Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Jocuri clasice PS3 portate pe PS4

  1. #1 SP
    Banned flavi_us's Avatar

    Jocuri clasice PS3 portate pe PS4

    Lumea s-a impartit in doua de cand s-a lansat PS4 si au fost anuntate deja cateva titluri PS3 ce au fost, sunt si vor fi portate pe noua consola.
    As vrea sa vad ambele categorii de pe acest forum, pareri pro si contra nu doar pe subiect, ci si pe jocuri separat. M-ar interesa mai ales ce jocuri PS (nu neaparat 3) v-ar placea sa rejucati pe PS4.

    O sa incep eu.
    Desi sunt perfect constient ca e o strategie aplicata doar pentru castiguri suplimentare, nu pentru dragostea lor nemarginita pentru fani (?!), sunt destul de incantat de idee. Trecand peste jocurile relativ noi (AC IV, Tomb Raider, Injustice, Rayman samd) sunt sigur ca majoritatea dintre noi au sperat la o portare pentru The last of us si GTA V. Daca pentru TLoU a fost confirmat deja, sunt sigur ca urmeaza cat de curand si pentru GTA V. In aceeasi categorie as adauga si Beyond Two Souls, pentru ca nu am avut ocazia sa il joc pe vechea consola, si fiind o naratiune interactiva mai mult decat un joc bazat pe gameplay avansat, mi se pare o idee foarte buna, mai ales daca vor adauga si ceva in plus la versiunea noua.

    Din categoria jocurilor mai vechi, cel mai mult mi-as dori sa vad Red Dead Redmption pe PS4. Din pacate, ma tem ca mai repede vor scoate o continuare sau un spin-off, decat sa refaca originalul.

    Sunt multe jocuri pe care as vrea sa le rejoc sau chiar sa le joc pentru prima data, pe o consola next-gen, dar sunt curios ce parere aveti si voi.

    PS: un fel de honorable mention: BRING BACK, CRASH BANDICOOT! Activision isi bate joc de patent.
    Attached Images Attached Images ps4_classics.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Seria Mass Effect si Legacy of Kain (stiu ca nu a fost pe PS3 dar eu inca mai sper)

    PS Sunt deja multe zvonuri cu privire la Beyond. Daca ai PS3 nu-l mai aştepta pe PS4, nu vad ce ar putea sa aducă in plus, arată foarte bine pe PS3

    LE: uite aici legat de Beyond
    http://www.vg247.com/2014/04/22/beyo...to-ps4-rumour/

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Mass Effect şi Tlou.

  4. #4 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Am pastrat si PS3-ul dar din fericire nu ma grabesc, sunt suficiente titluri pe care trebuie sa le joc pe ambele console. Cand o sa raman in pana de jocuri si o sa vreau unul nou, o sa il cumpar pentru care consola a aparut ultima data (indiferent ca e PS3 sau PS4).

    De acord cu Mass Effect, dar ma indoiesc ca il vom vede prea curand.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred ca apare odată cu Mass Effect 4, sa nu uităm cine este publisher

  6. #6 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    E adevarat si asta. In cazul asta, aceeasi combinatie publisher/developer ar putea readuce si Dragon Age 1 si 2, ca tot nu le-am jucat la vremea lor

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu as vrea titluri nu chiar atat de "clasice"... precum Fallout, GTA V, Mass Effect, Skyrim, Bioshock, Dark Souls, Dead Space, Burnout, Bayonetta (slabe sanse). De Tekken, Soul Calibur, Mortal Kombat, Virtua Fighter & Co nici nu mai zic, pt. ca vor veni cu siguranta.

    Mi-as mai dori Prototype si Darksiders... dar la acestea sansele sunt aproape zero.

  8. #8 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ca tot vorbeam noi...

    Mass Effect trilogy on PS4

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu mai vreau nimic din ce am avut pe generatia trecuta, ce naiba, vreau chestii noi.

    Mi-ar placea insa sa vad seria STALKER pe PS4, un bundle cu toate cele 3 jocuri remasterizate. Poate si primul Witcher aruncat la un loc cu al doilea, dar neaparat inainte sa apara 3-ul.

    Cam atat.

  10. #10 SP
    Banned flavi_us's Avatar

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu l-am jucat, sper sa rămână zvon, mi se pare exagerat deja. Urmeaza Ratchet & Clank si Sly Cooper...

  12. #12 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Da, GoW e chiar o idee proasta, ajunge. Nu ar avantaja decat pe cei care nu l-au jucat inca (ca mine spre ex). Daca tot se bazeaza pe exclusives mai mult, vreau sa vad Heavy Rain PS4

  13. #13 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    In sfarsit o veste buna la acest capitol (pentru mine cel putin):
    Metro Redux - Metro 2033 & Metro Last Light PS4 1080p 60fps

    Attached Images Attached Images metro.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Or sa fie disponibile si ambele jocuri separat in varianta digitala, 24 USD fiecare. M2033 e la fel de bun ca si Last Light? Nu am apucat sa joc doar cel din urma, mia placut foarte mult.

  15. #15 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu vreau(imi doresc) doar seria GOW si TLOU pt ps4.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din seria GoW nu mai ai ce "stoarce", poate un joc nou exclusiv PS4, celelalte sa rămână acolo unde sunt

  17. #17 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pe cand seria Ratchet & Clank? Ar fi cea mai buna veste

  18. #18 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Se pare ca Metro nu va fi 1080p decat pe PS4, xbone 900p.

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nimic nou

    ---------- Post added 23-05-2014 at 18:16 ----------

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pe cand seria Ratchet & Clank? Ar fi cea mai buna veste
    Dupa Sly Cooper

  20. #20 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Din seria GoW nu mai ai ce "stoarce", poate un joc nou exclusiv PS4, celelalte sa rămână acolo unde sunt
    Nu vreau sa stoarca nimic,vreau portare pe ps4 ca sa joc si eu seria.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-04-2015, 18:41
  2. Cinci jocuri erotice clasice lovesc PSP-ul By weriwulf in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 06-08-2009, 10:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts