Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 92

Thread: Detroit: Become Human

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    Mda...dubios. Nu stiu de ce nu-l ia...

  2. #42 SP
    Member Hider141's Avatar
    Nu merge link-ul.

  3. #43 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu o sa ii zic pas, din pacate nu prea ai ce sa faci in joc, mai mult te uiti la el ca la un film, nu e genul meu. De aceea am lasat balta si restu jocurilor facute de ei. Oricum nu e o mare pierdere.

  4. #44 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu am reusit sa vad 4 din cele (parca 5) outcome-uri.

    Grafic arata foarte bine, mi se pare ca aduce cu Decima engine din KZ Shadowfall.
    Jocul e dragut, dar sa repeti aceleasi scene de mai multe ori doar ca sa vezi toate ramificatiile, mi se pare extrem de plictisitor, mai ales ca nici nu poti sa dai skip.

    Cu siguranta o sa-l iau, dar in niciun caz nu dau mai mult de 100 lei pe el.

  5. #45 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  6. #46 SP
    Member tudort's Avatar


    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Press Kit

  8. #48 SP
    Member killlemalll3's Avatar

  9. #49 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^M-am oprit la primul paragraf.

    Quote Originally Posted by Mentally disabled critic
    However, even with his disgrace painted around Beyond: Two Soul’s failure in the past, thankfully, I think he was able to redeem himself, for now, with Detroit: Become Human.
    Doar daca Beyond nu ar fi cel mai bun walking simulator din istorie cu expresii faciale care au reprezentat o revolutie pentru PS3... Ma rog, stim cu totii ca 90% din critici au coeficientul de inteligenta sub medie si orice poveste mai complexa decat COD ii depaseste. Iar daca nu ii depaseste, oricum dau note ori la misto, ori in functie de cine ii plateste mai mult, pentru ca nu au citit in viata lor nimic despre game design sau programming.


    Scuze, am simtit nevoia sa ma descarc putin pe forum, postarea nu e destinata nimanui in particular.

    Concluzia e ca eu il cumpar indiferent de reviews si revin cu pareri.

  10. #50 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    cu expresii faciale care au reprezentat o revolutie pentru PS3...
    dupa parerea mea revolutia la acest capitol a fost data de L.A. Noire, tot pe ps3 / 360


  11. #51 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @poiuyt》 Ia bagă tu episodul "Homeless" din Beyond Two Souls, personaj Stan, să vedem cine are expresii faciale mai veridice?

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Degeaba zici de un personaj din tot jocul. LA Noire a fost ca joc overall, dpdv al expresiilor faciale, peste tot ce inca avem. Pacat ca doar din punctul asta de vedere...

  13. #53 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că ai ratat prea multe jocuri

  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au aparut si reviews:




  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    80 pe metacritic, bun. Mai ales că anumite recenzii sunt scrise de oameni care nu gustă genul ăsta.

  16. #56 SP
    Member tudort's Avatar
    L-am jucat aseară. Am stat până la 12 să joc măcar preludiul adică scena cu fetița ostatică prezentată în demo. Impecabil jocul. Am ajuns să joc vreo oră până ce mi-am dat seama că azi e zi de muncă. Foarte mulțumit. A fost prima mea precomandă. Jocul transmite emoții și te face să contemplezi asupra definiției de a fi om.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  17. #57 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    80 pe metacritic, bun. Mai ales că anumite recenzii sunt scrise de oameni care nu gustă genul ăsta.

    Da ai dreptate, are 8 pentru ca i-au dat niste retarzi nimeni pe lume de noname-uri ce sunt note de 4 si 5...
    Cum sa dai 4 la un joc la care majoritatea da 8-9? Bai inteleg exista diferente de opinie ii dai 7... ba ii dai 6 cum face ala AngryJoe pe care il urmaream cu drag pana sa ii iasa cosuri pe creier si aluia... daca nu-i place lui ceva la un joc, orice, pleaca de la 6 in jos.

  18. #58 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da-mi un exemplu de joc bun căruia i-a dat Angry Joe 6 sau mai putin. Ca ma mai uit si eu la el, da nu-mi aduc aminte de asa ceva. Poate am ratat review-ul ala si acum m-ai făcut curios.

  19. #59 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Da-mi un exemplu de joc bun căruia i-a dat Angry Joe 6 sau mai putin. Ca ma mai uit si eu la el, da nu-mi aduc aminte de asa ceva. Poate am ratat review-ul ala si acum m-ai făcut curios.
    Sunt multe nu am exemple clare acum, daca nu-i place lui cum arata meniul scade un punct, daca are Microtranzactii mai scade 2 puncte din oficiu ca la algebra, iar daca nici nu are 150 de ore campania si poveste de Witcher 3 mai scade un punct de control asa.

    A fost reviewer-ul meu preferat multa vreme, inca sunt subscriber, dar de cand s-a apucat sa faca reviews la filme parca a innebunit, si-a transformat canalul in ciorba cu de toate.

    Un joc bun nu este de nota 7, ca sa zici ca e Joe prea exigent si ii da 6, el fiind totusi un joc bun.
    Sunt multe jocuri mediocre sau OK-ish de 6.5-7-7.5 carora le da 5 spre exemplu, doar asa ca-l apuca pe el.
    Una e 6.5-7 pentru un joc mediocru spre ok, alta e 5. Nota 5 inseamna ca e o mizerie, nu mediocru.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Teoretic si corect 5 este mediocru (intre 1 si 10) iar daca jocurile ar fi punctate corect, tot ce-i putin peste medie nu ar lua 7.5 ci 5.5. 7-8 sunt note pentru jocuri bune, dar nu perfecte.

    10 este perfectiune pe ce face jocul ala, dar jocuri de 10 curat ar trebui sa vedem odata la 5-7 ani, nu 2-3 pe an (cum a fost anul trecut cu Zelda si Mario, jocuri care au avut problemele lor + punctate datorita hype-ului generat.)

    Dar daca am avea doar 6-7 pentru jocuri bune si peste medie, nu ar mai cumpara nimeni jocuri (din marea majoritate a masei, aia care se iau dupa reviews si nu dupa pareri personale si pertinente bazate pe un demo sau gameplay trailer).

    Ideea este ca daca jocul se vrea a fi un simulator de spalat wc-uri si o face perfect, cu tenica, fizica, grafica, sunet, control, samd, atunci jocul ala ar trebui sa ia 10.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-10-2015, 03:14
  2. Replies: 0 Last Post: 17-12-2011, 08:42
  3. Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 16:20
  4. Replies: 0 Last Post: 12-07-2011, 19:44
  5. Become a server in Far Cry 2 By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-10-2008, 10:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts