fost angajati cu un motiv.De ce stau acolo?Ca sa nu stie despre ce vorbesc?Eu daca lucrez in proiectare si vine unu si imi zice ca vrea sa ii fac un proiect la casa ii spun ca nu stiu sa lucrez cu Autocadul?Sau alte programe care se folosesc?Sau nu stiu sa desenez? Omul ala a fost angajat datorita unor aptitudini pe care le poseda.Si in plus eu am trimis mailul la informatii.Puteau sa desemneze mailul unei persoane competente. Aia de ce stau acolo?Ca sa le dau mail si sa imi raspunda dupa 3 saptamani?Imi mai si zice ca nu e data oficiala.Eu de asta fac spume.Ca au ajuns sa ne ia de prosti.Lasa ba ca astia nu stiu.Eu sunt mai destept.Ca sa nu mai zic ca am si sunat la FLANCO si aia imi zice sa ma duc sa vorbesc cu cei din magazin.Vorba unui youtuber : Are you stupid? Hai sa fim seriosi.Daca nu e competent sa se duca sa mature strazile.Tara are nevoie si de oameni de genul. Pana la urma e datoria lui sa stie.De asta e pus acolo. Ma opresc ca nu vreau sa o dau in flame !

  3. #1963 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    E o diferenţă între ce crezi tu că sunt îndatoririle celui de acolo şi care sunt de fapt îndatoririle lui. Eu cred că îţi comunică ce i se spune să ţi se comunice şi face ce i se spună să facă. Aceste lucruri pot sau nu să corespundă cu ce gândeşti tu (sau oricare dintre noi) că ar trebui de fapt. Bănuiesc că dacă nu şi-ar face treaba cum trebuie, atunci ar fi înlocuit.

    Adevărul e că nu putem decât intui care e fişa postului unui astfel de angajat şi ce informaţii îi sunt transmise spre comunicare către publicul larg.

  4. #1964 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    S-a lansat in Ungaria? Sau numai in seara asta? Am un prieten care merge in Budapesta in weekend-ul asta si nu gasesc un magazin care sa aiba. Am incercat la Gameshop.hu (Gamestop) si la altul ce l-am gasit pe net dar scrie ca numai in ianuarie o sa aiba... Are cineva alte informatii?

  5. #1965 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    am vb cu cei de la extrem digital uitati ce au raspuns:Bună ziua,

    Din păcate s-a epuizat stocul la furnizor şi nu vom putea onora comanda doar în luna ianuarie.

    Ne cerem mii de scuze pentru neplăcerile create însă şi noi am primit informaţiile negative în ultima clipă.

    deci e clara treaba ,mai am o mica speranta la cei de la gamestore, inca nu au raspuns
    cica in uk se aduc console iar ,astia sunt mai breji

    Read more - PlayStation Gang � PS4 to get restocked in U.K before Christmas – Report

  6. #1966 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Stocul este dus peste tot. Încercări o precomanda la amazon poate o primiti totusi inainte de 29 ian 2014.

  7. #1967 SP
    Member Imperatore's Avatar
    sunt disperati sa le duca toate in U.K. acum de sarbatori

  8. #1968 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    mam resemnat cred ca tot de la noi o iau peste 1 luna jumate pacat ca avem ceva timp liber de sarbatori

    sar putea sa am si eu consola pana de craciun tocmai ce vb cu unu si a zis ca mio aduce din italia akm sper sa nu fie teapa am luat nr dp mercador

  9. #1969 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Quote Originally Posted by Gandomyr View Post
    E o diferenţă între ce crezi tu că sunt îndatoririle celui de acolo şi care sunt de fapt îndatoririle lui. Eu cred că îţi comunică ce i se spune să ţi se comunice şi face ce i se spună să facă. Aceste lucruri pot sau nu să corespundă cu ce gândeşti tu (sau oricare dintre noi) că ar trebui de fapt. Bănuiesc că dacă nu şi-ar face treaba cum trebuie, atunci ar fi înlocuit.

    Adevărul e că nu putem decât intui care e fişa postului unui astfel de angajat şi ce informaţii îi sunt transmise spre comunicare către publicul larg.
    Nu e posibil sa primeste un astfel de mail de la serviciul lor de informatii.E strigator la cer. Pur si simplu isi bat joc. Aia de la eMag de ce au fost sinceri?De ce eMag a fost primul site din Romania care a specificat ca la noi se lanseaza in primul trimestru din 2014? Pentru ca le pasa.Cand am fost in noiembrie la eMag si am intrebat mi-au spus ca nu exista nicio sansa sa fie adusa in decembrie si ca o vor aduce cand va avea loc lansarea in Romania. Aia de ce stiu si Flanco nu stie? Aia nu tot de la Sony le primesc? Sunt mai tovarasi astia decat ceilalti? Pana la urma a trecut atata timp si unde am asteptat 6 luni mai astept o luna.Pe mine ma deranjeaza nesimtirea lor. Cand m-am dus la Domo ala nici nu se uita la mine cand vorbea cu mine.Probabil m-a vazut la 20 de ani si a zis ca sunt parlit.Imi venea sa il impusc in cap. Parca il plateam in bani de Monopoly. In fine. Daca cineva a facut precomanda la Domo acum mult timp si poate se incadreaza in promisiunile facute de ei ca le ajunge consola in 15 20 decembrie il rog sa posteze aici.Chiar sunt curios daca pune cineva mana pe ele din Romania.

  10. #1970 SP
    Junior Member maivorbim's Avatar
    Aia de la edigital sunt neseriosi. Stiau cel putin de la mijlocul lui noiembrie ca o sa aduca in jur de 20 buc. Asta ca s-a epuizat stocul la furnizor e bull****. Probabil ca au primit 20 de console si aveau sute de precomenzi. Din cate am inteles de la ei, daca voiai sa pui mana pe consola azi, trebuia sa suni dimineata la prima ora sa faci comanda ferma. In ordinea asta se livrau. Altfel precomenzile alea erau asa, un fel de wishlist.

    Cu privire la cat de informati sunt vanzatorii in magazinele din RO, am dat si eu peste unul la Flanco care imi zicea ca se lanseaza la noi prin martie 2013, in conditiile in care cu cateva zile inainte aparuse comunicatul sony romania cum ca se lanseaza pe 29.01.2013. Cand i-am zis de comunicat, el a tinut-o tare ca nu, ca se lanseaza prin februarie-martie....i-am zis multumesc si am plecat din magazin, cu lectia invatata sa nu mai intreb niciun vanzator ceva.

    Prin urmare, sunt de principiu de acord cu baad newz ca nu este normal sa ai vanzatori asa de incompetenti. Doar ca ar trebui directionata aceasta nemultumire catre conducerea retailerilor, nu catre vanzatori, care nu au oricum nicio influenta. Asa ca daca intr-adevar vreti sa schimbati ceva, dati mail catre directori in care sa va plangeti de calitatea serviciilor lor. La fel, daca sunteti in magazin, cereti sa vorbiti cu seful de magazin si sa va plangeti nu de vanzatori (care nu au nicio vina, nu-i plateste nimeni in plus daca se documenteaza), ci de calitatea serviciilor din respectivul magazin. La urma urmei, si seful magazinului trebuie sa raspunda in fata cuiva. Altfel nu sunt decat vorbe-n vant.

  11. #1971 SP
    Banned Venom's Avatar

  12. #1972 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Nu trimit in ro ...

  13. #1973 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    I'm a PLAYER!

    SONY 101232960 - Console PS4 - ePrice

    joi ajunge la unchiul meu in milano, vineri mi-o pune pe autocar, in weekendul urmator o am. a fost 441 EUR cu garantie extinsa la 5 ani la care cred ca se mai adauga inca 15-20EUR autocarul. m-am linistit. am trecut azi printr-un stres incredibil. imi venea sa plang la un moment dat. am avut insa mare, mare noroc ca am gasit in stoc la eprice (si ca a apucat el sa faca comanda in seara asta ca se dau ca painea calda).

  14. #1974 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De unde ai cumpărat garantie extinsă?

  15. #1975 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    de la eprice.it ...bifezi cand o cumperi. 3 anni in più di garanzia a soli 35,48 €

    PS mai e doar una. daca aveti rude in italia si pot sa comande rapid...

  16. #1976 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai inseamna ca ai 4 ani, in celelalte tari din UE garanţia este de un an(12 luni)

  17. #1977 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    sunt 60 de luni. citeste mai jos. ei iti trimit un cupon in pachet. il completezi si il trimiti inapoi (asta o sa faca el acolo). daca am probleme, ii pun consola pe autocar si se ocupa el (nu e chiar asa un mare deranj).

    Garanzia3 estende la garanzia del tuo prodotto per 36 mesi dopo la scadenza della garanzia del produttore. Sarai coperto in ogni caso di guasto o malfunzionamento, proprio come se il prodotto fosse ancora coperto dalla garanzia ufficiale. E se non sarà possibile aggiustarlo ti verrà rimborsato il valore del prodotto.

    GARANZIA3 è attivabile entro 12 mesi dall'acquisto del bene ed ha una durata massima di 60 mesi dalla data di acquisto.

  18. #1978 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ok man, eu stiu ca la cele 12 luni se adauga cele 36 cumpărate de tine. Dar daca tu spui ca ai 5 ani cu atat mai bine, sa o stapanesti sănătos

    LE: Garanzia3 estende la garanzia del tuo prodotto per 36 mesi dopo la scadenza della garanzia del produttore. Sarai coperto in ogni caso di guasto o malfunzionamento, proprio come se il prodotto fosse ancora coperto dalla garanzia ufficiale. E se non sarà possibile aggiustarlo ti verrà rimborsato il valore del prodotto.

  19. #1979 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    In Italia ai la fel ca in RO, 2 ani prin lege. La asta se adauga cei 3 ani de garantie extinsa. Vezi ultimul paragraf (Garanzia sui beni di consumo). Eu asa interpretez ce spun ei. Pana la urma o sa vad cand vine pachetul. Oricum, sunt minim 4. Mie mi-a crapat PS3 dupa 3 ani. Ar fi fost ideal sa am 4 ani de garantie

    Garanzia - Wikipedia

  20. #1980 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pot sa va spun ca au inceput cei de pe amazon.co.uk sa-si refaca stocurile. Ocazie cu care "Your Amazon.co.uk order of Sony PlayStation 4 and Knack has been dispatched". Yay!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 145 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts