Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 211

Thread: PSN Game Sharing - PS4

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    PSN Game Sharing - PS4

    Pentru ca s-a lansat PS4 si in Romania si o buna parte de forumisti au consola, m-am gandit ca ne-ar prinde bine un astfel de thread.

    Pt. cei care nu stiu, un joc digital se poate juca/descarca pe doua console PS4 simultan, insemnand ca pretul jocului digital se poate face 50-50.

    Fiecare are jocul digital, la discretie si plateste si mult mai putin.

    Incep eu cu o oferta, am achizitionat Ghosts pe PS4 si sunt dispus sa fac share si cu o alta persoana care la randul sau are un joc digital care ma incanta.

    In plus, doresc sa cumpar si AC4: Black Flag digital. Astept doritori pt. game share!

    Nu uitati, thread-ul este valabil doar pt. jocuri PS4!
    Attached Images Attached Images psn.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai si ce faci? dai contul oricui? daca ai N titluri la un moment dat pe cont ce il impiedica pe ala sa descarce tot?

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu este ceva inventat de mine, multi de pe forum fac share de cand cu PS3.

    Spre ex. la Ghosts am cont separat de US, altceva nu are ce sa descarce.

    Pt. cei care vor 50-50 pot face cont nou doar pt. acel joc. Si astfel nu exista certuri legate de conturi.

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu inteleg cum functioneaza chestia asta cu contul nou in masura in care tu il ai cumparat deja pe contul tau, dar anyway, daca zici ca merge si ca e safe atunci bafta.

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Pt. cei care nu stiu, un joc digital se poate juca/descarca pe doua console PS4 simultan
    Simultan, dar unul dintre cei doi care participa la sharing nu-l va putea juca pe contul sau principal, ci de pe cel unde este cumparat jocul.

  6. #6 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu inteleg cum functioneaza chestia asta cu contul nou in masura in care tu il ai cumparat deja pe contul tau, dar anyway, daca zici ca merge si ca e safe atunci bafta.
    Nu incerc sa fur pe nimeni

    How to Game-Share with Family and Friends - PlayStation 4 Wiki Guide - IGN


    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Simultan, dar unul dintre cei doi care participa la sharing nu-l va putea juca pe contul sau principal, ci de pe cel unde este cumparat jocul.
    Nu mai merge ca pe PS3? Stiu ca am luat de mai multe ori cu tine si cu Vali si a mers ok.

  7. #7 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Au schimbat politica de pe PS3. O persoana poate activa consola sa ca fiind primara pe contul de sharing si in felul asta poate juca jocul pe contul sau principal. Insa, cea de-a doua persoana nu va mai putea face activarea. Va fi nevoit sa joace cat timp este logat pe contul de sharing.

  8. #8 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu mai merge ca pe PS3. Pe consola declarata primara se poate juca cu orice user, dar pe celelalte console(pot fi mai multe) se poate juca doar pe contul care a facut cumparatura.
    PlayStation®4 FAQ - PlayStation®

    Dupa cum zice si ReNeGaDe124. A fost mai rapid
    Attached Images Attached Images ps4-sharing-2.jpg ps4-sharing-1.jpg

  9. #9 SP
    ovi
    Junior Member ovi's Avatar
    Se poate share fara probleme,gvingi te rog sa stabilesti daca putem pune aici ce avem de sharuit sau daca nu,muta thread-ul la bazar.

  10. #10 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Eu am facut deja share cu cineva, insa puteti sa postati aici ce aveti si poate mai gasiti si alte persoane.

    Din moment ce nu l-a mutat nimeni pana acum, cred ca e ok.

  11. #11 SP
    ovi
    Junior Member ovi's Avatar
    Nu e ok ca am luat warn ...am pus si cat costa jumatate din joc...de asta am cerut reguli clare.Din moment ce nu se face bisnita nu vad nici o problema...preturile sunt oricum afisate pe PSN.
    Si eu am facut share fara probleme.

  12. #12 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Warning-ul mai mult ca sigur l-ai primit din cauză că ai postat un anunț în care precizai un preț înafara ariei bazar.

    Pentru mai multe detalii legate de subiectul ăsta, puteți consulta acest thread: http://www.consolegames.ro/forum/f59...nul-care-vine/

  13. #13 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Vin si eu cu o intrebare. Poate fi folosit un cont simultan pe o consola PS4 si pe un PS3 ?

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    da

  15. #15 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Si... daca ai contul activat pe 2 console ps3, il mai poti activa si pe ps4?

  16. #16 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Daca are cineva Killzone sf, sau orice joc luat digital de pe net in afara de fifa, il rog sa faca o pomana si cu mine. Astept PM daca e cineva care ma poate ajuta. Multumesc.

  17. #17 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Eu nu am reusit sa fac share ... ( decat 2 consola online una offline pe cont meu ) Am incercat sa shere cu Valentin Tomb Raider ... Daca imi puteti spune exact cum se face dau o bere .

  18. #18 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai ai dat disable all sistem console ? Merge doar pe 2 console contul tau. Intri pe net si te loghezi , iar undeva pe la setarile contului ai si "disable all sistems". La o simpla cautare pe net gasesti si tutorial cum se face pas cu pas. Dupa care totul e simplu, ii dai contul si parola, se logheaza, downloadeaza.....si cred ca e de ajuns ca sa iti mearga. ATENTIE - merge pe 2 console activat contul tau (din care o consola e a ta de acasa) . Dupa ce se downloadeaza jocul , intri in joc de pe contul cu care ai downloadat ca sa activezi jocul pe consola respectiva, abia apoi intri pe contul cu care vrei sa joci. E imposibil sa nu iti mearga daca urmezi pasii pe care i-am spus.

  19. #19 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Pai ai dat disable all sistem console ? Merge doar pe 2 console contul tau. Intri pe net si te loghezi , iar undeva pe la setarile contului ai si "disable all sistems". La o simpla cautare pe net gasesti si tutorial cum se face pas cu pas.
    Pe 2 console am incercat din care una este a mea de acasa ... Mergea online pe prina offline pe a doua ( Nu putea sa se joace pe userul lui plus daca intra online pe userul meu ma scotea din joc pe mine ) .

    Le: Mergea sa se joace dar daca intra online pe PSN ma deconecta pe mine din joc . De aia zic pe una mergea online pe una offline daca ne jucam simultan .

  20. #20 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai te deconecta pentru ca intra de pe contul tau sa se joace,in timp ce tu erai online, e evident. Spunei sa intre pe contul lui sa se joace . Sa iti dau un exemplu, tu daca imi dai mie acum contul tau, eu il voi folosi doar pentru a downloada jocul. Il activez, dupa care nu mai am treaba cu contul tau. Intru pe contul meu si ma joc linistit. Repeta operatiunea exact cum am zis mai sus si e imposibil sa nu mearga.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Screenshots Gallery By Strike105X in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 08-06-2023, 00:38
  2. PSN IDs - PS4 By ReNeGaDe124 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 61 Last Post: 16-09-2019, 01:46
  3. PSN Game-Sharing By PayneKiller in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 267 Last Post: 31-01-2016, 15:35
  4. Problema sharing? By AndyTiME in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 14-09-2013, 17:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts