Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 74 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #441 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Asta am facut primele dati, dar nu stiu cum din 99 vials am ramas cu 0. Sa nu mai zic ca larva aia mi a supt 15 insight fara sa mi dau seama. Sigur. Din maxim 2 incercari il fac, sper. Ti am dat add.

  2. #442 SP
    Member geo971986's Avatar
    stie careva daca culoarea de la tombstone-uri spune ceva? mi se pare putin confuza structura lumilor, greu sa imi dau seama daca am terminat complet o zona sau nu

  3. #443 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa bag groaza-n inamici.
    Attached Images Attached Images 10866172_974162895934811_5603373628423269124_o.jpg

  4. #444 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Am incercat sa joc cu Mazzaxx, dar pur si simplu nu puteam. Dupa ceva timp mi am dat seama ca nici macar Beckoning Bell-ul meu nu l puteam folosi. Unavailable. Ciudat.


  5. #445 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post
    Asta am facut primele dati, dar nu stiu cum din 99 vials am ramas cu 0. Sa nu mai zic ca larva aia mi a supt 15 insight fara sa mi dau seama. Sigur. Din maxim 2 incercari il fac, sper. Ti am dat add.
    Stai un pic. Adica vrei sa spui ca in jocul asta exista mobs care iti "sug" item-uri?!?! WTF?!?

  6. #446 SP
    Member Wagram's Avatar
    Se refera la acel Insight pe care il ai in coltul din dreapta-sus, langa echoes.

  7. #447 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Inca nu reușesc sa trec de Cleric Beast lol.
    Will try that again 10/10

  8. #448 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Priveste partea buna, vei avea o experienta mult mai lunga decat altii .

  9. #449 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Yeees, am reușit!!!
    Pfai ce senzație!
    10/10

  10. #450 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Joc de aprox. 10 ore si am tot arma de la inceput

    Am facut eu ceva gresit sau sunt chior si am trecut peste nu stiu cate arme? Parca nu are pic de loot in comparatie cu alte jocuri Souls.

    Sunt la Witch si de abia ii iau la viata cu arma mea de trei lei.

  11. #451 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu e nimic gresit sa ai inca arma de la inceput, insa trebuie neaparat sa o upgradezi prin "fortify weapon" si "blood gem fortification". De asemenea trebuie sa te uiti cu ce stats-uri ale caracterului tau se imbunatateste arma, daca ai jucat Dark Souls probabil stii despre ce vorbesc (in mare acolo unde ai o litera mai buna , A sau B de preferat, acolo ar fi de preferat sa dai si la stats).

    Intradevar era mult mai diversifcat Dark Souls insa si aici iti poti schimba armele, de exemplu eu folosesc Ludwig Holy Sword (pentru fast attack) si Hunter Axe (pentru atac la distanta).

  12. #452 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine m-a omorat faptul ca n-ai pic de directie sau harta. Am ajuns lvl 30 or so... am cumparat intrarea la catedrala (si la popii din Bloodborne se pare ca e cu spaga - 10.000, deh)... si mi-am dat seama ca am 3 sau 4 directii in care merg. Sa mor daca mai stiu unde sa ma duc mai intai. Intr-un fel e bine, inseamna ca e destul de mare jocul, dar la naiba... parca merg asa fara un sens in viata, doar sa ajung la un boss.

    Partea buna e ca jocul arata bine peste tot... insa partea rea e ca are momente in care mai mult de 5FPS nu poate. Din fericire nu tine mult si nu se intampla la boss fights, altfel il aruncam pe geam

    naz: mai incolo in joc ai acces la arme... la fel si haine... Dar nu-ti face probleme asa mari. Eu am acces la vreo 6 sau 7 main weapons, dar tot cu cea de la inceput joc (ca deh, e upgradata si se misca si mai bine). Pe celelalte le-am cumparat asa... de fun

    ---------- Post added 29-03-2015 at 12:18 ----------

    Ah, m-am bucurat cand am primit acele silver coins (care in descriere spun ca te vor indruma spre calea ce buna). Am dat use... a pus banutul jos. Si cam atat. Trebuia sa mai fac ceva, sa ma rog pe langa el? Sau e doar asa... de fantezie?

  13. #453 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Stai un pic. Adica vrei sa spui ca in jocul asta exista mobs care iti "sug" item-uri?!?! WTF?!?
    si mie mi sa intamplat sa am zeci de vials si apoi deodata sa vad ca mai am doar 4..iar stash-ul gol. Mie imi miroase a bug.

  14. #454 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pe mine m-a omorat faptul ca n-ai pic de directie sau harta. Am ajuns lvl 30 or so... am cumparat intrarea la catedrala (si la popii din Bloodborne se pare ca e cu spaga - 10.000, deh)... si mi-am dat seama ca am 3 sau 4 directii in care merg. Sa mor daca mai stiu unde sa ma duc mai intai. Intr-un fel e bine, inseamna ca e destul de mare jocul, dar la naiba... parca merg asa fara un sens in viata, doar sa ajung la un boss.

    Partea buna e ca jocul arata bine peste tot... insa partea rea e ca are momente in care mai mult de 5FPS nu poate. Din fericire nu tine mult si nu se intampla la boss fights, altfel il aruncam pe geam

    naz: mai incolo in joc ai acces la arme... la fel si haine... Dar nu-ti face probleme asa mari. Eu am acces la vreo 6 sau 7 main weapons, dar tot cu cea de la inceput joc (ca deh, e upgradata si se misca si mai bine). Pe celelalte le-am cumparat asa... de fun

    ---------- Post added 29-03-2015 at 12:18 ----------

    Ah, m-am bucurat cand am primit acele silver coins (care in descriere spun ca te vor indruma spre calea ce buna). Am dat use... a pus banutul jos. Si cam atat. Trebuia sa mai fac ceva, sa ma rog pe langa el? Sau e doar asa... de fantezie?
    Monezile alea sunt ca sa le pui pe jos si sa stii pe unde ai venit sau pe unde ai mai fost, a la Hansel si Gretel. Cel putin asta cred eu, nu le vad alta intrebuintare.

    @naz, sa stii ca nu esti singurul care a ramas cu prima arma. Asta ma cam enerveaza la Bloodborne, tot jocul joc cu acelasi baston si acelasi costum, m-am plictisit teribil.

  15. #455 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu prea inteleg ce rost au celelalte costume. Am gasit inca 3 noi... si toate sunt mai slabe decat primul gasit (cred ca este cel de hunter)... Sunt sanse pice ceva mai bun mai incolo, sau sunt asa, de fantezie?

  16. #456 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Va recomand sa pastrati toate costumele, vor exista momente cand veti avea nevoie de ele.

  17. #457 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Dupa ce deschideti poarta din Cathedral Ward cu cheia de la vendor de 10k neaparat gasiti-o pe Arianna si trimiteti-o la capela. Altfel nu veti putea deshide bonus bossul la final. Eu am ratat- o iar acum imi rod unghiile. Este necesara si pentru platina. Insight sa nu aveti mai mult de 20 la voi iar Blood Starved Beast sa fie down.

    Legat de costume, mai incolo vor avea diferite resisturi ce sunt nevoie in functie de boss, fire, poison, etc.

  18. #458 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    ^ si eu ma piedut o. Eh. Care treaba cu " nu mai mult de 20 insight"?

  19. #459 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Bossi se transforma (devin mai greu de batut) când treci de anumite praguri cu insight

  20. #460 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @rockybt18, vezi ca sunt 3 iteme de care ai nevoie pentru boss-ul bonus, dar ala cu Ariana este un al 4-lea. Aparent, daca faci rost de celelalte trei, you're good to go.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 74 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts