Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 77

Thread: Quantic Dream Collection

  1. #41 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pune jocul în Bazar, știu pe cineva care-l vrea la 100 de lei, Răzvan ai legătura

  2. #42 SP
    Junior Member Chewie's Avatar
    Sunt invatat cu gaming-ul pe PC, nu vand si nu iau used, oricat de proaste ar fi unele alegeri de jocuri, vor ramane mereu in colectie.

  3. #43 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Până la urmă ai jucat sau nu, Beyond Two Souls? Postarea ta este destul de ambiguă.

  4. #44 SP
    Junior Member Chewie's Avatar
    "nu am putut sa joc mai mult de 40-50 de minute pana am trecut pentru 20 de minute la Heavy Rain"

    Nu stiu cat gameplay au asa ca nu pot spune daca am jucat sau doar mi-am facut o impresie, mai ales in cazul lui Beyond Two Souls, care macar pare ca e un joc bine facut.

    Ca tot par sa fie fani ai jocurilor de pe PS3 prin zona, e povestea mult mai agitata in modul normal de joc si mai distrage atentia de la gameplay sau doar e mai usor de urmat timeline-ul in remix restul fiind cam la fel?

  5. #45 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cred ca asta e cel mai relevant trailer, surprinzand bine atmosfera din joc:

  6. #46 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Am inceput de vreo 2 zile sa joc Beyond Two Souls cu prietena (nu am vazut Duo mode pe PS3) si pana acuma nu prea am vazut nicio diferenta fata de versiunea de PS3. La Heavy Rain am auzit ca sa facut totusi un update la grafica sau nu e asa?

  7. #47 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Ei spun ca au imbunatatit si Beyond Two Souls, dar jucand varianta remasterizata (varianta digitala), in afara de un upscale nu am intalnit nimic deosebit fata de versiunea de PS3.
    Uite aici un clip in care mi se pare ca varianta de PS3 arata mai bine, in anumite secvente, decat varianta de PS4 :


  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am terminat in weekend Heavy Rain si pot spune sincer ca, inafara de primele momente, de la inceput, cand se trezeste (cum au zis si cei de la DigitalFoundry), nu a avut niciun frame drop. Intr-adevar, se vede grafica outdated si faptul ca nu au lucrat deloc la o imbunatatire (si ar fi fost superb cu grafica adusa la zi) dar povestea inca este geniala si am facut alte alegeri decat cele initiale si m-au uimit consecintele.

    Cel mai mare regret il am, momentan, pentru faptul ca am reusit sa-i duc pe toti pana in ultimul act si acolo mi-au murit 2

    Poate la al 3lea playthrough o sa reusesc sa-i salvez pe toti. Sa vad cand o sa fie...

    Momentan o sa ma apuc de Beyond (pentru prima data) si sunt fff curios de joc si mai ales de poveste.

    Btw, ce inseamna acel Duo Mode ? Ca am citit despre el dar nu mi-am dat seama si nu vreau sa ma uit la videos pe net, sa-mi stric experienta.

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Se poate juca în doi dacă ai un DS4 în plus.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai in 2 se intelege, dar cum ? Ambii jucatori controleaza acelasi personaj ? Sau sunt 2 personaje ?

  11. #51 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sau poti folosi aplicatia de pe smartphone/tableta, astfel nu mai ai nevoie de un al doilea DS4
    LE: E mai bine sa descoperi singur

  12. #52 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai in 2 se intelege, dar cum ? Ambii jucatori controleaza acelasi personaj ? Sau sunt 2 personaje ?
    Nu vreau să îți stric surpriza

  13. #53 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Oh, dar ce surpriza va avea
    Razvan, dupa ce termini de jucat si Beyond Two Souls, sa ne spui care dintre cele doua ti-a placut mai mult.

  14. #54 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Ceva pareri despre Beyond Two Souls, Razvan ? Ce ai facut pana la urma, l-ai cumparat nou sau ai gasit second hand ?

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am luat din magazin, ca nu lasau "baietii"la pret. N-am apucat sa incep Beyond. Sper sa apuc weekendu asta, desi stau fff prost cu timpul liber in ultima vreme

  16. #56 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Eu l-am terminat pe amandoua destul de rapid dar sincer pot sa zic din punctul meu de vedere, si-au meritat banii desi sfarsit-ul la amandoua jocuri, a fost putin dubios...

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am apucat de Beyond ieri. Am jucat app 1.5-2h. Am acelasi "bug" cu procentul, de dupa misiuni, ceea ce e super dubios.
    Grafic, se vede diferenta de ani dintre Heavy Rain si el, chiar si la control.

    Dar care-i faza cu ordinea capitolelor ? E random la fiecare playthrough ? Sau e ceva prestabilit, pt primul, urmand ca la rejucare sa poti alege ceva mai random sau cronologic ? Ca nu prea inteleg mare lucru din poveste si e enervant, dar macar tutorialul a fost ok.

  18. #58 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu e random, e o ordine prestabilita. Dupa terminarea povestii o poti relua in ordine cronologica. Au introdus acest feature, deorece a fost cerut de fani.

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am inteles. Am intrebat intrucat am vazut in meniu (pauza de la joc) ca exista optiunea "New randomized game", sau ceva de genu si credeam ca poti face "scramble" mereu, daca vrei.

  20. #60 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu imi aduc aminte exact daca exiata optiunea asta si in varianta de PS3. Poate e un alt feature introdus in remaster

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 30-09-2013, 08:58
  2. Replies: 23 Last Post: 23-02-2013, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 23-03-2012, 11:17
  4. Replies: 0 Last Post: 09-03-2012, 14:40
  5. Quantic Dream lucreaza la 2 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-07-2010, 18:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts