Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 74 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1021 SP
    Member Mishy's Avatar
    Da, e greu al naibii. Prima faza nu e grea, faci dodge prin stanga lui si poti evita cam orice atac, dar cand trece la a doua, ataca mult mai des, e mai rapid si are si acel AoE attack.

  2. #1022 SP
    Member cosmins's Avatar
    La a doua faza da si mai rapid, da si de aproape si de departe, da si cu nu stiu ce rahat de magie.

  3. #1023 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da da, superhuman reflexes trebuie la ăla.

  4. #1024 SP
    Junior Member Florin_vexx's Avatar
    eu l-am prins in stanca aia dintre iesirea din pestera si apa pe Orphan of Kos in faza a doua si doar asa am reusit sa-l bat...practic a fost mai mult la noroc pt ca in ultima faza mai mult spamam butonul R1 si el rata atacurile probabil incurcat de zidul ala stanca ce e...
    in schimb pe Laurence the first Vicar nu pot deloc sa-l bat.. desi sunt constient ca teoretic e mai slab decat Orphan of Kos... bine ca e optional

  5. #1025 SP
    Member cosmins's Avatar
    La Laurence la faza a doua e mai nasol, atunci cand incepe sa se tarasca. Eu am reusit sa stau in lateralul lui (in partea unde are "mana" aia mai mica) si sa ma invart in cerc cumva odata cu el. Am incercat sa stau si in fata lui si in spatele lui dar nu reuseam nici macar sa il ating.

  6. #1026 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin_vexx View Post
    eu l-am prins in stanca aia dintre iesirea din pestera si apa pe Orphan of Kos in faza a doua si doar asa am reusit sa-l bat...practic a fost mai mult la noroc pt ca in ultima faza mai mult spamam butonul R1 si el rata atacurile probabil incurcat de zidul ala stanca ce e...
    in schimb pe Laurence the first Vicar nu pot deloc sa-l bat.. desi sunt constient ca teoretic e mai slab decat Orphan of Kos... bine ca e optional
    Foloseste Wirllig +9 (10) si bolt pt Laurence the first vicar..

  7. #1027 SP
    Member cosmins's Avatar
    Am nevoie de o informatie, am cu caracterul lvl 121 si am 42 la Vit, 40 End, 10 Str, 50 Skill, 18 Blo ( am pus mai multe puncte aici pentru Evelyn), 8 Arc. Ar mai trebui sa cresc in afara de VIt pe undeva?
    Ca si arme am Rakuyo si Evelyn. Am vazut ca Rakuyo nu se scaleaza deloc pe Strenght.

  8. #1028 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Du vit la 50 și mai bagă arcane până la 15 ca să poți folosi câteva Spells mai folositoare. Asta dacă ai de gând să mergi doar pe Rakuyo.

  9. #1029 SP
    Member Mishy's Avatar
    Tocmai ce l-am batut solo pe Laurence, inca imi tremura mainile. Numai eu stiu cate incercari mi-a luat. Acum urmeaza the final boss.

  10. #1030 SP
    Junior Member Florin_vexx's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    Foloseste Wirllig +9 (10) si bolt pt Laurence the first vicar..
    multumesc frumos man... am incercat acum si l-am batut din a doua incercare

  11. #1031 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu-mi place deloc pizza cutter, mi se pare cumva cheesy weapon. Nici n-am upgradat-o, cred ca e +3 or something. Dupa parerea mea cea mai versatila arma din joc e Beasthunter Saif.

  12. #1032 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu rămân fan Rakuyo din dlc și Ludwig din standard. Rămâne în continuare cea mai bună armă (Ludwig).

  13. #1033 SP
    Member Mishy's Avatar
    De Burial Blade ce zici? L-am batut pe Gherman aseara ( stiu ca mai este un boss dupa el, dar nu am avut decat 2 Ombilical Cords si nu am vrut sa caut pe net unde sa mai gasesc) si am dus arma la +10. Imi place acel transformed R2 charged attack. Momentan o folosesc ca secondary weapon, main e Rakuyo tot +10.

  14. #1034 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Îmi plac mult ambele ca moveset și au dmg decent. Dar ca overall Power tot Ludwig rămâne, doar ca m-am cam plictisit de el și de asta acum joc mai mult cu cele din dlc.

  15. #1035 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Intr-adevar Ludwig e cea mai buna dar m-am plictisit de ea pana peste cap, am jucat de 2 ori cu ea cap-coada.

  16. #1036 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Mie imi place si cane-ul. A fost folositor cu multi bossi mai ales prin dungeons. In alta ordine de idei e interesant si bowbladeul. Aseara am incercat din curiozitate sa il termin pe Gherman doar din sageti - cheesing style. Nici nu m-a vazut la fata mosul. Hahahaha. In sfarsit m-am dumirit la ce ng+ sunt. La +5. E interesant ca mi s-a parut Moon presence mai usor de batut decat in precedentele. Si lasa si 800000 de echoes dupa

  17. #1037 SP
    Member esop's Avatar
    Este criminal acest joc!
    M-am asezat aseara sa fac o scurta repriza de maxim 1-2 ore. Am ajuns sa ma joc 8 ore!!
    De la 21:00 pana pe la 05 dimineata. Si sincer nici nu stiu cand a trecut.
    Logodnica mea a zis ca nu sunt sanatos la cap

    In acest timp am reusit asa:

    Si... cam atat.. tot pe acolo am salvat si la somn.

    In tot acest timp am schimbat o gramada de armuri. Setul lui Gascoigne mi-a placut cel mai mult pana acum.
    Dar toate sunt folositoare in diferite situatii. Ca de exemplu acum am in Woods setul White Church.
    Arme.. ce pot spune. Hunter Axe este la +6. Kirkhammer mi-a placut o vreme +3. An gasit apoi Tonitrus. Il am la +3.
    Pistolul de la inceput l-am folosit mai mereu.
    Am gasit acum Cannon intr-o moara in woods. Inca nu am stats sa-l folosesc.

    Tot ce pot sa spun la final: Jocul este f... addictive!!
    Attached Images Attached Images bloodborne-_20151228222514.jpg bloodborne-_20151228230045.jpg bloodborne-_20151230211356.jpg bloodborne-_20151231014530.jpg bloodborne-_20151231024445.jpg bloodborne-_20151231030648.jpg bloodborne-_20151231033324.jpg bloodborne-_20151231045147.jpg

  18. #1038 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Esti ok nu npc-ii din catedrala. Ar mai fi fost unul dar nu te ajuta la mare lucru. Vezi ca pana la un punct din joc cele dpua femei mai tinere iti ofera fiole cu sangele lor special. Il recomand pe cel al maicutei.

  19. #1039 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ăștia care începeți jocul acum sunteți puțin mai norocoși. Noi n-am avut NPCs sa chemam în ajutor la bosi. M-am chinuit ceva la Amelia de unul singur. Când am încercat la ng+ cu Henriette a fost floare la ureche, m-am simțit de parca am trișat. Amelia era concentrata doar pe NPC. Too easy!

  20. #1040 SP
    Member Mishy's Avatar
    Mie mi se par cam broken NPCs pe care ii poti chema in ajutor, chiar daca boss-ul primeste niste bonus health. Am incercat o data la Shadows of Yharnam, la care apropo poti avea 2 cu tine, de parca nu era destul de usor deja.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 74 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts