Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 47 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #201 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Salutare la toata lumea!
    Am citit cam toate postarile de aici, dar nu m-am lamurit cu un lucru, si anume: la PS4, pot ca si la PS3 sa folosesc doi useri pe aceeasi consola, unul cu cont RO si celalalt cu cont UK si sa lucrez in acelasi mod ca pe ps3, respectiv foloseam userul cu cont UK pentru download DLC-uri sau altele, care odata downloadate, le puteam utiliza apoi si cu celalalt user, cu cont de RO?
    Sper ca m-am facut inteles. Daca nu, atunci incerc sa intreb sub alta forma: userul A fara PSN poate beneficia de downloadarile userului B cu PSN, pe aceeasi consola si pentru acelasi joc?
    Multumesc!

  2. #202 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, poti sa faci asta, atata timp cat contul de UK, pe care il folosesti pt content este setat ca primary/main account account pe consola ta. De asemenea, nu trebuie sa fie setat ca primary/main pe alta consola.

  3. #203 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Am inteles! Multumesc!

  4. #204 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Pana la urma am renuntat din start sa-mi portez conturile de pe ps3 pe ps4 si m-am hotarat sa o iau de la zero, facandu-mi un cont nou de UK. Asa ca, acum sunt un new born in lumea ps4!

  5. #205 SP
    Member bdevil's Avatar
    Cel putin daca te-ai hotarat sa o iei de la zero, ai fi putut incepe cu un cont de US, asta in caz ca planuiai sa iesi mai ieftin la jocuri + DLC achizitionate de pe PS Store US, care se stie ca e mult mai ieftin decat PS Store UK cand vine vorba de jocuri. Si eu mi-am facut cont UK cand am achizitionat PS3-ul ... si sincer n-am avut niciun avantaj, ce-i drept, nici n-am intrat la game sharing cu baietii sau alte nebunii, am jucat doar jocurile pe care le aveam pe dvd cumparate din magazin.

  6. #206 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    De fapt, e mai inteligent sa iti faci pe UK. Iti poti face foarte usor si un cont de US, si joci jocurile cumparate de acolo pe contul de UK. In acelasi timp, retail gasesti mai mult zona 2. win-win

  7. #207 SP
    Member bdevil's Avatar
    Intr-adevar, e cel mai eficient sa ai doua conturi, eu acum d-abia l-am imperecheat pe al meu UK cu un US fresh si acum cumparat FIFA14 PS4 de pe PS Store US, la un pret mult mai mic decat Europa, 60 $. Fie ce o fi.

  8. #208 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pentru un cont de US, aveti vreo recomandare in ceea ce priveste adresa fictiva folosita ? Ce stat, mai exact ?

  9. #209 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    California...Nevada etc.Postal codes gasesti pe net, iar la adrese tot pe net.

  10. #210 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu conteaza. Cauta chiar "fake address for psn us" si o sa gasesti o gramaa de variante.

  11. #211 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Pentru un cont de US, aveti vreo recomandare in ceea ce priveste adresa fictiva folosita ? Ce stat, mai exact ?
    2055 Niagara Falls Blvd, Amherst, NY 14228

  12. #212 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Are ceva daca folosesc acelasi cont pe PS4 ca si cel de pe PS3?(US) Vreau sa activez PS+ si sa beneficiez si de jocurile de PS3 gratuite.

  13. #213 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Are ceva daca folosesc acelasi cont pe PS4 ca si cel de pe PS3?(US) Vreau sa activez PS+ si sa beneficiez si de jocurile de PS3 gratuite.
    Este ok, şi eu am ps3 pe acelaşi cont cu PS4.

  14. #214 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Eu am folosit adresa unui hotel.

    Nu, nu are nimic, ba chiar e indicat sa faci asta, beneficiezi si de jocurile cross-buy pe ambele console.

  15. #215 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Cum imi schimb numele de psn id ?

  16. #216 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by LordKratos View Post
    Cum imi schimb numele de psn id ?
    New account din pacate, alta optiune nu avem.

  17. #217 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A existat o metoda de a-ti schimba nick-ul pe PSN, care insa a fost blocata de Sony. Au promis ca o astfel de optiune va veni intr-un upgrade de firmware undeva spre sfarsitul anului 2014.

  18. #218 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Save game-urile si profilul unui joc zona PAL sunt recunoscute de acelasi joc zona NTSC? Daca nu m-am facut bine inteles dau un exemplu, joc Killzone zona 2, daca il voi cumpara din nou pe zona 1 imi va recunoaste progresul facut in multiplayer si in single campaign?

  19. #219 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    In multi cred ca da, am jucat eu bf4 si zona 1 si 2 si mi-a recunoscut progresul. Single nu cred, dar nu's sigur

  20. #220 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Salutare, scurta intrebare , mi-am activat 14 zile free pe ps+ si imi cere billing information , trebuie sa fie pe bune ? exista un tutorial cum introduci informatiile de billing ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 47 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts