Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Curatare PS4

  1. #1 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar

    Curatare PS4

    Salutare imi poate da cineva ceva pont cu ceva solutie care sa nu lase urme sa pot curata carcasa la PS4 partea lucioasa ca deja e plina de amprente si nu arata prea frumos asa.

    Multumesc.
    Attached Images Attached Images glasses_cleaning_kit.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca cu orice solutie de sters LCD-uri si/sau ochelari si o carpita fina.

  3. #3 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Daca nu iese poti incerca cu un pic de smirghel...

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    PoisonRemedy: mergi la orice magazin care vinde ochelari si cumpara acele kit-uri de curatat ochelari. Pe langa spray-ul respectiv vei primi si o "carpita" care de obicei e din piele de caprioara sau un material care nu zgarie. E foarte cheap... vreo 10 RON or so.

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    recomand prosop fluffy de microfibra fara nici un fel de solutie

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    recomand prosop fluffy de microfibra fara nici un fel de solutie
    Oricat de microfibra ar fi, daca nu dai cu ceva lichid inainte... risti sa zgarii partea lucioasa. Asta pt. ca nah, particulele alea de praf le impingi pe suprafata lucioasa si apar zgarieturi. Dar la urma urmei nu e ca si cand ar fi bibelou.

    P.S. Daca nu ma insel, se gasesc oricum replacement parts pt. zona aceea lucioasa... asta pe langa stickere si autocolante. Asta in caz ca

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu inca nu am gasit replacement, am cautat pe ebay & co dar nu se gasesc decat cele inscriptionate cu FOX logo sau cu FFXIV.

    Daca stie cineva de unde pot gasi un hdd cover mat, sa ma anunte pls.

  8. #8 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    mersi de info dar oare cu spirt ar merge?

  9. #9 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Nu incerca cu spirt ca s-ar putea sa-ti raman urme mai nasoale pe plastic. Sfatul meu e sa folosesti solutia aceea pentru ochelari si microfibra.

  10. #10 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    dai cu vaselina )

  11. #11 SP
    Junior Member Frenchie's Avatar
    Sensibil mai e PS4 asta...Un prieten il curata cu pronto si carpa de sters ochelarii

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Se vede ca lumea nu prea a avut ps3 phat

  13. #13 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Se vede ca lumea nu prea a avut ps3 phat
    THIS!!! Ce OCD aveam la al meu phat...sa nu aibe vreo zgarietura.Si eu o sa apelez la un HDD cover mat

  14. #14 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Dal incolo ca daca ai grija prea multa de el se strica ,eu ii dau cu o carpita moale la 2 zile putin pe deasupra sa ii iau prafu si il suflu putin pe lateral si asta e

  15. #15 SP
    Member legokid220's Avatar
    habar n-am avut cat ne neonorocita si sensibila parte lucioasa. s-a strans praful si am bagat repede o carpa oarecare sa-l sterg. acum am numa zgarieturi pe partea lucioasa. Big up Sony ! .

  16. #16 SP
    Member colossus's Avatar
    Poti incerca si cu vata ,insa nu apasa prea tare pe partea lucioasa

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, daca vreti sa scapati de probleme, va dau eu un sfat: cumparati un spray cu vopsea (mată), scoateti frumos cover-ul, umpleti-l de vopsea, lasati sa se usuce un pic si gata... problem solved!

    P.S. S-ar putea sa fie necesar sa dati inainte cu material abraziv (șmirghel) pe partea lucioasa, pentru a nu va trezi ca nu are aderenta vopseaua sau se curata prea usor.

    P.P.S. Sau si mai frumos, daca nu vreti sa va chinuiti deloc: scoateti frumos cover-ul acela, mergeti la un service auto si rugati sa va traga si voua ceva vopsea.

  18. #18 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Tub cu aer comprimat sau (ideal) un compresor de putere. Se sufla bine peste toata consola, nu se zgarie nimic si arata ca nou dupa operatiune. Asta daca s-a depus doar praf. Daca ai si pus mana si s-au pus amprente cu grasime... nasol. Ceva solutie de curatat LCD-uri + carpa fina pentru curatat LCD/ochelari, dar oricat de multa grija ai avea tot vor aparea zgarieturi mici.

  19. #19 SP
    Member legokid220's Avatar
    tot lasa urme si zgarieturi mici.
    Nu-i mai dau importanta asa mare... asta e.... plastic ieftin.... SONY

  20. #20 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Exact, zgarieturile fine sunt inevitabile. Dar cine sta sa se uite pe consola ta cu lupa ? Asta e, apar zgarieturi si gata

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Curatare Componente PS3 By slabunator in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 23-07-2010, 20:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts