Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 74 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1421 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E o mizerie ordinara dungeonul ala. Pe mine m-a ajutat un coleg de pe forum sa il trec, nu cred ca reuseam solo.

  2. #1422 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu e usoar sa ajungi la ultimul Boss, dar nici excesiv de greu nu mi s-a parut. Am prins dexteritate de cand joc jocul. Dar Amygdala asta in single player e extrem de greu de batut cu juma de viata. Imi trage unua si am murit din prima. O sa mai incerc, sper sa reusesc pana la urma.

  3. #1423 SP
    Member codpin's Avatar
    Hit and run! Nu te lacomi la mai mult de o lovitura o data. Si incearca sa lovesti la cap pt visceral attack. Daca stai in close to mid range o sa aiba atacul ala cand da cu ambele maini in fata si lasa capul jos, atunci te bagi si ataci.

    Rinse & repeat!

  4. #1424 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu am reusit. Am mai incercat de cateva ori si nu mai am nervi. Bag lupa in el trofeu. E la oferta acum Dark souls 3 pe ps store (54 lei) dar nu mai am nervi de inca un joc de genul. E fain e ok , e unul din cele mai bune jocuri , dar si de la prea mult dulce te ia grata. Poate peste o vreme sa reiau, acum daca mai ma omoara rahatul ala de boss odata sparg si tv-ul si consola. Weekend placut !

  5. #1425 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Presupun ca cel mai des te omoara atunci cand sare dupa tine. Cand o vezi ca sare, stai pe loc si o sa cada langa tine, ii aplici o scartoafa si fugi. Fii atent la atacurile ei si te apropii cand esti sigur ca ai destul timp sa lovesti si sa fugi. Cand am invins-o, m-am luptat cu ea 20 min.

  6. #1426 SP
    Member SeCeX's Avatar
    E un cheese pe youtube, e doable .si eu am zis ca ma omor dar din cateva incercari am reusit.

  7. #1427 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E cancer, nu merita efortul solo. Un boss care iti da one shot e pur si simplu design prost, dificultate artificiala in loc sa fie organica prin gameplay si AI. Pentru ca e mai ieftin sa maresti atributele inamicului decat sa proiectezi algoritmi mai inteligenti pentru atacurile lui. Eu aveam level 600 si toate atributele la hardcap cand am terminat dungeonul ala si tot dintr-o lovitura muream.

  8. #1428 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #1429 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #1430 SP
    Member adin33's Avatar
    Salut, am o problemă cu jocul și vreau sa știu dacă a mai pățit cineva așa : am jocul instalat de mult pe consolă și am cumpărat și dlc-ul și acum când îi dau continue îmi spune "Game install incomplete", am șters jocul și l-am instalat din nou și îmi apare același mesaj. Îl am în consola de o ora în speranța că se va mai instala ceva și nimic. Ceva soluții?

  11. #1431 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocul si dlc-ul sunt din aceeasi zona? Ma refer sa nu fie joc din Europa și dlc luat de pe US ca nu funcționează.

  12. #1432 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    App de probleme, eu am avut discul cu editia GOTY si am jucat destul de mult din el, dar l-am abandonat si vandut intre timp, iar acum cu PS+ Collection am zis sa downloadez jocul si sa-l continui, in ideea in care eu nu ma atinsesem de DLC content si am presupus ca pot continua macar pana termin povestea principala, dar...se pare ca nu pot decat sa o iau de la 0.

    Eram curios de cum merge pe PS5, dar de la 0 nu-l iau...

  13. #1433 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    L-am instalat eu acum pe ps5 și ma dat cu toate salvările
    Se misca mai rapid dar parca nu mai îmi place asa mult ca prima data când lam terminat

  14. #1434 SP
    Member adin33's Avatar
    Da, jocul și dlc-ul sunt aceeași zona, doar am mai jucat, dar acum nu mai vrea.
    PS : Am reușit sa întru în joc doar după ce am descarcat salvările din cloud în ps4.

  15. #1435 SP
    Member Syni's Avatar
    L-am reînceput și eu pe PS5 și mi-am făcut un build pe arcane sa văd cum e. E unul din jocurile mele preferate, îl joc cel puțin o data pe an.
    Am întâmpinat mici probleme pe PS5 in sensul ca luam disconnect imediat dacă încercam sa joc on-line. M-am gândit ca e de la salvările vechi de PS4, așa ca am dat new game, dar am observat ca la numele caracterului orice scriam îmi apărea in chineza! Am schimbat limba meniului consolei din romană in engleză iar toate problemele au dispărut, merg și salvările vechi. Ce am observat e ca teleportul este mai rapid, in rest la fel!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  16. #1436 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Ma bucur ca unul din titlurile de lansare ps5 e un joc souls. Reda pofta pt astfel de jocuri iari jucatorilor noi le deschide apetitul. La mine Bloodborne a fost primul joc de genul. L-am luat la mult timp dupa consola ps4 pt ca am tot vazut ca e apreciat si am zis sa incerc. L-am urat cu toata fiinta mea la inceput . Mi se parea groaznic: greu, fara poveste, ciudat, fara harta etc. Pana la un moment dat cand am inceput sa ma prind ca trebuie sa il abordez altfel fata de un joc hack&slash si am inteles de ce nu exista harta in coltul ecranului . Acum e unul din preferatele mele. Am luat editia goty. Am luat si Darksouls 3 cu dlc-urile pe care acum il tot joc. Extraordinare jocuri. Mi-e greu sa ma decid care imi place mai mult, BB sau DS3. Oricum recomand tuturor carora le-a placut BB sa joace si DS3.

  17. #1437 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Ma bucur ca unul din titlurile de lansare ps5 e un joc souls. Reda pofta pt astfel de jocuri iari jucatorilor noi le deschide apetitul. La mine Bloodborne a fost primul joc de genul. L-am luat la mult timp dupa consola ps4 pt ca am tot vazut ca e apreciat si am zis sa incerc. L-am urat cu toata fiinta mea la inceput . Mi se parea groaznic: greu, fara poveste, ciudat, fara harta etc. Pana la un moment dat cand am inceput sa ma prind ca trebuie sa il abordez altfel fata de un joc hack&slash si am inteles de ce nu exista harta in coltul ecranului . Acum e unul din preferatele mele. Am luat editia goty. Am luat si Darksouls 3 cu dlc-urile pe care acum il tot joc. Extraordinare jocuri. Mi-e greu sa ma decid care imi place mai mult, BB sau DS3. Oricum recomand tuturor carora le-a placut BB sa joace si DS3.
    Și eu tot cu BB la început . Îți recomand sa le joci pe toate și DS1 și 2, chiar dacă au puțin grafica mai nașpa, sunt jucabile și extrem de “lipicioase” dacă ma înțelegi


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  18. #1438 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  19. #1439 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    ...de la un joc care mi s-a parut groaznic la inceput
    Attached Images Attached Images img-20210122-wa0048.jpg

  20. #1440 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    ...de la un joc care mi s-a parut groaznic la inceput
    haha, cam asa si la mine.

    eu pe 25.03.2015

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    eu voi fi sincer, am jucat vreo 5 ore aseara si nu-mi place. nu ma intelegeti gresit, nu spun ca jocul nu e bun, dar cel mai probabil nu e genul meu de joc. nu am jucat Souls-urile, si cred ca am facut o greseala ca am ignorat faptul ca acest joc era prezentat ca un urmas al acestora.

    trebuia sa incerc mai intai unul din ele si sa nu ma las sedus de atmosfera si de nevoia de a juca ceva nou si ceva care sa foloseasca specs-urile PS4.

    eu (la fel cum au patit si unii review-eri) am murit de muuuuuulte ori pana la primul boss, si in lupta cu boss-ul de vreo 6-7 ori. l-am batut doar blindat cu 20 de blood vials, 10 molotov-uri, un upgrade ptr arma, si cu personajul dus pana la level 15-16.

    nu-mi dau seama daca sunt eu prea casual gamer, sau pur si simplu nu sunt compatibil cu genul. mi s-a parut prea greu si cred ca m-am obisnuit prea mult cu checkpoint-uri si cu o oarecare directie generala pe care o prezinta majoritatea jocurilor (cu misiune/misiuni principala/e, misiuni secundare si free-roam. aici eu sincer n-am avut idee unde trebuie sa merg si ce trebuie sa fac.
    dezvoltatorii au spus ca au vrut sa evite clasificarea jocului ca fiind pentru "hardcore gamers", dar din punctul meu de vedere cam asta e.

    inca o data, sper sa nu-mi sara nimeni in cap, asta e doar experienta cu jocul din perspectiva mea.
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    pana la urma, daca pur si simplu nu e un joc pe care sa-l joci cu placere, si mai mult te enervezi decat te simti bine, what's the point? si cred ca e mai bine sa sperii 1-2 gameri nepotriviti, decat sa ai aceeasi gameri dezamagiti ca au cumparat jocul si frustrati ca nu se pot juca, sau si mai rau, frustrati atunci cand se joaca

    oricum, I get your point. cum am zis, nu critic jocul in esenta, nici developerii, nici gamerii. doar observasem ca totusi nu e pentru oricine.

    poate daca as avea mai mult timp liber, as putea sa investesc si as avea rabdare mai multa. dar eu joc in general dupa munca de unde vin stresat si cam pic din lac in put.

    jocul asta insa cere involvement total de la inceput (cel putin pentru mine), si... in perioada asta I just wanna have fun.


    eu trei saptamani mai tarziu:



    eu trei ani mai tarziu:



    eu in 2021:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 74 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts