Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 47 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #441 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Cred ca e router-ul pe duca, si viteza de download pe PC mi-a scazut subit la jumatate.

  2. #442 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In primul rand, tudomih... nu cred ca am vazut ce abonament si ce provider ai. Dar daca spui ca pe toate device-urile a scazut viteza la internet, ti-as recomanda ca intai de toate sa conectezi PC-ul (sau PS4-ul) pe direct la net... direct pe cablu, fara router. Daca si asa merge prost, atunci clar trebuie sa suni la provider. Daca fara router merge bine, cred ca e cazul sa-ti iei ceva mai serios. Ma uitam la modelul de router dat de tine, si vad un ultim update de firmware de prin 2012... Deh, Belkin...

  3. #443 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Abonamentul este de 100 Mbps, iar provider-ul este unul local. Il am de cativa ani, desi am cablul de la RDS chiar deasupra usii, nu am avut timp si chef sa stau sa-i sun ca sa vina pentru o instalare. Anyway, internetul pe care il am e in regula, nu am probleme cu el, e stabil. Am incercat sa pun consola pe direct, insa nu merge, nu-mi recunoaste conexiunea (imi spunea ca nu recunoaste DNS - toate setarile LAN-ului sunt pe router si astea au fost facute acum vreo 2 ani, nu le mai stiu pe fiecare ca sa le completez manual in PS4). Ai vreo recomandare pentru un router decent pana in 200 lei ?

  4. #444 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate un router bunicel wireless dual-band care sa stie si de Gigabit (desi ai doar 100Mbps), nu prea am ce sa recomand pana in 200 RON. Daca mai cresti cu un pic, poti sa incerci un Router wireless N TP-LINK TL-WDR3600 (239 RON) sau un Router Wireless TP-LINK Dual Band Gigabit TL-WDR4300 (279 RON). Personal nu recomand TP-Link sub nicio forma... dar vad ca sunt multi pe-aici care sunt multumiti.

    Daca mai cresti bugetul poti sa treci pe un Router WirelessN 300Mbps D-Link DIR-826L, Dual-Band (299 RON) sau ASUS Wireless-AC1200 Dual-Band USB3.0 Gigabit Router, 802.11ac, 867Mbps (5GHz) 802.11n, 300 Mbps (2.4GHz) 2.4Ghz/5Ghz con-current dualband, ASUS AiCloud/AiRadar/VPN Server/USB printer Server / FTP server / Dual-core CPU (349 RON). Dar asta deja cred ca e mai mult o discutie demna de http://www.consolegames.ro/forum/f29...uter-wireless/ sau http://www.consolegames.ro/forum/f29...cutii-routere/.

    Totusi, ar fi bine sa testezi pe direct (suna la provider si spune-le sa-ti dea setarile)... tare mi-e ca iti cumperi router nou degeaba, si problema e la provider (mai ales unul "local")...

  5. #445 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu ma gandeam sa incerc asa ceva pentru PS4 si sa iau Gbit de la RDS Router wireless D-Link DIR-880L - PC Garage

  6. #446 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Dai pe router cat pe jumatate din PS4 ?

  7. #447 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pai routere sa stie NAT la 1Gbps nu prea sunt ieftine. Ca sa stie sa routeze atat trb sa cam fie de small business. Oricum eu nu-l voi folosi doar la PS4. Dar ma deranjeaza lagul pe Wireless si nu prea am optiunea de wired ca se impiedica lumea de fir

  8. #448 SP
    Junior Member laur7seas's Avatar
    salutare,MonkY am o problema! am un router canyon cnp-wf514n3 intr-o camera unde este si pc-ul conectat la el si un smart tv,in alta camera (camera opusa a apartamentului)a ps4 ,semnalul de wifi pe ps4 e de 55%-62% imi cade netul coonstant la ps4 si viteza de download si upload e LAME,joasnica de oridinul kb-tilor ,precizez ca am net de la rds cred ca abonament de 100 mb ...ce imi recomanzi tu sau restul userilor!!!multumesc

  9. #449 SP
    Admin MonkY's Avatar
    laur7seas: pentru discutii despre routere (pentru ca tot vad ca pe ghid de PS4 se discuta despre routere), recomand sa mergem on-topic pe threadul: http://www.consolegames.ro/forum/f29...i-recomandari/. E clar ca acel Canyon (unde Dzeu l-ai gasit?) nu face fata. Posteaza acolo sau arunca o privire peste recomandarile facute... Nu uita sa specifici si ce buget ai.

  10. #450 SP
    Junior Member laur7seas's Avatar
    multumesc mult ptr sfat!!!

  11. #451 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    salut,
    pana acum am folosit chestia cu share games cu fratemiu in felul urmator (locuim in tari diferite):
    - el cont de uk dezactivat cu jocurile digitale cumparate
    - eu cont de ro activ, pus contul lui activat pe consola mea, jucat jocurile lui pe contul meu. in acelasi timp si el putea sa-si joce jocurile pe contul lui (dezactivat), plus ca am jucat impreuna resogun
    ieri si-a luat daying light de pe alt cont, de it, si cand am vrut sa fac aceeasi faza, surpiza, nu a mai mers.
    acum zice ca el nu poate juca nimic, doar cele care sunt activate pe unul sau amandoua conturile (it,uk), ca sa poate juca el, le-am dezctivat de pe consola mea.

    a mai patit cineva la fel sau a observat acelasi lucru? sau a schimbat sony politica asta de share? am cautat pe goagal si am gasit fix cum am facut si am folosit pana acum,dar nu merge...


  12. #452 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  13. #453 SP
    Member papichullooo's Avatar
    A apărut update nou de soft, 2.0.4

  14. #454 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    N-am gasit nicaieri ce face...

  15. #455 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Se pare ca sunt niste update-uri importante pentru dezvoltatori si mai nimic important pt end useri. Au spus ca este un update important pe vine, probabil la sf lunii martie, inceputul lunii aprilie.

  16. #456 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Poate fac unlock la banda de 5GHz wireless...

  17. #457 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    Poate fac unlock la banda de 5GHz wireless...
    Slabe sanse. Nu mai bine il conectezi direct pe cablu? E de n ori mai rapid decat cel mai bun wifi pe 5Ghz...

  18. #458 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Asta fac acum. Tocmai ce am luat un CAT7 SFTP sa fiu sigur ca nu pierd calitate prin fir.

  19. #459 SP
    Member papichullooo's Avatar
    La mine merge incredibil de greu download-ul si este prin cablu, netul este de 1Gb de la Rds....

  20. #460 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma distreaza cand va aud cu SFTP-uri, CAT7... bine ca nu luati MC-uri si puneti fibra optica intre, sa nu se piarda nimic. Guys, pe orice amarat de cablu UTP CAT5e (primul care suporta Gigabit), atata timp cat nu va trece vreo furtuna magnetica prin sufragerie... se atinge maximul pe care il poate PS4 si serverul de pe care faceti DL. Atentie, am zis cat poate PS4 si serverul, nu cat aveti voi conexiunea la ISP, Gigabit sau alte minunatii. Nu conteaza ca aveti RDS Gigabit... probabil mai mult de 100Mbps nu va downloada nimeni de pe un server oficial (in mod normal). 100Mbps = vreo 12-13MB/s... ceea ce e arhisuficient. Din pacate, de obicei nu cred ca sare de 4-5MB/s. Mai rau e cand de-abia vezi 1MB/s sau mai jos.

    Asta e o problema doar pentru DL, pentru ca atunci cand jucati ceva in multiplayer, mai mult conteaza timpul de raspuns al serverului decat maximul de DL sau UL pe care-l aveti.

    E bun un net gen 1Gbps de la RDS pentru ca in timp ce faci un DL de pe PS4, nu te opreste din ceea ce faci pe PC, laptop, tableta, etc... Mai e pana va veni ziua in care va trebui sa setam limitari la PS4 in router (poate la PS5).

    In concluzie, daca aveti provider bun, un net decent (de la 2-300Mbps in sus), orice cablu UTP CAT5e de pana la 20m (care va costa in jur de 30 RON) e suficient. Pe WiFi apar interferente, conteaza foarte mult ce router wireless aveti, cate retele pe acelasi canal, and so on...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 47 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts