Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 112

Thread: Ratchet & Clank

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  2. #42 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Deci nu s-a schimbat de fapt nimic, e acelasi joc de pe PS2/PS3 doar cu grafica adusa la zi.

  3. #43 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai ce ai putea sa schimbi la un platformer?

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum adica ce poti schimba? Daca nu se schimba nimic ramaneam la nivelul lui Mario '85. Iar daca ai jucat ultimele jocuri din seria Ratchet pe PS3, ai fi vazut ca nu e doar un platformer ci mai mult un action adventure platformer. Crede-ma, acelasi lucru repetat devine obositor.

  5. #45 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    După ce o sa-l joci cred ca îți vei schimba părerea, mai ales după ce o să vezi cum arată, asta în cazul în care îți plac desenele Pixar. Btw, chiar era o întrebare, nu altceva. Vedem ce spune presa de specialitate săptămâna asta, fanii care l-au jucat deja sunt foarte mulțumiți.

  6. #46 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, uita-te si tu ce platformere interesante au fost in ultimii ani: Braid, Limbo, Super Meat Boy, Little Big Planet, Fez, The Swapper, Portal etc.

    Toate au venit cu ceva concept/idee noua, iar aici ma dezamageste pe mine Ratchet, pentru ca ei fac acelasi lucru de ani de zile. Jocul a fost mereu fun, n-am ce comenta la asta, mi-au placut toate jocurile pana acum, dar dupa un timp vrei ceva nou, vrei ceva schimbari incat sa ai parte de o experienta noua. Vrei un refresh.

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Uiți o chestie, îți las mai jos câteva rânduri despre acest joc:
    The game's plot is based upon elements from the original Ratchet & Clank game and the upcoming animated feature film, which incorporates elements from later entries in the series.
    Este vorba mai degrabă despre un Remake cu anumite chestii noi din film.

  8. #48 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai eu vorbeam de gameplay, nu de poveste.

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă vrei ceva nou de la Insomniac ai XOne și Sunset Overdrive. Nu cred ca vor schimba rețeta în acest caz, Sony e de vină.

  10. #50 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    N-are treaba cu Insomniac si alte proiecte din curtea lor, ci de faptul ca asta e o serie exclusiva unei platforme, unii au crescut cu jocurile astea iar acum dupa atatia ani formula jocului a ramas aceasi iar micile schimbari sunt de regula doar vizuale. Asta e problema jocului, nu a imbatranit la suprafata, fiind mereu tot mai colorat si cu texturi tot mai bine conturate, dar scheletul isi arata varsta dupa atatia ani.

  11. #51 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din fericire nu cred ca este și părerea majorității. Aștept și părerea colegilor după ce îl joacă.

  12. #52 SP
    Member Victor420's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    unii au crescut cu jocurile astea iar acum dupa atatia ani formula jocului a ramas aceasi iar micile schimbari sunt de regula doar vizuale. Asta e problema jocului, nu a imbatranit la suprafata, fiind mereu tot mai colorat si cu texturi tot mai bine conturate, dar scheletul isi arata varsta dupa atatia ani.
    Cam asta e problema cu toate jocurile AAA noi care apar. In ultima vreme doar indies m-am jucat.

  13. #53 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si un prim Review:



    ---------- Post added 11-04-2016 at 16:52 ----------

    Si analiza DigitalFoundry:


  14. #54 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Metacritic: 86%
    OpenCritic: 87

    TheSixthAxis: 10/10
    Examiner: 10/10
    Heavy.com 10/10
    The Telegraph: 5/5
    Stuff TV: 5/5
    Game-Over.com: 93/100
    SA GAMER: 9.1/10
    4Players.de: 91/100
    IGN: 9/10
    Hardcore Gamer: 9/10
    Twinfinite: 9/10
    CG Magazine: 9/10
    LazyGamer: 9/10
    Push Square: 9/10
    PressStart: 9/10
    Austria Gaming: 9/10
    Multiplayer.it: 9/10
    TheGamesMachine: 9/10
    Gadgets360: 9/10
    Zwame - 9/10
    IGN Sweden: 8.7/10
    GamerGen: 16/20
    WGTC: 4/5
    PlayStation Universe: 8.5/10
    IGN Spain: 8.5/10
    PlayStation LifeStyle: 8.5/10
    XGN: 8.5/10
    IGN Italy: 8.4/10
    Meristation.com: 8.3/100
    Vandal.net: 8.2/10
    Game Informer: 8.25/10
    GamesRadar: 8/10
    Destructoid: 8/10
    God is a Geek: 8/10
    New Game Network: 80/100
    Shacknews: 8/10
    Videogamer: 8/10


    ...slab, anulez comanda.

  15. #55 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pfff, cum mă așteptam! Nota ZECE!

  16. #56 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ce minunatie de joc

  17. #57 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Eu nu mai am rabdare.... Ratchet and Clank a fost primul meu joc de PS2, din pacate nu le-am jucat pe cele de PS3. Astept remaster la ele....

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Astept remaster la ele....
    Doamne ferește!!! Au dat și un răspuns referitor la așa ceva, au spus că nu lucrează la Remastered Edt și ca le poți juca prin PS Now

  19. #59 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Aia e o porcarie, sa inchiriez jocuri.... No, asta e, cumpar consola cu o alta ocazie.

  20. #60 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    E in stoc la emag pt cine nu vrea sa astepte pana sapt viitoare... 175 lei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts