Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 83 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #1441 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Pana la urma stie cineva daca se pot cumpara si activa mai mute coduri pe acelasi cont?

  2. #1442 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Pana la urma stie cineva daca se pot cumpara si activa mai mute coduri pe acelasi cont?
    Da.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1443 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Jucati careva smite? As cumpara abonamentul gold doar pt asta, dar nu stiu daca gasesc suficienti playeri online. Am jucat zeci de meciuri prin 2015 pe pc cu mouse , tastatura. Cu controllerul mi se pare putin ciudat, dar banuiesc ca e de obisnuinta in timp. Adica una e sa joci single player , si alta e ceva competitiv unde trebuie concentrare mai mare la butoane
    Am urmarit in ultimul an ce jocuri gratis se dau pe gold si nu ma atrag sincer. Sunt adeptul rpg - adventure gen witcher , assasins creed, tomb raider , batman , shadow of mordor etc.
    Inafara de multiplayer si jocurile astea gratis mai e vreun avantaj? Voi multiplayer ce mai jucati? Inafara de first person shooters care mi se par greu de controlat din controller. Multumesc.

  4. #1444 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Au fost tot felul de jocuri la Gold, majoritatea bune, inclusiv AC 4 sau Tomb Raider. Lista completa cu ce a fost in trecut e aici: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ith_Gold_games

    As paria ca la un moment day, vor da si Rise of the Tomb Raider. Posibil in curand, inainte sa se lanseze Shadow of the Tomb Raider.

    Totusi, daca nu joci multiplayer, nu e must have.

    Arunca o privire si la EA Access. Pentru 20 de lire pe an, ai access la o gramada de jocuri faine, inclusiv RPG-uri (Dragon Age, Mass Effect): https://www.ea.com/ea-access/v1

    Ar mai fi si Xbox Game Pass, care are peste 100 de jocuri, dar e mult mai scump. https://www.xbox.com/en-US/games/xbox-game-pass
    Trebuie sa dispui de mult timp liber, ca sa merite, dupa mine.

    Eu in prezent joc Forza Horizon 3 (solo si multi) si Witcher 3.

  5. #1445 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Am avut ea access vreo 3 luni , in special pt battlefield 4 , fifa 16 si nfs rivals. La dragon age m a enervat faptul ca ai party din 4 caractere ce trebuie controlate unul cate unul. Am nevoie doar de Geralt nu de 4 m-as apuca de mass effect toata seria dar cum ai zis si tu e nevoie de timp. Am facut o medie si in ultimele 20 luni am jucat cam o ora pe zi. Adica am intrat la achievements la jocuri, si am adunat la fiecare in parte numarul de ore jucate asta pt ca microsoft nu-ti arata un nr total de ore..era greu de implementat..
    Am pt game pass luna aia moca data la xbox one x si ma gandeam s o folosesc pt darksiders warmastered edition. Mai ales ca o sa apara darksiders 3 in curand.
    In principiu mi am propus sa cumpar jocurile noi la aproximativ o luna de la aparitie cand prind si vreo promotie (reduse de la 60 la 48$). Totusi am vazut ca daca ai si gold dai 42$ sau cam pe acolo se invart sumele. Si ma gandeam daca merita sa iau un an de gold , in conditiile in care cumpar cam 10 jocuri pe an in medie. Cred ca diseara activez alea 14 zile de gold de la xbox one x si vad ce e interesant si pe multiplayer. O sa ma uit si pe lista cu jocurile gold sa-mi fac o parere.

  6. #1446 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    pe aplicatia xbox ptr mobile la achievments daca dai pe un joc iti arata cate ore ai jucat jocul respectiv

  7. #1447 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    pe aplicatia xbox ptr mobile la achievments daca dai pe un joc iti arata cate ore ai jucat jocul respectiv
    Asta vezi si din consola , si de pe site daca te loghezi si din aplicatia de mobil cum ai zis tu. Eu vroiam un total al orelor jucate pe contul respectiv/pe consola respectiva. Noroc ca am doar 20 jocuri momentan si n-am mult de adunat

  8. #1448 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    nu stiu , niciodata nu m-a interesat cat am jucat un joc

  9. #1449 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Salut la toata lumea/toti userii
    Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie , fiind primea postare si rog un admin sa imi mute postarea unde ar trebui , daca nu am postat corect

    De doua zile sunt si eu ''proaspat posesor'' a unei astfel de console si as dori sa stiu/aflu cateva informatii de la voi , in speta :

    1 - Am vazut pe net ca exista niste tastaturi care se pot conecta la controlerul consolei si nu stiu care ar fi modelul exact pentru controlerul acestei console
    Si daca in cazul conectarii unei astfel de tastaturi la controlerul consolei se mai foloseste ( sau daca tastatura in cauza are ) receptorul propiu

    2 - Am vazut to pe net ca pentru Xbox one exista un tv tuner ''dedicat'' si as dori sa stiu daca acesta e compatibil si cu acest model de consola
    Am inteles ca trebuie configurat pe UK pentru a putea functiona , fiindca tara noastra in ''ochii microsoft'' e ......

    3 - Aceste controlere sunt ''compatibile'' intre console , adica un controler de Xbox 360/One ar fi ''compatibil'' cu acest model sau sunt numai ''dedicate'' modelului respectiv

    Pentru inceput doar aceste trei chestii , urmand sa ma mai ''documentez'' in limita timpului liber si despre cele doua conturi ''PASS'' si "LIVE''
    M-am inregistrat cu cont de UK , avand adresa de e-mail de UK de peste 10 ani

  10. #1450 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Salut la toata lumea/toti userii
    Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie , fiind primea postare si rog un admin sa imi mute postarea unde ar trebui , daca nu am postat corect

    De doua zile sunt si eu ''proaspat posesor'' a unei astfel de console si as dori sa stiu/aflu cateva informatii de la voi , in speta :

    1 - Am vazut pe net ca exista niste tastaturi care se pot conecta la controlerul consolei si nu stiu care ar fi modelul exact pentru controlerul acestei console
    Si daca in cazul conectarii unei astfel de tastaturi la controlerul consolei se mai foloseste ( sau daca tastatura in cauza are ) receptorul propiu

    2 - Am vazut to pe net ca pentru Xbox one exista un tv tuner ''dedicat'' si as dori sa stiu daca acesta e compatibil si cu acest model de consola
    Am inteles ca trebuie configurat pe UK pentru a putea functiona , fiindca tara noastra in ''ochii microsoft'' e ......

    3 - Aceste controlere sunt ''compatibile'' intre console , adica un controler de Xbox 360/One ar fi ''compatibil'' cu acest model sau sunt numai ''dedicate'' modelului respectiv

    Pentru inceput doar aceste trei chestii , urmand sa ma mai ''documentez'' in limita timpului liber si despre cele doua conturi ''PASS'' si "LIVE''
    M-am inregistrat cu cont de UK , avand adresa de e-mail de UK de peste 10 ani
    1. Orice tastatura USB se poate conecta la Xbox One. Sau probabil intrebi de Xbox Chatpad folosit doar pentru mesaje.
    2. Cauta pe net Xbox TV Tuner. E undeva la 30 de Euro.
    3. Xbox One accepta doar Controllere pentru Xbox One. 360 nu are ce cauta in ecuatie.

    Daca mai ai intrebari iti raspund imediat ce am timp liber.

  11. #1451 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    1 DA , despre acel chatpad era vorba si nu stiam ca se foloseste doar la messagerie
    2 Am gasit mai ieftin si in RO
    Eu am incercat cu o "chinezarie" care se gaseste pe alte furumuri si care pe win10 functioneaza
    Insa vad ca pe aceasta consola nici nu il "simte"
    3 Multumesc de info , fiindca avea legatura cu acel chatpad cu controler de xbox 360

  12. #1452 SP
    Member dtancu's Avatar
    1. Exista doua tipuri de chatpad: una pt Xbox One și cealaltă pt Xbox 360, atenție pe care o iei. Nu ai nevoie de nici un receptor, ea devine parte integranta din controller.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #1453 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    DA , am observat si eu
    Vazusem un controler + chatpad , dar de xbox 360 si de acea am intrebat despre compatibilitatea dintre controlere si console , acum m-ati lamurit ce si cum

  14. #1454 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Daca folosesti aplicatia Xbox ptr mobile , nu cred ca mai ai nevoie de chat pad

  15. #1455 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    1 DA , despre acel chatpad era vorba si nu stiam ca se foloseste doar la messagerie
    2 Am gasit mai ieftin si in RO
    Eu am incercat cu o "chinezarie" care se gaseste pe alte furumuri si care pe win10 functioneaza
    Insa vad ca pe aceasta consola nici nu il "simte"
    3 Multumesc de info , fiindca avea legatura cu acel chatpad cu controler de xbox 360
    Chatpadul il inlocuiesti ieftin si rapid cu aplicatia de Xbox pentru orice telefon. In schimb nu imi dau seama la ce ti-ar folosi tunerul deoarece orice tv (hd, fullHD sau 4k) are tuner digital integrat. Asta a fost unul din motivele pentru care nu am tv tuner la xbox cumparat pana la ora actuala.
    BTW ca info, daca ramai fara baterii la controller baga-l in priza sau conecteaza-l la un port USB si merge chiar si cu bateriile descarcate.

  16. #1456 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Salutare,
    Stiu ca e un topic deja invechit si pus in cui, dar nu ne costa nimic sa continuam sa speram si sa incercam.

    Mai jos exista un topic pe Xbox feedback pentru lansarea oficiala a Xbox Live in Romania, si dupa ce am cautat multa vreme l-am gasit pe asta ca avand cele mai multe voturi.
    https://xbox.uservoice.com/forums/25...ld-for-romania

    Daca aveti 1 minut, si nu va deranjeaza, dati un Vote acolo ca banuiesc ca este un lucru care ne intereseaza pe toti iubitorii de Xbox din Romania.
    De asemenea, pentru cei pe care nu ii deranjeaza, faceti publica treaba asta pe ce mijloace de social media aveti, un vot in plus nu costa nimic pe nimeni, dar poate arata ca ne pasa.
    Eu deja am strans cateva zeci de voturi de-a lungul timpului, oameni care iti sunt alaturi nu sunt deranjati sa faca 1 click, se poate.
    Da sansele sunt de 1%, dar haideti sa facem ceva, este oricand mai bine decat a nu face nimic.

    Spor si multumesc!

    LE: Smara, EMP, multumesc pentru Thanks dar ma refeream la vot acolo pe site, dati click pe linkul meu si este acolo buton de Vote.
    O sa intru si eu sa votez, nu stiam de acel topic, multumim pentru informatie.
    Faza e ca, pe langa faptul ca nu avem un magazin xbox pentru Romania (cu suport clienti si toate cele) peste care o parte dintre noi am putea trece, cred ca principala problema o constituie preturile. Avem preturi la jocuri la fel ca occidentalii sau chiar mai scumpe dar avem salarii de 5 ori mai mici...
    Sper ca pe viitor sa avem si noi preturi adaptate la fel cum au auzit ca ar avea rusii sau brazilienii, nu zic neaparat sa coste un joc la lansare 60 de lei (cam asta ar fi proportia din salariu pe care si-o cheltuieste un occidental pe un joc) dar macar la jumatate sa avem preturile.

  17. #1457 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Quote Originally Posted by florindragos21 View Post
    O sa intru si eu sa votez, nu stiam de acel topic, multumim pentru informatie.
    Faza e ca, pe langa faptul ca nu avem un magazin xbox pentru Romania (cu suport clienti si toate cele) peste care o parte dintre noi am putea trece, cred ca principala problema o constituie preturile. Avem preturi la jocuri la fel ca occidentalii sau chiar mai scumpe dar avem salarii de 5 ori mai mici...
    Sper ca pe viitor sa avem si noi preturi adaptate la fel cum au auzit ca ar avea rusii sau brazilienii, nu zic neaparat sa coste un joc la lansare 60 de lei (cam asta ar fi proportia din salariu pe care si-o cheltuieste un occidental pe un joc) dar macar la jumatate sa avem preturile.
    N-o sa existe asa ceva, diferentele sint de maxim 20% si in functie de joc difera marketul cu pretul cel mai mic. Facuse cineva un site, digitalgamesprices.com, dar vad ca nu mai functioneaza, in care comparau preturile pt toate marketurile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1458 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca pe store pe romania jocurile sunt de 5 ori mai ieftine toata lumea va avea cont pe romania, hai sa nu fim naivi.

    In plus, nu compania trebuie sa ajusteze preturile in functie de cat de sarac esti. Pe principiul asta vreau si eu jocurile la 5 lei ca sunt student si bursa e mica.

  19. #1459 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache CdinT View Post
    N-o sa existe asa ceva, diferentele sint de maxim 20% si in functie de joc difera marketul cu pretul cel mai mic. Facuse cineva un site, digitalgamesprices.com, dar vad ca nu mai functioneaza, in care comparau preturile pt toate marketurile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://xbox-store-checker.com/en/

  20. #1460 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Jocurile pentru acest model de consola cu ce alte modele mai vechi sunt compatibile :
    - cu xbox one s
    - cu xbox one
    - cu xbox 360
    Mai pe ''romaneste'' , dupa ce jocuri compatibile cu ce model de consola care se poate juca pe acest model de consola , ar trebui sa ma uit/cumpar
    Jocurile in cauza trebuie sa fie doar ''originale'' pe cd/dvd sau merg instalate si cele ''scrise'' pe pc/de pe stick-uri usb

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 83 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts