Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: PlayStation 4 banat

  1. #1 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

    PlayStation 4 banat

    Am cumpărat ieri de pe un site de anunțuri un PlayStation 4 iar când am ajuns acasă și am încercat sa ma conectez la PSN am primit eroarea ws 37338-4. Mai scria ca accesul este temporar blocat sau consola este banata. Știți dacă este vreo soluție pentru aceasta problema?

    Mulțumesc anticipat

  2. #2 SP
    Banned Templier's Avatar
    I have bought a second hand PlayStation system and I am receiving an error message related to a ban. Can the ban be lifted?

    Once a PlayStation system has been banned the decision is final and cannot be reversed. This is because we only ban PlayStation systems and accounts for the most severe behaviour and it is impossible to verify that another user attempting to access PlayStation Network through the system is not the user that has been banned.

    PlayStation and Sony Entertainment Network recommend only purchasing new PlayStation products from reputable retailers to make sure you do not purchase a banned system. If you have purchased a banned PlayStation system, please contact the retailer for help.

    https://www.playstation.com/en-nz/ge...-and-accounts/

  3. #3 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    upsss.... desi, care ar fi motivul sa baneze un PS4 ?

  4. #4 SP
    Banned Templier's Avatar
    limbaj/ tepe / a cumparat conturi de PSN cu jocuri / etc

    din cate am gasit codul se refera la o banare de 60 de zile disi pe forumuri am vazut oameni care au stat si un an cu ea banata.
    it's bad anyway

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mda, nu prea ai ce sa faci in cazul asta decat sa o pastrezi si sa joci offline/astepti sa se ridice ban-ul sau sa o returnezi de unde ai luat-o si sa-ti iei banii inapoi (desi e putin probabil avand in vedere ca ti-au vandut o consola banata). S-o vinzi iar nu e ok ca practic i-ai da tzeapa noului cumparator asa cum ti-ai luat si tu.

  6. #6 SP
    Member Victor420's Avatar
    Cumpara din Ardeal ca alea din Banat sunt de slaba calitate.

  7. #7 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Cumpara din Ardeal ca alea din Banat sunt de slaba calitate.
    Ma blocat replay-ul asta.

    Prea bun prea ca la tara!! :d

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Am cumpărat ieri de pe un site de anunțuri un PlayStation 4 iar când am ajuns acasă și am încercat sa ma conectez la PSN am primit eroarea ws 37338-4. Mai scria ca accesul este temporar blocat sau consola este banata. Știți dacă este vreo soluție pentru aceasta problema?

    Mulțumesc anticipat
    Pasul 1: Incearca sa le scrii celor de la Sony... desi nu cred ca o sa-i intereseze.
    Pasul 2: Cauta-l pe cel care ti-a vandut-o si da-l pe mana politiei sau macar fa-l sa simta durerea ta!
    Pasul 3: Daca nu te ajuta nimic din primii 2 pasi, ia legatura cu tipi precum Donely, poate o vinzi pt. piese...

  9. #9 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Cumpara din Ardeal ca alea din Banat sunt de slaba calitate.
    Baaah... cel mai bun reply ever ))

  10. #10 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    pai si ce, nu merg jocurile de pe disc? poti sa o vinzi la cineva care nu foloseste psn-ul

  11. #11 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu cred ca e vorba numai de jucat online. La cum se lanseaza jocurile in ziua de azi, adica aproape terminate, e cam necesar online-ul pt a iti face macar un update. Fie el si acel 1st day patch, pe care majoritatea locurilor il cam au.

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca mai pui la socoteala si moda cu jocuri always-online...

  13. #13 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Teo....de unde ai cumparat consola ? Ofera mai multe detalii preventiv pt altii ce cauta "oferte"

  14. #14 SP
    Member PaznicDeNoapte's Avatar
    Nu exista o modalitate de a afla daca este consola banata ?
    Ar fi util pe viitor pentru cei ce cauta "la oferta"
    mittyredstar esti mitty... de pe mygarage?

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    [QUOTE=PaznicDeNoapte;1340813]Nu exista o modalitate de a afla daca este consola banata ? /QUOTE]
    O verifici personal.

  16. #16 SP
    Member PaznicDeNoapte's Avatar
    Pacat
    Era bine sa fi existat o solutie

  17. #17 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Nu inteleg are consola banata permanent sau temporan?

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Termopan

  19. #19 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ lol

  20. #20 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    daca merge sa joci offline cu ea si vrei sa o vinzi o cumpar eu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Ai fost banat pe Live ? By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 160 Last Post: 16-11-2009, 22:45
  2. F.E.A.R 2 banat in Australia By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 27-11-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts