Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 74 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1401 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Toate armele sunt bune, joaca cu ce iti place. Eu am jucat cu toporul pana am luat Ludwig's Holy Blade care mi s-a parut mult mai fun.

  2. #1402 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Topor e za best,mai ales pentru incepatori .

  3. #1403 SP
    Member cosmins's Avatar
    Eu am jucat cu arme care se scaleaza cu skill, threaded cane, blades of mercy, rakuyo.

  4. #1404 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Saft va rog. Am inceput cu toporul si l-am upgradat de doua ori pana acum. E mai bine sa joci cu o arma de la inceput pana la final si sa o tot upgradezi, sau sa cumperi altele mai puternice daca apar?
    Nu exista arme mai puternice, toate sunt bune daca le upgradezi si foloesti in functie de ce build ai. Hunter Axe de exemplu e buna pentru un Strength build pentru ca se scaleaza cu strength si mult mai putin cu skill. In ce ai pus puncte mai mult?

  5. #1405 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    In ce ai pus puncte mai mult?
    Deocamdata in viata cel mai mult apoi in rezistenta. Am pus cateva si in strenght dar mi-am upgradat arma si m-am bazat mai mult pe asta pt a creste damage-ul. Dar acum imi cere double blood shard si nu gasesc, o sa incep sa mai pun si in strenght.

  6. #1406 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Extrem de interesant cum un joc pe care il uram a ajuns sa fie unul din cele mai bune jucate de mine vreodata . Si din ce am citit e un lucru des intalnit. E primul joc in stil Souls jucat. Imi pare bine ca am reusit sa trec peste impulsul initial de a-l abandona.

  7. #1407 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Noi ti-am zis

  8. #1408 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Exact! E o chestie pe care care multă lume nu vrea sa o înțeleagă. Si nu se aplica exclusiv la Bloodborne. Exista multe jocuri pe care nu le poti evalua in juma de ora, sau, mai rau, dintr-un gameplay de pe YouTube.

  9. #1409 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Extrem de interesant cum un joc pe care il uram a ajuns sa fie unul din cele mai bune jucate de mine vreodata . Si din ce am citit e un lucru des intalnit. E primul joc in stil Souls jucat. Imi pare bine ca am reusit sa trec peste impulsul initial de a-l abandona.
    Se aplică și la mine. Imediat după ce l-am terminat, am jucat souls, nioh si acum mă "lupt" și Sekiro. Jocuri superbe

    Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

  10. #1410 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Exact la fel si eu.

  11. #1411 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Jocul e bun. Imi mentin afirmatia ca intra in categoria celor mai bune jucate de mine, desi la inceput l-am injurat de toti sfintii, cu toate astea cum zicea cineva mai sus, e un joc jucat pt gameplay. Si devine repetitiv. Parca simt ca e pe nivele, cum erau vechile jocuri. Treci un nivel pt ca ai murit de atatea ori in el incat ii stii fiecare coltisor si inveti sa ai reactia inainte ca actiunea sa se intample. Apoi vine bossul, te chinui un pic cu el si vine alt nivel. Unde la inceput nu stii nimic, mori de cateva ori ,apoi il inveti pana la ultimul coltisor si tot asa. Ce mi-ar placea mie e sa stiu scopul pt care incerc sa trec de toate lighioanle alea? Le omor si ras-omor eu pe ele si ele pe mine, pt ce? PS. Tocmai am trecut de paianjenul Rom si personal nu am inteles nimic din joc in afara ca e super distractiv sa kilaresti ligihioane. Si mi-e dor de un story/gameplay liniar bun. Hai odata TLOU2 .

  12. #1412 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

  13. #1413 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Recomand sa joci si dlc

  14. #1414 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    L-am terminat. Sau cel putin o varianta. Nu ma asteptam sa ma trimita de la inceput. Acum daca vreau sa aleg alta varianta trebuie sa rejoc tot jocul? Nu pot incarca vreo salvare de dinainte?

  15. #1415 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Bineinteles ca poti obtine toate endingurile daca dai load pe o salvare mai veche. Daca ai una.

  16. #1416 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu am . Nu m-am gandit sa fac un backup inainte. Ma gandesc ca asta e singura varianta ca nu am vazut prin meniu optiunea de salvare. Oricum nu conteaza, intentionez sa il mai parcurg odata. Poate nu chiar acuma dar de rejucat il voi rejuca sigur. Multumesc de sfaturi si ca m-ati incurajat sa nu renunt cand l-am inceput.

  17. #1417 SP
    Member codpin's Avatar
    Vezi ca dupa ce termini jocul o data si te da de la inceput intri in New Game+ (NG+) unde creste viata si damage-ul inamicilor iar tu iti pastrezi stats si itemele care nu sunt de quest. Deci daca cumva o sa ti se para mai greu sa stii de la ce e

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #1418 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Mi-am luat si DLC-ul. Dar abia dupa am constatat ca trebuie sa joci (sau rejoci in cazul meu) o buna bucata din joc, mai exact pana treci ds Vicar Amelia. Asa ca am decis sa fac un nou caracter, sa incep jocul fresh. Si am ales Saw Claver ca si arma. Acum nu stiu exact, e arma sau eu am devenit mai bun dar am trecut de multi bossi din prima incercare (Rom inclusiv care m-a chinuit enorm prima tura). Oricum in DLC cu hunterii aia nu cred ca ai nicino sansa cu o arma lenta. Pana acum imi place maxim Saw Claverul.

  19. #1419 SP
    Member codpin's Avatar
    Te-ai acomodat tu cu mecanicile jocului. Saw cleaver sau orice alta arma "serrated" are bonus damage vs beasts, dar nu intr-atat incat sa fie o diferenta atat de mare. Cu cat o sa joci mai mult o sa vezi ca o sa ti se para mai usor.

    Vezi ca DLC-ul e greu... Sfatul meu e sa mai faci cate ceva din main game, nu numai pana la Amelia. Daca nu esti lvl 70-80 nu prea o sa ai viata usoara.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  20. #1420 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Iar am injurat am scos discul din consola si am constatat ca e destul de tare, nu il poti rupe chiar asa usor. Am vrut sa fac platina si am ajuns la dungenu ala unde ai doar juma de viata. Si am trecut de primii doi bosi, dar de Amigdalita aia mi se pare imposibil. Dzeii lui de joc. PS. Maine sper sa trec de ea dupa ce ma calmez.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 74 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts