Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

  1. #1 SP
    Senior Member solecon's Avatar

    Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

    Probabil singura surpriza din aceasta seara:

    Ni no Kuni II - PS4 exclusive


  2. #2 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Absolut superb.Nu prea imi dau seama de ce ar fi sequel ca nu recunosc nici un caracter din primul joc in trailer, dar o sa aflam mai multe detalii anul viitor presupun.

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Hell Yeah! Unul dintre anunturile bune de la PSX, day one buy.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Trailer nou:


  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asa mult m-am ofticat ca n-am apucat sa-l joc pe primul (mi s-a bulit PS3-ul cand o aparut). Pe asta nu-l las sa-mi scape!

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ni No Kuni II: Revenant Kingdom Coming To PC
    Bandai Namco and developer Level-5 have announced that Ni No Kuni II: Revenant Kingdom will release on the PC (alongside PS4), bringing the RPG series to the platform for the first time.

  7. #7 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Foarte bine ca il scot si pe PC, sa se bucure cat mai multe persoane de el.

  8. #8 SP
    Junior Member capca's Avatar
    Din pacate se simte un pic ca Studio Ghibli nu s-a mai implcat direct.

    Eu as dori si un remaster pt pS4 la primul joc, pt ca nu l-am terminat. Am avut editia collectors in japoneza. Era belea cartea. Cred ca daca aveti copii o sa le placa enorm sa se uite cand jucati.

    Unfortunately, Studio Ghibli will not have any involvement in the sequel, but the art style shown in trailers still look on point - vibrant and gorgeous.

  9. #9 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    OH. MY. GAWD.
    Attached Images Attached Images nnk1.jpg nnk2.jpg

  10. #10 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Whew!

  11. #11 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    150 de lire pentru King, e valabila doar in Europa. US are o alta editie de colectie care va costa $200.

    Jelly Deals: Ni No Kuni 2 collector's editions available to order now | Eurogamer

  12. #12 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Vad ca nimeni nu mai spune nimic despre acest joc, probabil sunteti ocupati cu el. Pana sa mai scada putin din pret varianta PS4 si sa il gasesc in varianta fizica, am decis sa varianta PC. E superb. Parca ar fi un Zelda. Am sarit peste cutscenes sa nu iau spoilere pt ca ma pastrez pt varianta PS4, singura mea plangere este faptul ca nu e fully voiced. Nu ar fi deranjant lucrul acesta, dar in timpul luptelor si explorarii, avand in vedere cat de repede se deruleaza scrisul nu apuci sa citesti tot. Coloana sonora... fantastica. Parca ar fi coloana sonora unui film de aventura mai vechi, in unele cazuri aduce similaritati cu Star Wars lol.

  13. #13 SP
    Member xenocid's Avatar
    Primul joc de PS4 la care dau precomanda. Altex a amanat lansarea pana pe 27 :/

  14. #14 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Vad ca nimeni nu mai spune nimic despre acest joc, probabil sunteti ocupati cu el. Pana sa mai scada putin din pret varianta PS4 si sa il gasesc in varianta fizica, am decis sa varianta PC. E superb. Parca ar fi un Zelda. Am sarit peste cutscenes sa nu iau spoilere pt ca ma pastrez pt varianta PS4, singura mea plangere este faptul ca nu e fully voiced. Nu ar fi deranjant lucrul acesta, dar in timpul luptelor si explorarii, avand in vedere cat de repede se deruleaza scrisul nu apuci sa citesti tot. Coloana sonora... fantastica. Parca ar fi coloana sonora unui film de aventura mai vechi, in unele cazuri aduce similaritati cu Star Wars lol.
    Cum sa nu, il joaca toata tara
    L-am luat si eu ieri si m-am apucat de el. N-am apucat sa-l iau pe primul cand a aparut, iar acum ps3-ul hiberneaza in cutie. Din cate am jucat/vazut au imbunatatit combat-ul, iar grafic jocul este exact ce mi-am dorit.
    Ai dreptate referitor la coloana sonora, chiar aduce un pic a John Williams/SW. Sper sa se mentina fresh gameplay-ul pe parcursul povestii pt ca am vazut ca sunt mai multe sisteme de gameplay introduse in joc.
    Revin cu pareri mai ample la final.

  15. #15 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Il joc de vreo 2 saptamani si momentan am 35 de ore in el, sunt in Chapter 8. Pot sa spun ca se mentine fresh oarecum, pt ca tot mereu apar chestii noi, care deschid noi cai de acces si navigare pe harta, dar in ceea ce priveste combatul ramane la fel. Ca poveste e bunicel, desi laudam muzica la inceput, dupa 30 de ore devine stresanta in conditia in care voice actingul e lipsit in mare parte din joc. Dar e ok, nu m-a plictisit, am dat de gustul RPG-urilor japoneze, am inceput cu Persona 5, acum ma ocup de Ni No Kuni 2, si am trecut pe lista si Dragon Quest XI care seamana foarte mult cu NNK2 cel putin la prima vedere.

  16. #16 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Dupa cum am promis, am revenit cu opiniile de final.
    Aseara am terminat main quest-ul jocului care pt mine a durat cam 40 ore. Jocul te forteaza sa faci si side questuri ca sa iti cresti regatul dar nu e ceva de speriat. Majoritatea side content-ului sunt fetch quests din pacate. Mai sunt si skirmish-urile si evolutia regatului propriu-zisa care e un meta in sine dar per total nu se abate de la formula grindy de jrpg cu care sunt obisnuit.
    Din pct de vedere grafic, jocul arata superb si e inca o dovada ca artstyle-ul bate foto realismul.
    Muzica devine repetitiva pe la jumate dar eu am dat-o mai incet din start nu din lipsa de respect pt Joe Hisaishi care este unul dintre compozitorii mei favoriti ci pt ca stiam ca va deveni monotona iar in surdina nu ma va deranja .
    Povestea mi s-a parut buna, ca intr-un film Ghibli. Are morala dar aviz amatorilor, in joculetul asta tre sa citesti calumea. Ca un mare minus, text box-urile din gameplay dispar mult prea repede si sunt minuscule si rar le-am citit pana la capat chiar daca sunt un cititor rapid. Oricum nu contin informatii cruciale dar totusi...
    Una peste alta, mi-a placut si de-abia astept sa ma arunc si in alte lumi la fel de memorabile precum cea a lui Ni No Kuni 2

    ---------- Post added 18-10-2018 at 10:10 ----------

    Ca o completare la postul anterior, partile care mi-au placut cel mai mult au fost explorarea si descoperirea de noi tinuturi/regate, fiecare cu problemele sale, dar si action combat-ul dinamic care mi s-a parut ca aduce o schimbare fresh fata de obisnuitul sistem turn-based cu care fanii jrpg sunt f.obisnuiti.

  17. #17 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Dragon Quest XI am înțeles că este asemănător, dar cu combat turn based și o poveste ceva mai buna. Abia aștept să îl încerc.

  18. #18 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Din pacate am in colectie DQ VIII pe ps2 si cred ca l-am jucat vreo 2-3 ore si m-am apucat de altceva. Ar trebui macar pe-ala sa-l termin ca daca ma apuc de XI, mi-ar fi greu sa revin la el. Totodata, arata incredibil DQ XI si artstyle-ul caracteristic lui Akira Toriyama este exact ce trebuie dar am inteles ca jocul are niste probleme cu muzica sau mai precis cu lipsa ei. Au fost si niste controverse cu opiniile compozitorului Koichi Sugiyama, care a decis sa puna varianta orchestrata in editia limitata, iar jocul propriu-zis are niste variante care suna a midi-uri de acum 20 de ani. Nu stiu, am sa mai astept pana ma arunc pe DQ XI. Pana una-alta vreau sa ma apuc de seria YS care am inteles ca e extraordinara si are un action combat sublim ca sa nu mai vorbesc de coloana sonora a fiecarui joc care rupe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ni no Kuni Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 16-01-2013, 03:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts