Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 8 of 57 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #141 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Azi am luat consola si eu de la 4games din Cluj. Baietii au stocul luat de pe amazon. Bundle cu KZ, made in china. M-am jucat cca 1 ora (putin de tot sp, un meci tdm multiplayer) si intradevar este zgomotoasa. Mult mai zgomotoasa ca grasa de PS3 40GB. Sper ca e normal acest regim de functionare. In weekendul acesta ii fac testul de rezistenta si revin cu impresii.

    PS: o tin pe verticala, fara stand (deocamdata).
    De aia e zgomotoasa ( ii opturzi o racire fara stand ) .

  2. #142 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    De aia e zgomotoasa ( ii opturzi o racire fara stand ) .
    De asemenea am observat ca citirea discurilor este mult mai zgomotoasa cand PS4 este pe verticala. Cel putin la mine asa se aude de parca diskurile se lovesc de partea de jos a blu-ray reader-ului din cand in cand (posibil din cauza gravitatie ).

  3. #143 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am luat a doua consola, din magazin, nu m-am putut abtine.De data asta am apucat sa si testez cateva jocuri si totul pare sa fie ok .

    Cealalta consola e inca la Altex pentru investigatii, de o saptamana.

    Ps: am votat ca nu mai merge deloc.

  4. #144 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Ti-au dat banii, ai cerut refund ?

  5. #145 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am cerut restituirea dar inca nu mi-au dat banii. Din pacate, legal au 30 de zile la dispozitie.

  6. #146 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    @AngelOfPain: daca ceri banii inapoi pe legea cu vanzarea la distanta, produsul returnat trebuie sa fie fara defecte. Cum PS4 al tau e defect, daca ai certificatul de garantie de la Altex, pe spate scrie ca intai ti-l repara si mai apoi, daca nu se poate repara, se inlocuieste.

  7. #147 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Azi am luat consola si eu de la 4games din Cluj. Baietii au stocul luat de pe amazon. Bundle cu KZ, made in china. M-am jucat cca 1 ora (putin de tot sp, un meci tdm multiplayer) si intradevar este zgomotoasa. Mult mai zgomotoasa ca grasa de PS3 40GB. Sper ca e normal acest regim de functionare. In weekendul acesta ii fac testul de rezistenta si revin cu impresii.

    PS: o tin pe verticala, fara stand (deocamdata).
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    De aia e zgomotoasa ( ii opturzi o racire fara stand ) .
    Quote Originally Posted by Tempest View Post
    De asemenea am observat ca citirea discurilor este mult mai zgomotoasa cand PS4 este pe verticala. Cel putin la mine asa se aude de parca diskurile se lovesc de partea de jos a blu-ray reader-ului din cand in cand (posibil din cauza gravitatie ).
    OK, am jucat ieri cca 3 ore KZ in singleplayer cu unitatea pozitionata orizontal iar diferenta a fost MAJORA. Nu a fost deloc galagioasa, sunetul unitatii optice fiind mai puternic decat ventilatoarele. Imi pare rau sa constat ca Sony a scos consola cu acest defect de proiectare. Personal nu ma afecteaza cei care prefera aspectul consolei sau cei care nu au suficient spatiu si trebuie sa o tina vertical cred ca vad acest lucru ca o inconvenienta. Sunt convins ca va fi revizuit designul in viitor. Oricum sunt fericit ca deocamdata am parte de o consola perfect sanatoasa.

  8. #148 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    @AngelOfPain: daca ceri banii inapoi pe legea cu vanzarea la distanta, produsul returnat trebuie sa fie fara defecte. Cum PS4 al tau e defect, daca ai certificatul de garantie de la Altex, pe spate scrie ca intai ti-l repara si mai apoi, daca nu se poate repara, se inlocuieste.

    Esti Giga contra, dar de data asta iti raspund.
    Nu am primit certificat dar nici nu ma interseaza ce scrie pe el. Indiferent de ce scrie pe acel certificat, prevederile Ordonantei 130/2000 actualizata in 2008 sunt destul de clare:
    Art. 7. - (1) Consumatorul are dreptul de a denunţa unilateral contractul la distanţă, în termen de 10 zile lucrătoare, fără penalităţi şi fără invocarea vreunui motiv.
    Art. 8. - În cazul exercitării dreptului de denunţare unilaterală a contractului de către consumator în condiţiile art. 7, comerciantul are obligaţia să ramburseze sumele plătite de consumator fără a-i solicita acestuia cheltuielile aferente rambursării sumelor. Rambursarea sumelor se va face în cel mult 30 de zile de la data denunţării contractului de către consumator.

    Daca vrei sa citesti toata ordonanta, o gasesti aici http://www.anpc.gov.ro/anpcftp/legis...in%202000.html.

  9. #149 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    @AngelOfPain: citeste aici - Renuntarea la cumparare | ALTEX

    Te rog citeste tot cu atentie.

  10. #150 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Tu chiar esti GicaCotra, nu zizu.

    Nu ma intereseaza ce scrie pe site-ul comerciantului, nu el face legea!

  11. #151 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Am citit ordonanta, nu se specifica daca produsul trebuie sa fie nou cand e returnat, dar se mai si specifica ceva la art. 10 pct. b.

  12. #152 SP
    Junior Member sydaxxx's Avatar
    Am achizitionat si eu ieri din magazinul MediaGalaxy o consola PS4. Am ales o dintr un stand cu circa 10 console PS4,dar se pare ca nu prea am avut mana buna.Consola are probleme foarte mari cu incalzirea ,ventilatorul turandu se exagerat de mult.Am incercat sa o pozitionez,vertical ,orizontal,am pus o pe niste capacele sa aiba un airflow bun sub ea si nimic.Clar este defecta.Astazi o duc la garantie.Si cand ma gandesc ca am vanut Xbox ul One pentru PS4(Mother ****er Sony).

  13. #153 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    AngelOfpain are dreptate, orice achizitie facuta on-line (la distanta) poate fi returnata in termen de 10 zile fara sa invoci niciun motiv.
    Nu are rost sa tot discutam, asta e legea si indiferent de ce regulament are comerciantul acesta nu poate sa contravina legii, iar daca o face se considera nul de drept.
    In cel mai rau caz, daca cei de la Altex nu accepta returul atunci poate apela la OPC si va avea castig de cauza 100%.

  14. #154 SP
    Member blondutzu's Avatar
    @sydaxx un coleg a trimis luni un PS4 la media galaxy pentru inlocuire (nu i se mai aprindea) iar cei de acolo i-au spus ca au primit peste 10 inapoi in ziua respectiva...sper sa mai aiba stocuri si pentru voi

  15. #155 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    AngelOfpain are dreptate, orice achizitie facuta on-line (la distanta) poate fi returnata in termen de 10 zile fara sa invoci niciun motiv.
    Nu are rost sa tot discutam, asta e legea si indiferent de ce regulament are comerciantul acesta nu poate sa contravina legii, iar daca o face se considera nul de drept.
    In cel mai rau caz, daca cei de la Altex nu accepta returul atunci poate apela la OPC si va avea castig de cauza 100%.
    Ai dreptate, dar daca returnezi produsul defect? Daca-l returnezi functional asa este, numai ca AngelOfPain, din cate am inteles, a returnat produsul defect, ceea ce logic inseamna ca intra pe garantie.

  16. #156 SP
    Junior Member sydaxxx's Avatar
    Sper sa se rezolve,aseara ma gandeaam sa o folosesc asa,dar dupa 30 min de gameplay ,nu rezisti sunetului....sounds like a fukking jet plane.

  17. #157 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    @sydaxx un coleg a trimis luni un PS4 la media galaxy pentru inlocuire (nu i se mai aprindea) iar cei de acolo i-au spus ca au primit peste 10 inapoi in ziua respectiva...sper sa mai aiba stocuri si pentru voi
    Daca nu ma insel, se poate schimba consola si la Sony, deoarece avem 1 an garantie internationala de la ei.

  18. #158 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Tu chiar esti GicaCotra, nu zizu.

    Nu ma intereseaza ce scrie pe site-ul comerciantului, nu el face legea!
    Nu e Gica Contra, e userul catalineatza aka SWTFU

  19. #159 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A fost clona... (fuse si se duse)

  20. #160 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    la firma de unde am cumparat.o
    gamestore.hu sau ceva de genul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 57 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts