Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 73 FirstFirst ... 23 63 71 72 73
Results 1,441 to 1,448 of 1448

Thread: Bloodborne

1. #1441 SP
    Member morphine's Avatar
    Eu nu l-am putut juca decat in reprize cu pauze de cateva luni. Mi s-a parut asa apasator si agasant universul ca-mi schimba starea de spirit. Eu il consider un joc foarte bun dar nu de mine. am omorat cam o treime din bossi si intr-un final l-am vandut.

2. #1442 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^In contrast, mie mi s-a parut un joc de mine, dar nu foarte bun. Mi-a placut combatul si atmosfera, dar a avut prea multe decizii de design amatoricesti (sau pur si simplu sadice, who knows!). Nici acum nu inteleg de ce ar fi dezvoltat un asa sistem de combat bine pus la punct doar ca sa il murdareasca cu elemente de dificultate artificiala precum lipsa unui checkpoint inainte de fiecare boss sau inamici care dau prea mult damage si au prea multa viata.

Primul joc din seria asta pe care l-am jucat, dar din fericire nu si ultimul pentru ca a aparut Sekiro care a imbunatatit considerabil formula jocului. Ma bucur ca au invatat din greseli.

3. #1443 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^In contrast, mie mi s-a parut un joc de mine, dar nu foarte bun. Mi-a placut combatul si atmosfera, dar a avut prea multe decizii de design amatoricesti (sau pur si simplu sadice, who knows!). Nici acum nu inteleg de ce ar fi dezvoltat un asa sistem de combat bine pus la punct doar ca sa il murdareasca cu elemente de dificultate artificiala precum lipsa unui checkpoint inainte de fiecare boss sau inamici care dau prea mult damage si au prea multa viata.

Primul joc din seria asta pe care l-am jucat, dar din fericire nu si ultimul pentru ca a aparut Sekiro care a imbunatatit considerabil formula jocului. Ma bucur ca au invatat din greseli.
    bai, faza cu checkpointurile e cam baza in toate jocurile soulsborne, de aia ai shortcuts. macar poti alerga pana la ei relativ usor. ba sa vezi la demon's souls ce e. unde nici sa dai run nu prea merge de fiecare data. mfine la demon's souls barem sunt bossii mai usor de batut. la bb in jocul principal, nu pot spune ca am avut probleme mari cu ajunsul si re-ajunsul la boss. poate doar la vreo doi din ei gen Shadows of Yarnham, Logarius si poate Amelia/Laurence unde mai alergi umpic, dar in rest drumul e scurt sau boss-ul trivial (gen Witches of Eastwick sau One Reborn).

In schimb au facut niste alegeri sadice in dungeons. Bossi care dau one shot si/sau au burst de atac fara destul tell si uneori giganti in arene prea mici si cu hp de zici ca sunt Midir in ng+7 mda... ****ty choices.

4. #1444 SP
    Member codpin's Avatar
    Fight-ul cu amygdala in dungeon-ul ala cursed imi provoaca cosmaruri si acum sadism pur!

5. #1445 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    ...de la un joc care mi s-a parut groaznic la inceput
    As vrea si eu platinum insa nu gasesc chalice level 5 pentru trofeul Yharnam Pthumerian Queen.( ceva sugestii?) M-au ametit dungeon-urile astea. Eu am inceput Bloodborne de 3 ori si mereu l-am lasat pentru alte jocuri. Acum fiind a 3 a oara de o saptamana stau pe el si am inaintat frumos. Dupa ce joci Sekiro ti se pare mult mai usor.

6. #1446 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Trebuie sa iei in ordine anumite chalice dungeons ca sa ajungi la Pthumerian Queen si ai nevoie pt ultimul ritual de Living String de la Brain of Mensis din Nightmare of Mensis.
    Vezi aici ordinea exacta: https://psnprofiles.com/trophy/3431-...humerian-queen

7. #1447 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Multumesc pentru link, se pare ca nu mai am mult

8. #1448 SP
    Member lucicleric's Avatar
    In caz ca ai nevoie sa farmezi materiale pentru ritualuri cauta pe net ca este o metoda sa deschizi un ritual si intri in el de cate ori vrei tu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 73 FirstFirst ... 23 63 71 72 73

Tags for this Thread

Bookmarks