Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 72 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #1161 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Scuze, nu mi-am dat seama .
    Foarte ciudat ca nu se aude nimic... Din cate tin minte la TLoU se auzea... Poate o fi doar pt MP.

  2. #1162 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    De cand a aparut pana azi, am putut sa joc pana la chapter 15.

    Dupa ce o sa il termin, o sa il mai joc inca o data pentru trofee. Era un exploit functional pt trofeul de speedrun la v1.02, dar cred ca nu mai merge la noua versiune 1.03 .
    Merge si pe 1.03.

  3. #1163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu sper sa fie un glitch, poate o sa vină un patch, chiar mi-ar plăcea să-i aud pe nebuni în controller .
    Revenind, mi-am luat si porția pentru azi, jocul ăsta nu încetează să mă uimească. Superb!!!!!!!

    LE: Cam așa se lansează și promovează o capodoperă

  4. #1164 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Care-i faza cu timpul afisat la statistics ? Mie-mi arata ~15h, dar sunt sigur ca am jucat ceva mai mult, ca am explorat o gramada. Oare daca mori, iti taie complet timpul petrecut pana la un anumit checkpoint, de unde te da inapoi ?

  5. #1165 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu stiu ca se face o sumă cu ce mai ai pe acolo. Așa a fost și la celelalte, am cronometrat când m-am apucat de trilogia veche.

    LE: este exact ca in acest caz
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1297160

  6. #1166 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, deci la fel ca la trilogie, aduni timpul de sus cu toate celelalte. Credeam ca au adunat ei si mai jos vez si defalcat

  7. #1167 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Si eu l-am terminat saptamana trecuta dupa 14h30min, la fel ca Srachi su chris diaz sunt in tabara celor care li se pare un joc bun dar nu perfect, inca U2 pentru mine este pe primul loc ca si poveste si aventura per ansamblu.
    Mi se pare cau au folosit prea putine locatii si nu neaparat ceva deosebit, singura locatie ce mi-a placut cel mai mult si m-a impresionat si la nivel de design si detalii este cea din capitolele finale.

  8. #1168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-am terminat și eu, pe mine nu m-a dat pe spate finalul. Chiar dezamăgit un pic, 9.5 de la mine. Un joc foarte bun, dar cred că am avut așteptări prea mari pentru final.
    Pentru mine asta e cel mai bun din serie, nu aveți voie să-l ratați. De-abia astept DLC-ul.

  9. #1169 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    De ce atunci cand dau skip cinematic, jocul face un nou loading? Ramane blocat la un anumit procentaj si astept in jur de 1 minut? Am mai patit asa si dupa ce am murit dar atunci am asteptat mai bine de 2 minute pentru loading.

  10. #1170 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    L-am terminat și eu, pe mine nu m-a dat pe spate finalul. Chiar dezamăgit un pic, 9.5 de la mine. Un joc foarte bun, dar cred că am avut așteptări prea mari pentru final.
    Pentru mine asta e cel mai bun din serie, nu aveți voie să-l ratați. De-abia astept DLC-ul.
    Dante aia spuneam si eu mai sus. Per total e cel mai fain, dar finalul pe mine m-a lasat cam rece.

  11. #1171 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acum am citit acel spoiler.

  12. #1172 SP
    Member akzation's Avatar
    Credeam ca sunt singurul care simte asta in legatura cu finalul. Pentru mine asta e probabil si singurul lucru care nu mi-a placut la Uncharted 4.

  13. #1173 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai ce final...mi-a lasat un zambet tamp pe fata. Absolut superb... Nu zic mai multe acum, dar

    Cat de SP DLC...


  14. #1174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar


    LE: Asta înseamnă să fii dobitoc, o mizerie, o recenzie scârboasă. Pot să înțeleg o notă de 7, 8, trec mai departe, dar când văd așa ceva...
    https://www.washingtonpost.com/news/...fter-part-one/

  15. #1175 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am citit ca Troy Baker indeamna lumea sa semneze o petitie sa fie scoasa nota astuia de pe Metacritic.
    Probabil, cel care a scris articolul voia sa devina mai cunoscut sau pur si simplu e mare hater.

  16. #1176 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post


    LE: Asta înseamnă să fii dobitoc, o mizerie, o recenzie scârboasă. Pot să înțeleg o notă de 7, 8, trec mai departe, dar când văd așa ceva...
    https://www.washingtonpost.com/news/...fter-part-one/
    Contine spoilere, gen toata povestea e in acel review. M-am oprit dupa prima propozitie de expunere a povestii si am vazut apoi in comentarii ca e relatata in intregime.

    Eu nu vad pana la urma problema, e o publicatie care a platit un jurnalist pentru asta. Asta e dreptul la libera exprimare. Daca era doar un blog al unui necunoscut nu cred ca interesa pe nimeni, dar cum asa apare pe metacritic sare lumea in sus.

  17. #1177 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai sa revin cu cateva ganduri, dupa ca le-am lasat putin la "copt" peste noapte.

    So, dpdv grafic si al animatiilor, este de departe cel mai bun joc de pana acum. Cea mai curata grafica, texturi de rezolutie mare si fff clare si am ramas absolut uimit de iluminarea aia semi-globala absolut geniala (pre calculata, whatever that means). Nu stiu cum au facut, dar in 90% din cazuri era pur si simplu ceva fabulos. Tin minte ca efectiv ma holbam la peretii pesterilor si al muntilor, mai ales aia patratosi
    Si desi am mai zis de asta, cut scene-urile sunt excelent realizate (chiar daca o parte fff mica sunt prerandate) si inca nu-mi pot imagina cum au reusit sa le faca sa mearga real time pe PS4.
    Iar locatiile sunt superb realizate si foarte diferite in paletele de culori alese, incat efectiv simti ca esti in alta locatie, spre deosebire de alte jocuri.
    Tot la animatii trebuie sa mentionez animatiile de catarat si felul in care-i misti mainile cu exactitate unde vrei tu

    Ca si gameplay, consider ca au evoluat enorm fata de primele 3 si desi mi-a placut foarte mult Rise of the Tomb Raider, pot spune ca acum il consider undeva la 40-50% din ce ofera Uncharted 4.
    Si ma bucur ca au imprumutat cateva elemente din The Last of Us si consider ca introducerea lasoului a fost o decizie excelenta si foarte bine realizata.
    Iar faptul ca poti sa explorezi destul de mult in marea majoritate a locatiilor, precum si faptul ca avem si vehicule si multe comori de gasit, cred ca-i ofera o rejucabilitate destul de mare.

    Mi-au placut foarte mult si encounters-urile, unde a fost un deliciu sa joc stealth (pacat ca n-au introdus mai multe elemente ci au ramas la un stadiu destul de simplist), dar si partea de combat a fost foarte bine facuta, nefiind traditionalul cover shooter, unde ramai dupa un cover si-i iei pe toti fara probleme, avand aproape toate cover-urile destructibile si facandu-te sa te misti incontinuu.

    Pe partea de poveste, mie mi-a placut si voi spune cateva randuri mai jos, sub tag-ul de SPOILER.



    Din pacate, jocul nu este lipsit de probleme, dar nimic semnificativ sau care sa te opreasca din joc. Am intampinat cateva glitch-uri de animatii (locuri in care in mod clar pot sari, dar nu voia sa o faca si baga animatia aia de parca nu ar ajunge), cateva grafice (gen trecut prin Sam/Elena sau levitat pe texturi invizibile) si cateva de control (din cauza carora am cazut de cateva ori in prapastie), dar overall, prea putine pentru calitatea jocului.

    Overall, un joc excelent pentru mine, fiind genul preferat de joc (3rd person action/adventure) care a ridicat stafeta in multe privinte si sper ca odata cu succesul lui, sa se prinda toti producatorii de jocuri ca daca faci un joc calitativ din toate punctele de vedere (gen GTA V si acest U4) faci tone de bani si e mai rentabil sa stai mai mult pana e gata si finisat, decat sa respecti un deadline si sa scoti ceva ce cu greu se poate numi versiune Beta, intrucat asta se reflecta in vanzari si implicit, in profit.

    Nota personala este un 9.7 si de departe, cel mai bun joc pentru mine, de la GTA V (din 2013) pana acum.

  18. #1178 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    L-am terminat si eu aseara. Mi-a placut finalul...

    Cat despre singleplayer DLC, cred ca o sa asteptam cateva luni pana cand apare si tin sa cred ca o sa fie cu...

  19. #1179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Btw, nu stiu cati ati vazut asta, dar sper sa fie un mic hint pentru The Last of Us 2
    Attached Images Attached Images img_2252.jpg

  20. #1180 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Contine spoilere, gen toata povestea e in acel review. M-am oprit dupa prima propozitie de expunere a povestii si am vazut apoi in comentarii ca e relatata in intregime.

    Eu nu vad pana la urma problema, e o publicatie care a platit un jurnalist pentru asta. Asta e dreptul la libera exprimare. Daca era doar un blog al unui necunoscut nu cred ca interesa pe nimeni, dar cum asa apare pe metacritic sare lumea in sus.
    Corect, dar nu așa se scrie un review, după ce îl citești să îmi spui ce părere ai. Nici eu nu sunt de acord cu eliminarea de pe Metacritic. Când vezi că peste 90 de recenzii sunt note mai mari de 8 si vine unul care dă cu un joc de pământ, e cam suspect. Eu nu înțeleg de unde vine acel 4/10. Pe site-ul WP jocul nu e notat. E postată părerea omului, nu recenzia. Practic, dobitocul povestește jocul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 72 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts