Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 51 of 57 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #1001 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nu am făcut backup, scoate l fără frica

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  2. #1002 SP
    Junior Member pufff_13's Avatar
    Eu am avut problema cu stinsul consolei din senin după utilizarea ei, am dus.o la garanție la flanco și după fix o săptămână m.au chemat sa mi.o schimbe, așa ca profitați de garanție(de obicei o schimbă )

  3. #1003 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by abrakadaver07 View Post
    Am inteles, multumesc mult!
    Ai rezolvat pana la urmă?

  4. #1004 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    N-am mai apucat, dupa zilele astea libere cred ca o duc.

  5. #1005 SP
    rtl
    Junior Member rtl's Avatar
    Quote Originally Posted by abrakadaver07 View Post
    I-a fost schimbata cuiva consola cu auto-eject pe garantie? Cand l-am intrebat pe tipul de la Media Galaxy a zis ca nu a mai auzit si cica "Dar nu stiti ca nu e bine sa lasati CD-ul in consola cand o opriti?". Deci clar e pe dinafara, acum sper ca cei de la service sa fi auzit de problema, nu vreau sa stau doua saptamani si sa primesc aceeasi consola inapoi, fara nimic reparat.

    Ma gandesc sa filmez cand imi repeta figura cu eject-ul, insa nu stiu cat de deschisi sunt baietii de la service. Sunt convins ca daca lor nu le face nimic in 15 minute cat se uita la ea nu se rezolva nimic.
    si eu am avut aceasi prob cu o consola de la emag si s-a facut retur la toata suma si mi-am luat alta de 1TB

  6. #1006 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Pentru a doua oara ma lovesc de eroare "CE-34878-0".
    Prima oara eroarea a aparut la Infamous, am testat jocul la cel de la care l-am cumparat, pe consola lui rula fara nici o problema.
    Aseara m-am lovit de aceasta eroare in U4: dupa prima scena jocul crapa si apare un mesaj cu CE-34878-0.
    Am reinstalat jocul, am dat initialize ps4, rebuild database... am incercat toate fixurile posibile mai putin sai schimb hdd-ul...nu-mi ramane decat sa trimit consola la garantie.
    Majoritatea articolelor pe care le gasesc, trateaza aceasta eroare cu superficialitate, insa daca rasfoiesti comentariile iti dai seama ca este o problema veche care nu are un "quick fix".

  7. #1007 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar cand ai reintrat in joc, ai putut continua ? Sau apare incontinuu aceasta eroare, in exact acelasi loc ?
    Mie cand mi-a aparut ceva asemanator, am inchis jocul si l-am redeschis, continuand fara probleme.

  8. #1008 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Crapa in exact aceelasi loc, am reusit sa dau skip la scena aia cu barca insa crapa la 3-4 secunde dupa ce incepe jocul.

  9. #1009 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am patit ceva asemanator la Beyond: Two Souls, cand aveam o conversatie si 3 din 4 alegeri, dadeau crash. Dar am putut continua cu a 4a.

  10. #1010 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Din cate am citit pe net, in unele cazuri eroare(CE-34878-0) dispare dupa ce dai Initialize Ps4...din pacate nu si in cazul meu.

  11. #1011 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine e deja al treilea DS4 caruia i se strica R1/R2... Am comandat in sfarsit un R2 de schimb, am desfacut si eu un Dual Shock 4 sa vad ce Dzeu se intampla acolo de se strica asa repede, si m-a bufnit rasul. Sunt atat de prost gandite triggerele... se rupe o bucata de plastic ce tine butonul in lacasul sau... Cum de cele de PS si PS2 merg si in ziua de azi iar astea pica pe capete (si culmea, ma joc mult mai putin pe PS4 fata de cat ma jucam inainte), nu inteleg...

  12. #1012 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    ^Plastic ieftin si design prost gandit.

    Apropo, cand trimit consola la garantie, pun factura in colet sau aia ramane la mine?

  13. #1013 SP
    Admin MonkY's Avatar
    BizZare: iti recomand sa pui o copie a facturii si a garantiei, si tu pastrezi originalele.

    Btw, am facut thread dedicat pt. DS4: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...ctiunilor-ds4/.

  14. #1014 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Also, voi ce ati facut cu conturile voastre cand ati dus consola in garantie? Le-ati sters preventiv si ati lasat doar un guest user?

  15. #1015 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Pui salvarile pe un stick(format FAT) sau le trimiti in nori daca ai ps+, dezactivezi contul daca este cont primar, apoi stergi contul.

  16. #1016 SP
    Member geo971986's Avatar
    Hihi am descoperit ca mai am si eu garantie la consola pana la sfarsitul lunii si ma gandeam sa o trimit pt problema de auto eject. Intrebarea este, o schimba astia de la emag sau imi pierd timpul cu ei?

  17. #1017 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Eu cred ca o duc luni la garantie pentru auto-eject, dar eu cu Media Galaxy am treaba.

    Mai am o problema si cu cablul de alimentare, la cea mai mica atingere sau miscare imi iese din consola.

  18. #1018 SP
    Member geo971986's Avatar
    eu sunt in dubii sincer..ma gandesc ca daca i-as scoate butonul, as rezolva mai rapid...unii zic ca e destul de eficienta ideea.

  19. #1019 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Dacă ai garanție nu merita sa o desfaci.Din cate știu ți o vor înlocui cu alta noua.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  20. #1020 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    eu sunt in dubii sincer..ma gandesc ca daca i-as scoate butonul, as rezolva mai rapid...unii zic ca e destul de eficienta ideea.
    ...cu exceptia situatiei in care bagi un disc nou/ neinstalat si n-ai suficient spatiu pe hdd pentru instalare, situatie in care in dreptul titlului apare "BD ROM" si nu ai optiunea "eject disc" si nici nu functioneaza "retry" dupa ce ai mai eliberat spatiu. Sigur, restartul rezolva (aproape) de fiecare data situatia, insa eu m-as enerva teribil, mai ales ca sunt constant in lipsa de spatiu. Asta in afara de problema garantiei...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 57 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts