Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 158

Thread: Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade

  1. #101 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Gata, acum merge, nu stiu ce avea

    LE: De unde ai cumpărat piciorușele alea?

  2. #102 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    cred ca se inteleg pasii fara probleme:

    util clipul , ar merge pus in prima pagina.

    o intrebare, conteaza cum formatezi (ca si format adica) stickul ?!

  3. #103 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A fost adaugat inca de ieri postului initial

    Stick-ul trebuie sa fie FAT32.

  4. #104 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Sa inteleg din toate discutiile, ca hardul ce il am de 1 Tb in consola se va dovedi neincapator curand? Si nu merge sa pun un altul extern pe USB ca la One?

  5. #105 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Acum depinde si de fiecare persoana. Daca nu iti ajung 10 -15 jocuri instalate e posibil sa vrei mai mult. Dar nu, nu poti folosi un hard extern ca la xbone

  6. #106 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Am inteles. Era comoda oricum posibilitatea hardului extern. Dar in spate la pro este o banda albastra. Banuiesc ca acolo e si hardul. Daca o tai nu pierd garantia?

  7. #107 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Depinde cate jocuri joci in acelasi timp. Eu unul ma dedic unui singur joc si daca i-am terminat campania, eventual ii fac platina si dupa delete. Aproape niciodată nu mai revin la ele. Cel puțin nu foarte curand. Pe langa asta mai tin un battlefield pentru multiplayer. Asa ca mie imi ajung chiar și cei 500 gb pe care ii am. Si nu, nu poți sa folosești hdd extern pentru jocuri la ps4.

  8. #108 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
    Am inteles. Era comoda oricum posibilitatea hardului extern. Dar in spate la pro este o banda albastra. Banuiesc ca acolo e si hardul. Daca o tai nu pierd garantia?
    Aia o dezlipesti pur si simplu. E mai mult o folie. Scoti capacelul respectiv si ai un surub care tine hdd-ul.
    Mi se pare mai facil ca la PS4 Vanilla inlocuirea hdd-ului.
    Sunt cateva ghiduri pe youtube, daca vrei sa faci manevra asta.

  9. #109 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Jesus, l-am facut eu si pus mai sus. Pare-se ca degeaba.

  10. #110 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Lumea nu prea citeste dincolo de ultima pagina. Am observat asta in muuuulte topicuri. Daca n-am vazut aceleasi deal-uri de pe cdkeys postate de 100 de ori in topicurile dedicate nu le-am vazut niciodata.

    Back on topic, legat de profesionalismul unor anagajati altex, am primit confirmarea scris pe mail ca garantia nu e anulata de schimbarea HDD-ului (ceea ce oricum stiam si de aici si de la sony, si ce era oricum de bun simt si logic, dar o informatie care le scapa unor angajati responsabili cu garantiile din unele magazine).

    Suport Altex <[email protected]>
    To [email protected] Nov 22 at 5:15 PM
    Buna ziua RADU NECHIFOR,


    Iti multumesc pentru increderea acordata echipei Relatii Clienti Altex!

    In ceea ce priveste solicitarea adresata, te informez ca schimbarea HDD-ului sau upgrade-ul nu duce la pierderea garantiei pentru produsul mentionat.

    O seara buna!


    Raman la dispozitia ta pentru orice alte nelamuriri sau intrebari suplimentare. Nu ezita sa revii, poti intra in contact din nou cu echipa Suport Clienti Altex folosind formularul de contact din site.

    Iti doresc o zi buna.



    Cristina Constantin

  11. #111 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Am inteles. Nu intentionez sa il schimb, deocamdata, zic eu, imi ajunge spatiul peste cap.

  12. #112 SP
    Junior Member ypyky's Avatar
    Ultimele doua update-uri 4.06 si 4.07 nu am reusit sa le fac decat prin reinstalarea sistemului. Cred ca e o problema de HDD, intrucat si jocurile se instaleaza f. greu (de ex. fifa 17 in 35 de minute). Cum pot sa stiu sigur ca e o problema de HDD si daca nu pot rezolva problema ce HDD sa cumpar ? (cel original are 1 terra).

  13. #113 SP
    Member Giogio's Avatar
    Dar nu în baza facturii se repară totuși ??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #114 SP
    Member cipvas's Avatar

  15. #115 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu l-am luat in noiembrie de la pcgarage, unde acum e chiar putin mai ieftin decat la MG
    http://www.pcgarage.ro/hdd-notebook/...pm-128mb-7-mm/

    Pentru cine vrea un upgrade la capacitate de stocare si viteza, recomand.

  16. #116 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie unul nu imi mai ajung 2TB, daca vedeti pe undeva de 3-4TB sa postati aici.

  17. #117 SP
    Member cipvas's Avatar
    ...pai 2TB in consola si mai pui 2TB extern.

  18. #118 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Extern pot pune oricat, dar nu vreau sa fac asta, prefer oricand stocare interna, fara sa stau cu cabluri si nebunii aiurea pe langa consola.

  19. #119 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Extern pot pune oricat, dar nu vreau sa fac asta, prefer oricand stocare interna, fara sa stau cu cabluri si nebunii aiurea pe langa consola.
    Mda, true... Am trei USB-uri, si asta pentru ca am PS4 Pro, daca aveam Slim aveam doar doua. Pe un port pun PSVR, pe altul pun receiverul pentru castile wireless, pe unul pun HDD-ul extern, pe unul pun firul pentru incarcarea controllerului... stai ca nu mai iese! Trebuie sa-mi cumpar un hub USB deja...

  20. #120 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pai controlerul il incarci cu incarcatorul de la telefon. Simplu. Si stai asa... PS4 Pro are 3 usb-uri? Oare de ce am uitat asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Vand PS4 pro Glaciar White 1tb SSD + The Last of Us 2 By GoroMare in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 08-12-2020, 15:10
  2. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  3. Upgrade ssd By Dell 17 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 30-10-2017, 17:59
  4. Upgrade la PS4 sau nu? By NuclearHamster in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 28 Last Post: 18-10-2015, 19:09
  5. Upgrade la SSD By tudyniuz in forum Hardware
    Replies: 61 Last Post: 24-05-2014, 00:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts