Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #21 SP
    Ω Pira's Avatar
    Daca vreau sa-mi mentin contul actual de PS3 si pe PS4, il pot si denumi altfel? Sau sa apara cu numele contului de facebook de exemplu?

  2. #22 SP
    Member roberte's Avatar
    Iti patreaza idul de ps3 si iti poti pune un nume sau il poti folosi pe cel asociat contului de facebook.Daca nu poti lasa decat idul asa cum era la ps3.

  3. #23 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Foarte informativ topicul, multumiri tuturor celor care au depus efortul de a aduce toate informatiile astea la un loc (si in special initiatorului).

    Am si eu doua intrebari de incepator intr-ale consolelor: din ce-am mai citit inteleg ca pentru a juca Fifa 14 Ultimate Team (online) ai nevoie de PS+. E corect?

    Daca da (yuck) inteleg ca noi fiind o tara care deocamdata nu intra prea mult in vederile Sony nu putem cumpara oficial PS+ si deci trebuie facute niste cascadorii cu declararea adresei prin UK si plata prin niste cupoane samd. Poate face o scurta descriere a acestui proces cineva care cunoaste din proprie experienta pasii care trebuiesc urmati? Multumesc mult.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    How to watch gameplay streams


    How to broadcast

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Daca da (yuck) inteleg ca noi fiind o tara care deocamdata nu intra prea mult in vederile Sony nu putem cumpara oficial PS+ si deci trebuie facute niste cascadorii cu declararea adresei prin UK si plata prin niste cupoane samd. Poate face o scurta descriere a acestui proces cineva care cunoaste din proprie experienta pasii care trebuiesc urmati? Multumesc mult.
    bungabunga: ai aici o scurta descriere a pasilor de urmat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...a/#post1071035. Sa imi spui daca pare a fi prea greu de urmat.

  6. #26 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Punctul 49 raspunde (partial) la partea a doua a intrebarii mele, nu si la prima. Prima fiind: "trebuie PS+ pentru a juca online Fifa 14 pe consola?"

    Spun partial pentru ca intrebarea era pusa (mentionasem clar) din punctul de vedere al unui incepator intr-ale consolelor (mai clar = n-am mai avut consola). Adica na, citisem punctul 49 (lucru zic eu evident si din mesajul meu precedent) dar ma interesau exact pasii de urmat.

    Chestii gen:

    A) trebuie proxy de US/UK cand activezi PS+ si bagi codul? ,
    B ) e mai avantajos sa-ti faci PSN ID pe USA decat pe UK? (pret in $ vs pound) Gasesti mereu cod de PS+ 12 months subscription pentru US PSN ID (ca asta de aici http://www.offgamers.com/playstation...-5329-5330.ogm ) sau poti pur si simplu plati cu "PSN 50$ prepaid card"?

    Si asa mai departe, de-aia mentionam descrierea (din real life experience a) pasilor care trebuiesc urmati, procesul in sine era clar dupa citirea pct 49.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    bungabunga: ar trebui sa-ti raspunda cineva care are Fifa 14 si PS4. Eu nu am, deci nu pot raspunde. Presupun ca pt. a juca single player nu-ti trebuie. Pentru multiplayer, da... iti trebuie PS+. Repet, presupun doar.

    Cat despre proxy, nu... nu trebuie asa ceva. Iar despre partea cu avantaje US si UK... sunt fiecare cu goodies-urile lor. Cateodata vin jocuri bune free pe PS+ UK, cateodata pe US. Lately, am vazut mai multe bune pe UK. Eu personal am pe US. Da, gasesti carduri oricand ai nevoie. Poti fie sa adaugi bani in cont si sa iei PS+ de acolo, fie sa iei subscription de 12 luni si sa dai redeem code. Ambele variante functioneaza.

  8. #28 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Mersi, din punctul asta de vedere m-am lamurit acum. Sa vedem poate se nimereste pe-aici si cineva care joaca FIFA si care ma poate lamuri cu prima parte a intrebarii.

    Apropo, s-a auzit ceva ca s-ar "intra in legalitate" dupa lansarea oficiala a PS4 pentru Romania? Intreb pentru ca pare cam absurd sa n-ai PS+ pentru o tara in care se lanseaza oficial consola.

  9. #29 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Dacă iau AC 4 și ma loghez cu contul meu de psn pe un ps3 al unui prieten și dau redeem la codul pentru upgrade la versiunea de ps4, oare merge? Știu ca trebuie jocul de ps3 în ps4 pentru a-l putea juca, nu asta e problema. Cine știe?

  10. #30 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Mersi, din punctul asta de vedere m-am lamurit acum. Sa vedem poate se nimereste pe-aici si cineva care joaca FIFA si care ma poate lamuri cu prima parte a intrebarii.

    Apropo, s-a auzit ceva ca s-ar "intra in legalitate" dupa lansarea oficiala a PS4 pentru Romania? Intreb pentru ca pare cam absurd sa n-ai PS+ pentru o tara in care se lanseaza oficial consola.
    Da din pacate trebuie sa ai PS+ pentru a juca online

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar

  12. #32 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Punctul 49 raspunde (partial) la partea a doua a intrebarii mele, nu si la prima. Prima fiind: "trebuie PS+ pentru a juca online Fifa 14 pe consola?"

    Spun partial pentru ca intrebarea era pusa (mentionasem clar) din punctul de vedere al unui incepator intr-ale consolelor (mai clar = n-am mai avut consola). Adica na, citisem punctul 49 (lucru zic eu evident si din mesajul meu precedent) dar ma interesau exact pasii de urmat.

    Chestii gen:

    A) trebuie proxy de US/UK cand activezi PS+ si bagi codul? ,
    B ) e mai avantajos sa-ti faci PSN ID pe USA decat pe UK? (pret in $ vs pound) Gasesti mereu cod de PS+ 12 months subscription pentru US PSN ID (ca asta de aici http://www.offgamers.com/playstation...-5329-5330.ogm ) sau poti pur si simplu plati cu "PSN 50$ prepaid card"?

    Si asa mai departe, de-aia mentionam descrierea (din real life experience a) pasilor care trebuiesc urmati, procesul in sine era clar dupa citirea pct 49.
    Pentru a juca orice joc online pe PS4, trebuie sa ai un abonament la PS+. Noi, din Romania, putem cumpara carduri preplatite de la diverse site-uri, gen gamespointsnow.com, Jocuri Console si Gaming Cards la cele mai mici preturi. Inainte de a cumpara, trebuie sa iti faci un user/cont cu adresa de US/UK fictiva. Adrese fictive poti gasi pe google usor (poti pune chiar adresele unor mari companii) sau cauti pe google "random adress generator US, UK, etc"

    Care cont este mai avantajos dintre US / UK ? Greu de zis:
    - la prima vedere cel de US, pentru ca preturile in dolari sunt mai mici si cursul de schimb e mai mic, deci tind sa cred ca iesi mai ieftin per total si spun asta pentru ca eu am cont pe UK
    - contul de UK, are posibil preturi mai mari in lire, deoarece de obicei preturile se traduc din 10 dolari in 10 lire si apoi pierdem si la cursul valutar. Ideea este ca la un abonament anual diferenta de pret nu e atat de mare (se poate face calcul). Beneficiul pentru contul UK este ca majoritatea jocurilor se cumpara din UK, la preturi reduse si daca cumperi DLC de pe online, acestea vor functiona doar la jocuri din tara de origine de unde s-a cumparat jocul initial. Gen cumperi joc din UK/EU/RO, ai cont pe US, vrei sa cumperi un DLC de pe online, acesta nu se potriveste si nu poate fi folosit...

    In rest ca sa cumperi abonamente, fonduri, bani pentru conturi nu sunt necesare proxi, VPN, etc. Astea se cumpara online de la site-uri care nu sunt interesate cine ce cumpara si de unde. Ca sa te joci ulterior online nu ai nevoie de proxi, VPN, etc. Intri si te joci online. Momentan nu s-a introdus filtrare dupa IP

  13. #33 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Conversia 10$ - 10£ nu am întâlnit-o, poate 10$ - 10€. Iti dau un ex. eu am dat pe Magic 2014 vreo 6.5£ iar pe US e 10$
    Cont pe US merita sa iti faci doar daca ai de gând sa îţi cumperi jocuri noi in format digital 60$(210 lei), pe UK le găseşti la 50£(275 lei)

  14. #34 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Strict vorbind de PS4, greu de spus care cont va fi mai convenabil, avand in vedere ca sunt disponibile maxim 20 de jocuri, Magic 2014 nu am vazut pe store de UK, asa ca daca este vorba de titluri old-gen, propun sa postam pe ariile dedicate, ca sa nu fim off-topic

  15. #35 SP
    Junior Member nicename's Avatar

    Intrebare

    Salut .as avea o intrebare daca ma puteti ajuta, nu am avut consola pana acuma, doresc sa achizitionez un PS4 in vara si nu am reusit sa inteleg un lucru , cand am mers in magazine ca alte,media galaxy, pe langa jocuri exista si playstation network card (care nu stiu ce face) pentru 1 an ce consta 2 mil , din ce am citit in chid si stiam deja am nevoie de playstation+(e pentru multiplayer si jocuri gratis/cu discount) care pe 1 an este tot 2 mil , am nevoie de amandoua sau la ce e folositor playstation network card ? Multumesc frumos.

  16. #36 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by nicename View Post
    Salut .as avea o intrebare daca ma puteti ajuta, nu am avut consola pana acuma, doresc sa achizitionez un PS4 in vara si nu am reusit sa inteleg un lucru , cand am mers in magazine ca alte,media galaxy, pe langa jocuri exista si playstation network card (care nu stiu ce face) pentru 1 an ce consta 2 mil , din ce am citit in chid si stiam deja am nevoie de playstation+(e pentru multiplayer si jocuri gratis/cu discount) care pe 1 an este tot 2 mil , am nevoie de amandoua sau la ce e folositor playstation network card ? Multumesc frumos.
    iti trebuie p+ decat daca nu il cumperi direct iti cumperi psn card(uri )pana faci suma necesara sa activezi ps+
    Eu am cumparat online direct ps+ am platit 35 L de la cdkeys (iar el costa 39L parca),apoi am mai cumparat si psn carduri si am luat si 2 jocuri digitale(sunt de 5,10,15,25 si 35 L ,de exp la cardul de 35L am platit decat 31 L )

  17. #37 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    ..carduri PSN = coduri prin care iti incarci contul tau PSN UK / US cu o suma de bani cu ajutorul careia iti iei jocuri de pe PSstore sau PS+
    card PS+ = cod prin care iti activezi 1,3 sau 12 luni de PS+
    nu-nteleg totusi cum ai putut sa vezi un playstation network card pentru 1 an
    600_1_1.jpgsijocps3psn35.jpg

  18. #38 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Cat costa Battlefield 4 pentru PS4 de pe psn store UK?

  19. #39 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ~260 RON, iti recomand sa il iei de pe us unde te costa ~190 RON

  20. #40 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    daca il cumpar de pe US store , o sa-l pot juca pe servere europene? si cum fac sa-l joc ? etc..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 47 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts