Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 32 of 32

Thread: State of Decay 2

  1. #21 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Niciodata in viata mea, si sunt consternat cand zic asta, nu am jucat un joc atat de prost, sau ca sa ma exprim mai corect, o exclusivitate atata de proasta.
    Imi cer scuze, stiu ca de multe ori arat cu degetul useri ai acestui forum care sterg pe jos cu un joc dupa ce vad 1 trailer, dar dupa ce am jucat mizeria asta, trebuie sa imi exprim consternarea undeva.

    Grafica de 2 bani, control defectuos, low fps, animatii mai proaste decat in Kingpin de acum 20 de ani, charactere development zero, AI retard si lista continua.

    Pai bai Microsoft, imi pare rau, v-am aparat si probabil va voi mai apara in continuare ca un dobitoc, ma voi certa cu prieteni pentru voi, voi lua avertismente pe forumuri, dar daca asta este raspunsul vostru la capitolul exclusivitati, mie imi e rusine de mine insumi si in acelasi timp de rusinea voastra.

    Nu stiu ce trebuie sa se intample la E3 2018, nu stiu de ce o companie cu atata potential financiar alege sa sarbatoreasca mediocritatea si nu inteleg de ce dau voie la asemenea mizerii sa iasa pe piata si sa ii reprezinte.
    Eu daca lucram ca si QA Manager sau whatever orice pozitie care sa reprezinte Microsoft ca si imagine si vedeam mizeria asta, stiind ca ma reprezinta, renuntam la ea.
    Ia duceti-va voi cu scarba voastra de joc si reprezentati voi ce platforma vreti. Decat asa ceva mai bine nimic.

    Pacat, sa ai cea mai puternica platforma de pe piata si posibilitatea sa dezvolti jocuri pe o bestie ca Xbox One X si tu sa vii cu mizerii din asta ordinare... mare pacat.
    N-am cum sa-i mai apar, nu mai am argumente de nici un fel. Momentan.

  2. #22 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Update de 20 Gb , se pare ca au reparat din el . ������������

  3. #23 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am vazut acum ca practic redownloadeaza tot jocul

  4. #24 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Salut, daca iau o alta baza de pe harta ce se intampla cu cea veche? Banuiesc ca nu pot avea doua baze simultan.

    Ca o parere, personal jocul (ideea in sine) mi se pare foarte tare atat ca nu explica prea bine lucrurile (m-am uitat pe youtube la tot felul de clipuri cu sfaturi pentru incepatori si alte lucruri despre joc) si are ceva BUG-uri prin el, prima data cand l-am descarcat mi se facea ecranul negru cand dadeam sa creez o comunitate noua si a trebuit sa redescarc jocul.

  5. #25 SP
    Senior Member nina's Avatar
    e bine sa ai 6 sau 8 oameni daca parasesti o harta pentru alta si vreo 3500 de acele stele

    aceea baza nu mai exista cred fiindca primesti toate resursele de laaceea baza
    parasesti harta pentru alta ai resursele care le-ai bagat in acele buildings+ resursele care le folosesti si trebuie neaparat sa mergi la acele viewpoints cu masina cat mai rapid si sa gasesti o baza mare ca pierzi resurse

    eu nu am stiut si am mers cu 4 oameni si gaseam doar baze cu 5 sau 6 oameni minimum

  6. #26 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Ce mi se pare ciudat e faptul ca am facut pauza de o saptamana in aceat joc si pana acum o saptamana nu am avut chiar asa mari probleme cu bug-urile dar aseara cand am jucat o data la 20 de minute sa zicem mi se bloca si trebuia sa inchid jocul de tot.

  7. #27 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Am rezolvat intre timp problema, am sters si am reinstalat jocul. Dupa reinstalare nu am mai avut probleme.
    Intre timp am terminat jocul ca "trader" si pot sa spun ca-mi mentin opinia, ideea jocului mi se pare foarte buna doar ca jocul nu iti explica foarte multe lucruri (si trebuie aa cauti pe net sfaturi si diverse alte lucruri legate de joc) iar celelalte probleme legate de BUG-uri le stim deja.

  8. #28 SP
    Senior Member nina's Avatar
    si care e finalul? ca nu are story missions parca
    la inceput da are cateva minute dar apoi te plimbi de nebun pe harta cautand mereu resurse
    am schimbat harta si pe a 2 a harta la fel te plimbi iar de nebun dupa resurse si cauti rapid alt safe house sa cumperi
    trebuie sa ajung pe a 3 a harta?
    care e cel mai mare safe house? iti trebuie minim 8 oameni in crew sau 10 sau 12?

  9. #29 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Practic scopul este sa distrugi toate acele "plague hearts" de pe harta ta, nu le-am numarat dar am impresia ca sunt cam 10 la numar dupa care in functie de ce lider ai (sheriff, warlord, builder sau trader) mai faci cateva questuri care nu dureaza toate la un loc mai mult de 30-60min.
    DE RETINUT: inainte de ultimul quest vei fi anuntat ca dupa terminarea lui nu vei mai putea intra niciodata in acea salvare!, dupa ce termini ultimul quest vei avea un cinematic scurt dupa care jocul se va incheia si vei obtine acea "mostenire"/legacy, practic vei putea incepe o salvare noua cu oameni din fostul tau grup.
    Daca alegi sa incepi o salvare cu membri din fostul grup (vei putea sa faci asta, iti vei putea lua pana la 3 membri) vei reincepe un nou joc cu 3 supravietuitori, probabil pe o harta noua cu resursele de la 0 dar vei mosteni acele "influence points" iar dupa ce iti vei lua prima casa/baza in joc vei mai primi alte 4000 de influence points, eu de exemplu am jucat putin din noul joc si am deja 8000 de influence points.

    Din fosta comunitate vei putea lua oameni in alte comunitati o singura data, de exemplu daca tu in fosta comunitate aveai 5 oameni si ai luat deja 3, daca vei sa mai creezi o alta comunitate ii vei avea disponibili doar pe ceilalti 2 ramasi.
    Sper ca am fost cat de cat usor de inteles

    ---------- Post added 03-07-2018 at 17:51 ----------

    Nu trebuie neaparat sa schimbi harta, eu am terminat jocul pe o singura harta, ideea e sa distrugi acele "plague hearts" de pe harta pe care te afli in acel moment iar in acelasi timp sa aduni resurse ca sa nu "mori de foame"
    Eu am terminat jocul cu o baza la care aveam cerinta 6 oameni si vreo 2000 de influence points, e de preferat sa iti iei cea mai buna baza dar poti termina jocul si fara ea.
    Am impresia ca daca incepi o "comunitate" noua si dai "skip" la tutorial nu-ti poti alege harta la inceput, cred ca pur si simplu e "random", cred ca singurul mod in care iti poti alege harta inca de la inceput este sa joci tutorialul iar aproape de finalul lui (pana sa urci in masina) cineva te va intreba unde vrei sa mergi, iar atunci iti vei alege harta.

  10. #30 SP
    Senior Member nina's Avatar
    pentru mine skillul maxim de gradinarit la om care iti deblocheaza facilitatea cu +4 pe zi si creez 2 gradini si la una o las pe food si cealalta o transform pe medicamente
    in functie cat de mare am safe house pun acolo mai multe posturi de munitie si restul gasesc peste tot(benzina si materiale de constructie)
    asa va fi simpla orice salvare

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am inceput si eu zilele trecute si este surprinzator de bun.

    L-am luat in ideea sa-l joc co-op, dar fix partea asta e destul de prost facuta iar lag-ul si rubber banding-ul sunt absolut oribile, iar faptul ca atunci cand joci pe harta prietenului, joci pentru a-l ajuta pe el sa creasca si invers, dar nu beneficiezi de resursele gasite, este cam aiurea.

    Mi-a placut foarte mult 1 si am tot asteptat cu 2-ul pentru ca am tot vazut reviews si plangerile oamenilor, dar jocul este fun si te impinge la explorare.

    Harta este bine facuta si o inveti destul de usor (cel putin prima pe care sunt), si inca nu mi se pare repetitiv sa caut locatii, omor zombie, incarc masina, merg la baza si repeat. Mereu gasesti situatii diferite, oameni diferiti pe care sa-i ajuti sau masini noi pe care le poti repara si lua acasa.

    Ca minusuri, grafic este decent si nu am avut niciun moment in care sa zic "wow", iar camera pune foarte mari probleme uneori iar framerate-ul scade simtitor cand joci in co-op.

    Dar overall este un joc bun si chiar interesant de jucat in co-op daca nu-ti pasa asa mult de ce faci pentru baza ta/a prietenului unde joci.

  12. #32 SP
    Manager paul's Avatar
    Free "Homecoming" update, 1 septembrie:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. State of Decay By PET in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 16 Last Post: 17-01-2016, 14:05
  2. State of gaming: Indie games By paunstefan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 15-03-2015, 19:21
  3. State of gaming: "One update available" By paunstefan in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 27-01-2015, 00:24
  4. Replies: 0 Last Post: 07-10-2012, 18:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts