Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 74 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #421 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se pare ca dificulteatea jocului creste in functie de ce insight ai: PS4 Exclusive Bloodborne: Users Discover a Way to Adjust In-Game Difficulty Using Insight | GearNuke. Devin mai tari mobsii, se spawneaza mai des, invata new tricks si primesc arme mai bune.
    With 14 and 27 insight there was a noticeable difference in the two monsters i tested in Cathedral Ward.

    Lantern guy gained eyeballs on his lantern and he now casts a ranged Spell.

    Sycthe guy gains an enchantment on his Scythe that burns you.


    ---------- Post added 28-03-2015 at 09:11 ----------

    Ah, ce glitch de 2 lei... anyway, daca vreti "infinite" bloodstones, here it is:


  2. #422 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post
    Am facut cea mai mare prostie.

    Da cum e posibil sa nu o omori (Vicar Amelia)? cand daca o lasi, te crapa oricum...

  3. #423 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Apropos de chemat la Vicar Amelia. Am observat ca de cand am intrat in districtul ei clopotelul e greyed out si nu-l pot folosi. A mai patit careva?
    Da, este normal.


    ---------- Post added 28-03-2015 at 10:41 ----------

    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Da cum e posibil sa nu o omori (Vicar Amelia)? cand daca o lasi, te crapa oricum...

  4. #424 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

  5. #425 SP
    Junior Member Monex's Avatar


    ^Si eu la fel. Ba mai mult, m am dus si i am dat ultimul hit fara sa mi dau seama ca e ea

  6. #426 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce scarba e Amelia aia cu heal-urile ei. Am zis c-o las pt mai tarziu si am mers pana la al 4-lea boss cand am hotarat sa ma intorc si s-o bat la poponetz. De unde...

  7. #427 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Poti sa intrerupi acel heal. Dar da, bossul e destul de enervant. Si aseara am descoperit o super chestie, de care nu o sa va spun, nici macar in spoiler. Trebuie sa descoperiti singuri pentru a avea parte de acelasi feeling

  8. #428 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Hello fellow hunters! Long time no see! Chiar ma gandeam cata lume se va juca Bloodborne avand in vedere ca fanbase-ul Demons Souls si Dark Souls e huge. So what do you think? Mie mi se pare intr-adevar un titlu next gen si un adevarat spiritul succesor la seria Souls.

    Desi am jucat doar in jur de 20 de ore, pot sa spun ca Bloodborne pare sa aduca niste schimbari destul de mari cat sa para ceva fresh,dar nu se departeaza prea mult de la origine. Combat-ul e extrem de fluid si fast paced iar armele desi mai putine, ofera experiente de gameplay total diferite (momentan eu cu un prieten am ales sa folosim toporul cel mai mult). Faptul ca nu am scuturi (utile) ma cam deranjeaza Ca jucator cu vechime de Demons Souls si Dark Souls, pot sa spun ca aveam ca reflex sa tin degetul pe block 90% din timp. Dar asta obliga jucatorul sa fie un pic mai evasive. Ceea ce, me gusta

    Level design-ul e superb, dar momentan pot sa spun ca suntem un pic pierduti.



    La dificultate nu stiu ce sa zic.. inamicii dau drop la blood vials si nu e la fel de limitat cum erau cu estus flask-urile, dar nici la fel de usor precum grass-urile din Demons Souls. Asta face jocul mai fast paced (impreuna cu noul combat si alte elemente), dar nu inseamna neaparat ca Bloodborne e mai usor decat celelalte titluri de la From Software. I kinda like the difficulty level. It`s just the right agonizing amount of "rinse and repeat"/"practice makes perfect" of difficulty

    A observat careva nivelul mai ridicat de storytelling la Bloodborne comparativ cu celelalte titluri souls? Aici dai de mai multe cinematics-uri legate de poveste, dar prezentate intr-un mod misterios. Sunt mult mai multe NPC-uri in joc si "personaje" cu care sa interactionezi (oamenii baricadati in case). Faptul ca lore-ul din Bloodborne e un pic mai clar decat cel din DS de exemplu (poveste relatata din dialoguri care par oarecum banale sau descrierea la various game objects). +1 pentru atmosfera si poveste din punctul acesta de vedere

    Jocul overall e awesome si abia astept sa vad unde o sa mai ajung, cu ce bossi o sa trebuiasca sa ma lupt si ce NPC-uri mai intalnesc. Momentan e GoTY pt mine .

  9. #429 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tu ai ramas blocat in ceva dungeon dintr-un Souls precedent de abia acum re-apari pe ale noastre meleaguri consoliste?

  10. #430 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Am terminat toți boss-ii conform IGN. Un adevărat maraton ultimele zile. Am bătut ultimul boss cu +6 la axe si level 102. Moartea tot a survenit oricum pana se înțelege tactica. Cine are nevoie de ajutor dați pm.
    Overall: 9.5. De multa vreme nu am avut un joc in care sa stau lipit pur si simplu cu orele iar la munca sa caut strategii si sa număr orele pana ajung acasă. Recomand jocul oricărui împătimit al jocurilor by From Software.
    De-acu nu mai urmează decat sa platinez jocul si aici va dura.

  11. #431 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tu ai ramas blocat in ceva dungeon dintr-un Souls precedent de abia acum re-apari pe ale noastre meleaguri consoliste?
    I was offline . Real life stuff getting scarier than Bloodborne (licenta, facultate, finding a job for the near future, moving out etc). So I decided to play games less and less and actually work on games . Nu am apucat nici sa joc DS II prea mult (consola in tara), dar am noroc ca unul dintre colegii de apartament are PS4 si a dat pre-order la Bloodborne (dupa ce l-am batut la cap de mai bine de doua luni). Amandoi credem ca e GotY material (poate doar Witcher 3 ar avea o sansa IMO). Deci s-ar putea ca acesta sa fie singurul joc de care voi avea timp. So do expect to see me around

  12. #432 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    @Rockybt18: Avand in vedere ca ai terminat jocul, ce arma ti se pare mai buna? Tonitrus, Hunter Axe sau Holy Blade ( pe care nu am cumparat o inca)? Pana la SL 54 am jucat numai cu Hunter Axe.

  13. #433 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Hunter axe all Day long. Îmi place la nebunie modul in care face damage. Nu am terminat jocul, am terminat doar bossii importanți, 8 la număr. Sunt abia la jumătate din ce am citit pe net. Mai stau in hold o perioada sa nu greșesc ceva pentru trofee, mai farmez, mai un chalice dungeon, sincer parca nu mai îmi arde de inca un char. Poate new game+ la momentul oportun.

    LE: Hunter Axe e ok si din pofida distantei la care ajungi mobii. Veți da peste hoarde care vin grămadă si razi tot cu ea.
    Daca te uiți la guides multi o folosesc.
    Am si Blade-ul. La +6 face dmg mai mult decât Axe dar ultimul pare mai versatil, cel puțin pentru mine.

  14. #434 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Blood Starved Beast? Anyone?

  15. #435 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Daca nu e adevărata treaba cu + - 10 nivele intre jucători te pot ajuta. Nu stiu exact cum sta treaba la matchmaking.

  16. #436 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Hai sa incercam. Parola: poison.

  17. #437 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Ma ajuta si pe mine cineva cu Great One: Amygdala Boss in Nightmare Frontier? PSN: bmarius

  18. #438 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Acum am ajuns si eu acolo. O sa fac intai Rom, The Awful Spider, apoi vreau sa fac clear la Unseen Village. Dupaia o sa ma intorc aici.


    Sunt placut impresionat de superbele zone "secrete".

  19. #439 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Grija la Rom. Lași mobii. Go for boss. Ataci din lateral. Dodge la faza 2.

  20. #440 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Poti sa ma ajuti dupa ce termini si pe mine cu Rom?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 74 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts