Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 395 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 208 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2141 SP
    Member MSlv's Avatar
    apropo de celebrul cablu HDMI 4K:
    All High Speed HDMI cables will support 4K functionality when connected to 4K devices. You can use your existing High Speed HDMI cables or choose a different cable type.
    si un ghid pentru cine e curios cum e cu cablurile astea, direct de la sursa:

    HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: Finding the Right Cable

  2. #2142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    apropo de celebrul cablu HDMI 4K:


    si un ghid pentru cine e curios cum e cu cablurile astea, direct de la sursa:

    HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: Finding the Right Cable
    Din cate stiu eu 4K @ 60FPS nu va fi suportat decat de HDMI 2.0, care inca nu a aparut. Singura solutie pentru asa ceva este via DisplayPort.

  3. #2143 SP
    Member MSlv's Avatar
    si daca x1 va veni cu HDMI 1.4 inseamna ca vom avea cel mult 4K @ 30fps, ceea ce pentru poze/filme si meniu este suficient

    te astepti la jocuri 4K?

  4. #2144 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sper sa nu "mufeze" doar pt. HDMI 1.4 si sa procedeze asa cum a facut Sony cu HDMI-ul de pe PS3. Mai exact, sa poata aduce suport pentru HDMI 2.0 (asa cum Sony a adus suport pentru 3D)... Daca nu ma insel HDMI 1.4 in 4K nu suporta nici macar 3D...

    Da, eu as spera la o mana de joculete in 4K... si eventual 2-3 titluri AAA care sa arate peste cativa ani ca se poate. Acum, ce sper eu si ce va fi cu adevarat... sunt 2 chestii care am un feeling ca sunt complet diferite

  5. #2145 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pana la urma hdmi-urile actuale au aceleasi mufe ca si hdmi-urile 4k ?! deci se pot confunda , ca si in cazul USB 2.0 cu USB 3.0/3.1

  6. #2146 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, doar uitandu-te la o mufa HDMI nu prea iti poti da seama ce versiune este. Mai ales la un cablu HDMI bun, unde sunt toti pinii "mufati". Intern insa, e o diferenta majora, mai ales intre 1.4 si 1.3 de exp.
    Attached Images Attached Images hdmi_13_vs_14.jpg

  7. #2147 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Off-topic: De-al dracu' si tot o sa continui sa scriu. Si daca ma supar, scot si sistemul de Thanks, sau nu-l mai las decat pe aria de News/Reviews

    On-topic: ce Dzeu dureaza 4 ore sa incarce bateria aia de la Play & Charge Kit? Am charger care incarca intr-o ora 8 x 2700mAh. Sper ca va merge sa folosesc acumulatori in continuare, si nu ma forteaza sa le iau lor kit-ul respectiv.
    Se pare ca merg acumulatori AA : The controller has a new (and waaaay better) d-pad, new thumb sticks, and triggers that are loaded with haptic feedback. The batter compartment is seamless, and when you open it you can pop in AA or rechargeable batteries. A micro USB cable will be used for charging and wired gameplay, but note that you can't charge generic rechargeable AA batteries with it. When you plug in the USB cable, the internal radio shuts off. You can even play without batteries in this mode.

    Interesant clipul de pe Distructoid cu un-xbox-ingul

  8. #2148 SP
    Member Snake's Avatar

  9. #2149 SP
    Member MSlv's Avatar
    acum am urmarit si eu unxboxingul si am remarcat, fix la final, ca butonul I/O e pe senzor de atingere.

  10. #2150 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    S-au mai dezbatut chestiile astea de multe ori si iar se ajunge la certuri daca incepem.
    Eu ma astept sa creasca "taxa" pt gold undeva anul viitor, pt ca o sa zica "uite cate chestii noi am adus si toate features-urile astea costa", indiferent daca noi le folosim sau nu. Sincer eu folosesc goldul doar pt MP si cred ca asa o sa fac mult timp de-acum incolo.

  11. #2151 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    acum am urmarit si eu unxboxingul si am remarcat, fix la final, ca butonul I/O e pe senzor de atingere.
    Cred ca si primul PS3 avea asa ceva.

  12. #2152 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    "uite cate chestii noi am adus si toate features-urile astea costa"
    de cand costa skype? eu stiu ca e moka™ daca nu insisti sa dai telefoane pe retele fixe/mobile. Intre 2 pc-uri, sau intre un pc si un mobil/tableta sau intre mobile/tablete cu internet (3g/wifi) este 100% gratuit, nimeni nu iti cere bani in plus pentru privilegiul de a vorbi gratuit cu alte persoane prin skype. Inteleg intr-un fel MMO-urile sa fie tot sub gold ca se folosesc multe-sute-de-miile alea de servere, sau functiile dezvoltate de M$ precum ghidul acela care nu stiu ce face si DVR, dar skype?

  13. #2153 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    de cand costa skype? eu stiu ca e moka™ daca nu insisti sa dai telefoane pe retele fixe/mobile. Intre 2 pc-uri, sau intre un pc si un mobil/tableta sau intre mobile/tablete cu internet (3g/wifi) este 100% gratuit, nimeni nu iti cere bani in plus pentru privilegiul de a vorbi gratuit cu alte persoane prin skype. Inteleg intr-un fel MMO-urile sa fie tot sub gold ca se folosesc multe-sute-de-miile alea de servere, sau functiile dezvoltate de M$ precum ghidul acela care nu stiu ce face si DVR, dar skype?
    Eu nu zic ca nu ai dreptate, eu zic doar care o sa fie scuza microsoftului, si MP e gratis pe PC si pentru aia tot il platesti pe Xbox...
    Tre sa vad si eu unboxingul, acum sunt la biu si nu-mie merge streamingul

  14. #2154 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Pentru că ai video la 1080p, de aceea Skype e băgat la Gold.

  15. #2155 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar nu ati inteles? E bagat Skype-ul la gold, ca si recording-ul... pentru ca, daca va aduceti aminte, initial mai toti de la Microsoft ne explicau cat de tare e sa te joci in timp ce te poti uita la TV si vorbi pe Skype... toate in acelasi timp. Multitaskingul costa!

  16. #2156 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    si MP e gratis pe PC si pentru aia tot il platesti pe Xbox...
    pe pc e gratis pentru ca nu exista un serviciu centralizat precum live care costa bani. De-aia si PS3 are gratuit multiplayerul, fiecare trebuie sa se descurce cu serverul de multiplayer. de-aia pe ps4 nu mai e gratuit, pentru ca sony va veni cu propriile servere. exact ca live.

  17. #2157 SP
    Member raptorscream's Avatar

  18. #2158 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am o curiozitate adresată celor care se pricep mai bine la detalii tehnice, sa presupunem ca un joc rulează la 1080p 60fps si foloseşte aproape toate resursele consolei, trecerea la 4k a aceluiaşi joc ar "manca" mai mult de 30fps-uri?
    Nu mai imi amintesc unde am văzut o comparaţie la BF3 dintre 1080p si 4k cu aceleaşi detalii grafice si nu mi s-a părut o diferenţa chiar atât de mare la fps-uri.

  19. #2159 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    man 4k e de 4 ori mai mare ca 1080p, crede-ma ai nevoie de o putere bruta mult mai mare si pierzi si din fps.

  20. #2160 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Teo, pentru mai multe detalii si discutii despre 4K, recomand http://www.consolegames.ro/forum/f17...906-4k-gaming/.
    Nici Xbox One nici PS4 nu sunt gandite pentru 4K gaming... decat poate o sa vedem ceva arcades, eventual niste tech demos... si poate unul sau doua titluri in house, peste cativa ani, care vor fi capabile sa foloseasca la maxim hardware-ul.

    Exista asa cum vorbeam si pe threadul de 4K posibilitatea sa apara diverse "trucuri" (precum tiled resources) care sa impinga la engine-urile mai destepte la randare in 4K, dar eu zic sa nu va asteptati la minuni. FullHD la 60FPS eu zic ca e arhisuficient pentru moment. Ba chiar ma tem ca multe jocuri nu vor reusi nici macar FullHD la 60FPS...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 395 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 208 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts