Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Pes 2015 vs Fifa 15

  1. #1 SP
    Member gabytro's Avatar

    Pes 2015 vs Fifa 15

    nu ma pot decide.
    Joc demourile ambelor jocuri si sunt parti bune si rele la ambele
    La fifa imi place f mult grafica, efectele vizuale, urmele de pe iarba, miciile detalii, apar doua mingii pe teren, o da unu afara, chestii de genu, si galeriile care sunt wow.
    Din pacate gameplayul mi se pare tot prost nu se creeaza faze ca la pes..reale. Jucatorii nu au miscari naturale. Iar cel putin la demo..de fiecare data cand ma ataca..vine pe exterior asa si trage..MEREU LA FEL.

    Pacat ca pes ul arata destul de rau la grafica, n au dat atentie la detalii.

    Alte pareri?

  2. #2 SP
    Member sollo's Avatar
    Daca vrei sa joci modul online, alegi FIFA15(PES-ul sta foarte prost la acest capitol). Eu am jucat FIFA15 demo pe PS3 si gameplay-ul imi parea destul de bun si grafica era oribila, daia mi-am si vandut PS3-ul. De PES15 nu stiu ce sa zic, inca nu am o consola sa-l testez, dar din ce am auzit, am inteles ca este destul de bun si PES.

    Mod online FIFA15(dar o sa iti faci nervi) si daca joci single poti opta pentru PES15, are si UCL si UEL, dar mai putine echipe licentiate...

  3. #3 SP
    Member gabytro's Avatar
    De ce sa mi fac nervi la fifa online?

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asteapta luna noiembrie, atunci se lansează PES, pana atunci poate prinzi Fifa la un pret mai bun, pe OLX găsești Fifa la 160 de lei

  5. #5 SP
    Member gabytro's Avatar
    Pai ok dar pr e aceeasi. Nu stiu ce sa aleg nu mai conteaza pretul, ca nu aleg in functie de asta

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu e chiar aceeași problema, PES il gasesti la un pret bun doar digital, aprox 210 lei. Ambele au probleme, rămâne sa alegi varianta cu preț mai bun. Eu nu as fi ales niciunul, dar am avut bafta cu un amic

    Niciunul nu merita 200 de lei, părerea mea.

    PS daca nu e o problema prețul alege jocul pe care-l joaca si prietenii tai.

  7. #7 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    PES e la preorder la Altex 162 Ps3/188 Ps4, acum depinde pe ce platforma il iei, parere personala ..pe Ps3/Xbox nu as lua niciunul. Pt next gen ,subscriu la ce a scris Sollo (pt online Pes-ul a avut mereu probleme)

  8. #8 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Daca vrei sa joci online, ia FIFA. La PES online, pe langa faptul ca e lag cat cuprinde, nu poti alege alta camera si nici setarile de height si zoom ( PES 14).

    Cat de simulator este unul sau celalalt asta ramane inca o enigma. Aseara la meciul PSG-Barca credeam ca e un meci de FIFA. Verratti da gol cu capul de langa Rakitic care e cu un cap mai inalt decat Verratti. Plus golul lui Luiz la care portarul ramane masca.

  9. #9 SP
    Member gabytro's Avatar
    Si online si offline tot vreau sa para mai real, iar la fifa din pacate sunt departe. Cum spuneam..nu au miscari naturale, nu se creeaza okazii firesti.
    Setarile de high si zoom nu ma intereseaza deloc. Si oricum de unde stii ca nu o sa fie anu asta?

  10. #10 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    fifa 15 chiar daca e mai greu si are unele faze inervante e cu mult peste pes

  11. #11 SP
    Member ovydik's Avatar
    Eu zic sa nu-ti iei niciunul si sa aloci mai mult timp scolii.

  12. #12 SP
    Member gabytro's Avatar
    cu cine vorbesti?

    ---------- Post added 02-10-2014 at 17:23 ----------

    Am scoala mai multa decat ai tu ani

  13. #13 SP
    Member akzation's Avatar
    Ca sa revenim la subiect .. eu zic ca aici e vorba de preferintele fiecaruia. Nu cred ca un topic PES vs FIFA te va face sa te decizi , fiecare are plusuri si minusuri. Eu prefer FIFA , mi se pare ca este peste PES din toate punctele de vedere. Dar asta e doar parerea mea.

  14. #14 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    cu cine vorbesti?

    ---------- Post added 02-10-2014 at 17:23 ----------

    Am scoala mai multa decat ai tu ani
    Mda
    Fifa - un joc slab tactic, repetitiv.
    pes- jalnic
    concluzie : fifa > pes

  15. #15 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Fifa dupa parerea mea e praf la gameplay. Nu stiu cum de e asa popular la cat de prost e. PES-ul chiar e ok, dar din pacate am ramas putin dezamagit de grafica (jucatorii arata bine, dar in rest...). Eu unul zic sa zici pas anul asta, poate la anul ori Fifa o sa aiba gameplay bun, ori PES o sa aiba grafica buna. Pana atunci, mai vin o gramada de alte jocuri frumoase, bucura-te de ele

  16. #16 SP
    Member gabytro's Avatar
    Ai dreptate, dar totusi tre sa mai joc si un fotbal cu prietenii.
    Eu am jucat fifa din 97 pana in 2006 parca; de atunci numai pes. Mi se pare mult mult mai bun ca gameplay; natural.
    La fifa mi se pare ca se vad jucatorii aiurea, se misca nefiresc, ca robotii. Dar clar fifa anu asta sta bine la grafica si detalii vizuale

  17. #17 SP
    Junior Member sergiuvl's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    Ai dreptate, dar totusi tre sa mai joc si un fotbal cu prietenii.
    Eu am jucat fifa din 97 pana in 2006 parca; de atunci numai pes. Mi se pare mult mult mai bun ca gameplay; natural.
    La fifa mi se pare ca se vad jucatorii aiurea, se misca nefiresc, ca robotii. Dar clar fifa anu asta sta bine la grafica si detalii vizuale

    Continua cu PES! Din comentariile tale concluzia este ca esti fanboy pes. De ce mai deschizi astfel de topicuri ?

  18. #18 SP
    Member gabytro's Avatar
    Am jucat demourile abelor..si nu ma hot

  19. #19 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    cu cine vorbesti?

    ---------- Post added 02-10-2014 at 17:23 ----------

    Am scoala mai multa decat ai tu ani
    Atunci e si mai nasol...

    OT:ia-le pe amandoua.

  20. #20 SP
    Member gabytro's Avatar
    Vrei tu sa spui ceva, dar nu stii cum. Daca ai cont aici si mai urmaresti si topicurile ..inseamna ca si tu te joci. Asa ca lasa ne cu ipocriziile!
    Si daca nu te joci, sa fii sanatos. fiecare face ce vrea cu timpul liber!
    Fir intins!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts