Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast
Results 141 to 160 of 200

Thread: Clubul Xbox One S

  1. #141 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by manea1517 View Post
    Buna ziua, sunt nou pe aici nu nu ma prea pricep...Am cumparat o consola xbox one s pentru fetita mea in ideea ca se va juca jocuri de karaoke si de dans, eventual ceva jocuri sportive aerobic, tenis, bowling( exclus fifa si auto). Problema mea este cu nu am inca senzor kinect si nici adaptor. Intrebarea era daca poate juca ceva jocuri de genul celor expuse mai sus, fara aceste componente. Senzor am comandat, din pacate inca nu gasesc adaptor. Ce imi recomandati sa fac? De unde pot lua jocuri? Ce microfon de Karaoke imi recomandati? Multumesc anticipat.
    Adaptor de kinect cred ca gasesti, dar extern mai ales Ebay sau Amazon. Ma uit eu zilele astea si iti dau linkuri.

    ---------- Post added 15-12-2017 at 16:18 ----------

    Quote Originally Posted by manea1517 View Post
    Buna ziua, sunt nou pe aici nu nu ma prea pricep...Am cumparat o consola xbox one s pentru fetita mea in ideea ca se va juca jocuri de karaoke si de dans, eventual ceva jocuri sportive aerobic, tenis, bowling( exclus fifa si auto). Problema mea este cu nu am inca senzor kinect si nici adaptor. Intrebarea era daca poate juca ceva jocuri de genul celor expuse mai sus, fara aceste componente. Senzor am comandat, din pacate inca nu gasesc adaptor. Ce imi recomandati sa fac? De unde pot lua jocuri? Ce microfon de Karaoke imi recomandati? Multumesc anticipat.
    Uite-l: https://www.ebay.co.uk/itm/OFFICIAL-...UAAOSwDEtaMmNI

  2. #142 SP
    Junior Member Gozmin's Avatar
    Salut colegi, este prima mea interventie pe acest forum si asta "din cauza" unui Xbox one s pe care il detin, de fapt l-am luat fiului meu. Am câteva întrebări deoarece rasfoind multe pagini si informatii nu sunt in clar. Poate si vârsta...si lipsa de interes in domeniu pana acum.
    Am înregistrat contul pe unul existent de Outlook, care a fost creat pe telefonul mobil Lumia 640 cu WP. Am înregistrat regiunea pe US.
    Acum întrebările, si v-as fi foarte recunoscător dacă mi-ati răspunde in asa fel încât sa inteleg:
    1. Jocurile cumpărate din magazin pe disc contin jocul in sine sau este doar licenta sa zicem asa, si jocul se descărca din magazin?
    2. Se pot folosi jocuri cumpărate de la colegi si utilizate deja ? Daca da, pur si simplu se folosesc ca si cele noi ?
    3. Ca sa nu fac risipa de bani pe 3-4 jocuri, exista posibilitatea unui abonament lunar in care sa poti juca single fara sa cumperi jocurile ? Daca da, jocurile se descărca pe consola ?
    4. Fiind înregistrat pe regiunea US cum pot cumpăra fara sa am probleme , abonamentul lunar sau jocuri din magazin chiar si flyere sau cum s-or numi?
    Deocamdată atât, merci pentru citire si multumesc pentru răspunsuri.

  3. #143 SP
    Member blondutzu's Avatar
    1. Majoritatea jocurilor achizitionate din magazine contin disc fizic, insa exista si exceptii (primesti un cartonas cu un cod pe care il introduci pe xbox store, apoi poti descarca jocul din store).
    2. Se pot folosi jocuri imprumutate fara nici o restrictie. Bagi discul si merge.
    3. Exista EA access. Abonament lunar in schimbul caruia ai acces la un portofoliu cu jocuri gratuite. Acest serviciu este valabil doar in cazul jocurilor publicate de EA (Electronic Arts). Nu te astepta sa primesti ultimele aparitii totusi. Jocurile se descarca pe consola.
    4. Cumperi carduri valorice de pe diverse site-uri, recomand amazon.us. Functioneaza ca si un cod de joc, il introduci in store si vei primi credit. Paritatea este de 1:1, platesti 60$ primesti 60$ deci nu este nici un dezavantaj.

    Nu stiu daca mai sunt region locked DLC-urile, in caz ca mai sunt, ai grija cu jocurile cumparate din magazinele romanesti. Nu iti vor functiona DLC-urile de pe store-ul de US (posibil sa ma insel).
    DLC = continut aditional pe care il primesc unele jocuri dupa ce au fost lansate (continutul poate varia, cateva exemple ar fi: misiuni noi, moduri noi de joc, customizari etc). Poti trai si fara, nu iti bate capul cu ele, decat daca ti-a placut foarte mult un joc si esti interesat de ce ofera DLC-urile respective)

    Pentru a achizitiona jocuri mai ieftin ai 2 variante:
    1. Verifici store-ul in mod constant si cumperi jocurile cand sunt la oferta. Sunt o tona de reduceri de-a lungul anului, e imposibil sa nu gasesti jocuri care sa iti placa si care sa nu coste pretul intreg.
    2. OLX, forumuri, de unde poti fie achizitiona mai ieftin, fie poti face schimburi.

    PS Daca e primul tau contact cu o consola si cu jocurile in general, iti vor ajunge la urechi tot felul de termeni pe care este posibil sa nu ii cunosti (DLC, early access, features etc). Google is your friend, sau aici pe forum.

  4. #144 SP
    Junior Member Gozmin's Avatar
    Multumesc de răspuns. Voi analiza continutul de mai multe ori sa inteleg pe deplin domeniul acesta.
    Legat de prima întrebare, sa inteleg ca jocurile pot fi fizic pe disc, adica pot sa contina 30-50 gb fara sa fie nevoie de download ?

  5. #145 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mai exista un abonament, nu doar ea access. Game pass ii zice, sunt peste 100 de jocuri la 10$/luna, inclusiv toate Gears of War, Halo 5, recore, sunset overdrive si multe altele.

    Da, jocurile sunt pe disc. Pe un bluray încap vreo 50gb parca. Oricum ele se vor copia in totalitate pe consola si discul e folosit mai mult pt verificare ca inca mai detii jocul. Exista si posibilitatea sa se mai descarce si de pe net diverse update-uri in funcție de joc

  6. #146 SP
    Junior Member Gozmin's Avatar
    Pe contul Microsoft existent (de când am cumpărat telefonul cu WP), pe consola Xbox e magazin US cu pretul in USD iar pe telefonul Lumia 640 in aplicatia xbox e magazin in romana cu pretul in lei. Oare pot sa cumpăr de pe ambele pentru consola, adica daca cumpăr de pe telefon pot folosi pe consola ?

  7. #147 SP
    Junior Member manea1517's Avatar
    Revin cu o intrebare, jocurile just sing 2018 si just dance 2018 merg cu acest tip de consola, xbox one s??? Sau merg dor pe xbox one, nu imi e clar si mai bine intreb inainte de a face achizitia...

  8. #148 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by manea1517 View Post
    Revin cu o intrebare, jocurile just sing 2018 si just dance 2018 merg cu acest tip de consola, xbox one s??? Sau merg dor pe xbox one, nu imi e clar si mai bine intreb inainte de a face achizitia...
    Da, tot ce e de Xbox one merge si pe Xbox One S si Xbox One X,

  9. #149 SP
    Junior Member manea1517's Avatar
    Pentru cine vrea adaptor așa pt informare, și eu am căutat disperat...
    Gamerland.ro

  10. #150 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Salutare, colegi.
    De astazi am intrat si eu in posesia unui Xbox One S (l-am luat mai mult pentru baiatul meu, 7.5 ani).
    Luat de la Altex cu 898 lei, 1200 lei in total consola + alt controller + incarcator cu acumulatori, pentru 2 console (au venit separat, cel de-al doilea controller inca n-a ajuns).
    De la eMag am mai luat (inca n-au ajuns) Minecraft si GTA 5.
    N-am avut timp si rabdare sa-l instalez azi, vedem maine.

  11. #151 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Cod pentru 14 zile de Xbox Live Gold:

    8N6B2-QDD3B-QBG27-GVB9T- FVT74

    Cine il foloseste este rugat sa lase un mesaj ca sa nu își mai bata capul ceilalți colegi.

  12. #152 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Este valabil codul - multumim ... nu l-am putut folosi , ca nu pot da redeem din clasa de IP-uri de la munca ... asta e ... va fi alt fericit .

  13. #153 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Quote Originally Posted by Shymano View Post
    Salutare, colegi.
    De astazi am intrat si eu in posesia unui Xbox One S (l-am luat mai mult pentru baiatul meu, 7.5 ani).
    Luat de la Altex cu 898 lei, 1200 lei in total consola + alt controller + incarcator cu acumulatori, pentru 2 console (au venit separat, cel de-al doilea controller inca n-a ajuns).
    De la eMag am mai luat (inca n-au ajuns) Minecraft si GTA 5.
    N-am avut timp si rabdare sa-l instalez azi, vedem maine.
    Recomand Rayman Legends pentru baiatul tau. GTA, sincer, nu i-as da sa joace.

  14. #154 SP
    Junior Member Gozmin's Avatar
    Quote Originally Posted by EMP83 View Post
    Cod pentru 14 zile de Xbox Live Gold:

    8N6B2-QDD3B-QBG27-GVB9T- FVT74

    Cine il foloseste este rugat sa lase un mesaj ca sa nu își mai bata capul ceilalți colegi.
    Multumesc. L-am folosit eu. Băiatul meu e foarte incantat.
    Sa auzim de bine.

  15. #155 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Recomand Rayman Legends pentru baiatul tau. GTA, sincer, nu i-as da sa joace.
    Din pacate GTA e jocul generatiei asteia... Toti pustii pana in 10 ani din cartier sunt innebuniti dupa GTA, pentru ei e un fel de Minecraft.. Asta e, se schimba perceptia astora mici despre jocurile "de copii".

  16. #156 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salutare, sunt nou pe aici, insa destul de experimentat pe play station, so sper sa nu va stresez prea tare cu intrebarile mele.

    Vreau sa iau noul xbox one x sau varianta s si am cateva nelamuriri :
    1. Am citit pe anumite forumuri cum ca xbox nu are suport in romania. Nu am o problema cu asta, insa daca vreau sa imi fac abonament live si sa cumpar de pe xbox store ( sau cum se numeste ) pe ce tara trebuie sa imi fac contul?
    2. Pot plati cu card romanesc ?
    3. Stiu ca xbox are compatibilitate cu jocurile de 360 sau mai vechi. Daca imi fac abonamentul live pot juca cod black ops 2 spre exemplu online?
    4. Ce ma sfatuiti ? Nu am tv 4k si in mare parte voi folosi xbox.ul pe un monitor full hd. Se renteaza sa cumpar x.ul doar pt puterea lui si pt viitor , sau sa ma multumesc cu s si pe viitor sa cumpar si varianta x care probabil va avea un pret mai mic ?
    5. Am avut un xbox 360 model jasper. Era modelul care nu dadea rrod si nu am avut nicio problema cu el. La noua generatie de one, s sau x sunt probleme tehnice de genul ?

    Multumesc anticipat, cred ca in viitorul apropiat vom fi colegi de console

  17. #157 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    1. Eu am pe UK. Merge fara probleme.
    2. Nu stiu exact, dar poti plati cu Paypal, pe care il poti asocia cu un card romanesc.
    3. Da.
    4. Alegerea rationala in cazul asta e S-ul. Si eu am fost in aceasi situatie si am luat in S, cu 900 de lei, acum o luna. Nu cred ca diferenta de bani pana la 2000+ e justificata, daca nu ai TV 4K cu HDR.
    5. S-ul e o versiune pefectionata a One-ului initial. Nu am auzit sa fie probleme. E foarte silentios si "rece", comparativ cu alte console. La X unii au intampinat probleme (vezi thread-ul dedicat). Chiar si asa, il iei cu garantie de la magazin. Daca sunt probleme, ti-l inlocuiesc.

  18. #158 SP
    Member ingerulol's Avatar
    @faststrike - daca ai banii si esti pasionat de jucatul pe consola - go4 it ! Xbox One X este superb . Are mod FullHD cu numar mare de FPS-uri ceea ce e superb daca iti plac shootere si simulatoarele cu masini . Acum diferenta de 1000 lei intre One S si One X doar tu stii daca merita. E ca si cum ti-ai lua PC cu placa video , fara placa video . Eu am dat pe One cu Kinect 2000 lei si 3 jocuri acum 2 ani. Mi s-a parut mult , dar as mai da odata.

  19. #159 SP
    Junior Member gabrios's Avatar
    Salutare. Nu am mai avut alta consola in afara de un Wii luat de nou in 2010 care imi merge si acum. Doresc insa sa imi iau un XBOX One S pe care sa il folosesc cu 2 controlere impreuna cu fiul meu in week-end, in special pe jocuri cu split-screen ( eu am 40 el 15 ani). Am o plasma HD-ready de 107 cm si un LED FullHD de 89 cm pe care as putea sa il folosesc. Nelamurirea mea este insa urmatoarea: ce ar fi mai potrivit sa iau unul nou cu un singur controler dar fara jocuri la max 1000 lei, un SH cu 3-4 jocuri in aceeasi bani sau acesta din oferta https://www.emag.ro/consola-microsof.../pd/DXNY99BBM/ ? Merci anticipat!

  20. #160 SP
    Junior Member Gozmin's Avatar
    Daca si numai daca va jucati împreună mai mult decât single atunci zic eu, merita oferta cu 2 controllere desi 500 Gb vor fi ca cam putini la un moment dat. Dar se poate rezolva cu un hard extern. Legat de jocul primit tine de gusturi. Daca il vrei, bun, daca nu a doua varianta ar putea fi cel de 1 Terra fara jocuri la 1100 cu un controller. Nu agreez personal variante sh cu jocuri. Jocuri vei găsi mai ieftine la promotii sau pe saituri de vânzare, chiar sigilate si la preturi bune. Totusi nu e o valoare mare încât sa nu te bucuri de ceva nou, numai al tau. Desi a fost o perioada cand cel de 1T avea gratis un extra controller

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts