Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 171 of 395 FirstFirst ... 71 121 161 169 170 171 172 173 181 221 271 ... LastLast
Results 3,401 to 3,420 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3401 SP
    Junior Member Amunny's Avatar
    Buna dimineața! Din acest weekend sunt Fericitul posesor a unei consolelor xbox one cumpărată de la Altex.... Am o întrebare si sper ca mă puteți ajuta.... Am conte de live făcut pe UK si as dori sa îmi mai achiziționat câteva jocuri si speram sa mă puteți ajuta cu un sfat..... Unde pot găsi jocuri mai acceptabile la preț si daca îmi achizitionez un gift card in dolari pot cumpara jocuri de pe live in lire fără sa mă afecteze rata de schimb valutar.
    Va multumesc pentru răspunsurile date.

  2. #3402 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hello Amunny! Si felicitari pentru achizitie! Referitor la gift card-uri in dolari si cumpararea in lire, din cate stiu eu nu este posibila. Alegeti pe ce zona te joci, si cumpara-ti card-uri pentru zona respectiva. Vezi poate te ajuta si http://www.consolegames.ro/forum/f11...ghid-xbox-one/.

    De obicei merita mai mult jocurile retail, in special daca a trecut ceva timp de la lansare... Dar daca vrei neaparat sa cumperi varianta digitala, atunci probabil contul pe US va iesi cel mai ieftin.

  3. #3403 SP
    Junior Member s1ca's Avatar
    e obligatorie folosirea de giht carduri in moneda tarii care ai declarat-o cand ai facut contul. iti spun din proprie experienta pentru ca si eu am cont pe anglia si am luat din greseala gift card in euro si atunci cand introduci cardul iti spune ca nu e in moneda care trebuie si nu il poti folosi

  4. #3404 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    din settings schimbi tara de cate ori doresti...

  5. #3405 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    din settings schimbi tara de cate ori doresti...
    Eu stiu ca daca ai bani in cont, nu poti schimba tara...

  6. #3406 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    din settings schimbi tara de cate ori doresti...
    De cate ori doresti pe consola in sine. Dar contul de Xbox / Microsoft se poate schimba adresa de pe el, respectiv tara si moneda doar din 3 in 3 luni. Asa stiu si asa imi arata pe PC contul de Xbox. Iar Xbox One si 360 folosesc aceasi setare a contului

  7. #3407 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oare cand au de gand sa implementeze AUTO SIGN IN? Deja ma enerveaza.

    Automatic sign-in currently only works with Kinect.
    Eu vreau sa fie ca pe X360 adica sa fie AMBELE variante: si CU si FARA.

  8. #3408 SP
    Junior Member Amunny's Avatar
    Multumesc mult pentru informație si sfat....de asemenea as mai avea o nelamurire referitoare la game sharing.....am citit ca ar fi posibila după ce ai pe cineva in lista de prieteni pe o perioada mai mare de 30 de zile......este adevărat? Multumesc!

  9. #3409 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #3410 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Oare sunt de incredere

  11. #3411 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da.

  12. #3412 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Xbox One: Microsoft Claims that Cloud Computing Can Provide Power of 3 Xbox Ones, 32 Xbox 360s

    Microsoft re-introduced the Xbox One to the Japanese audience today during a series of livestreamed stage events at the Nico Nico Chokaigi 3 festival at the Makuhari Messe in Chiba, near Tokyo.

  13. #3413 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    La E3 erau zece...

  14. #3414 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Starting this June, you’ll have more reasons to love your Xbox: Xbox Originals – premium dramas, comedies, documentaries, animation, unscripted shows, and live events. Available only on Xbox 360, Xbox One, and other Microsoft devices, every Xbox Originals show will offer interactive capabilities, as well as unique interactive features customized on a per-show basis, making it a one-of-a-kind entertainment experience you won’t find anywhere else.
    Attached Images Attached Images xbox-originals-logo-620x350.png

  15. #3415 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Other Microsoft devices? Asta presupune si PC windows, sau se refera la aplicatii pentru smartphones cu windows?

  16. #3416 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ---------- Post added 30-04-2014 at 14:29 ----------


  17. #3417 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut tuturor,


    Sunt nou pe acest forum si sunt nou si in console, respectiv Xbox One este prima mea consola, nu stiu daca mi-am dorit-o, dar acum chiar imi place. Nu ma joc foarte mult pentru ca am decat BF4 (terminat in 4 zile cate 3 ore) si RYSE (care a durat mai mult).

    Am avut o problema cu alimentatorul pentru ca era versiunea de USA (110v), dar am rezolvat-o prin achizitia unuia nou (ar mai fi fost varianta sa-l returnez pe cel actual si primeam unul de EU, dar trebuia sa-l trimit in Anglia sau US pe acesta pentru a se schimba, procedeu care i-a foarte mult timp).
    Am o problema tehnica acum cu contul, era facut de mai mult timp pe hotmail si nu i-am dat importanta, se pare ca intre timp l-am trecut si la xbox live si acum de 1 luna si jumatate ma lupt cu ei sa pot sa schimb unele informatii si trebuie sa le acord o alta adresa electronica pentru a ma putea verifica, niste dureri de cap.

    Am avut un card pentru gold de la RYSE pentru 3 zile, pe care l-am folosit si m-am bucurat de skype, navigat pe internet, youtube, jucat pe internet, jocuri demo si toate cele. Mai am inca unul pentru 14 zile care vine in pachet, apoi voi utiliza cele 30 de zile gratuite pe care ti le acorda ei pe cont si apoi poate achizitionez serviciul pe 12 luni.

    Am spus poate pentru ca sunt putin dezamagit ca nu acorda 2 jocuri gratuite lunar (zvonurile spun ca ar incepe din iunie si ca vor face anunt la e3 si probabil mai asteapta lansarea unor jocuri indie, dealtfel nici nu ma astept sau nu mi se pare normal sa se acorde un joc lansat in ianuarie - februarie, pentru ca atunci dezvoltatorii de jocuri ar avea profituri extrem de mici, dar asta nu ar trebui sa ma intereseaze pe mine ca si utilizator ) cum acorda la versiunea 360 si cum de altfel acorda competitorul PS4 (nu vreau sa creez polemici, cum ca nu exista jocuri suficiente si etc, este doar parerea mea si mentionez ca nu imi pare rau ca nu am PS4 ).

    Perioada de 3 zile in care am avut gold mi-a oferit si dreptul sa utilizez Netflix (cu un cont de USA), pentru cei ce au probleme cu el si primesc mesaje de genul "this service is not available in your country", am gasit o metoda pe care o folosesc si imi acorda acces in program (mentionez ca eu fac acest lucru pe proprie raspundere, in contradictie cu termenii Netflix si nu am primit nici ban sau notificare ), pasii sunt urmatorii:
    1. Go to the Dashboard
    2. Press options button the controller
    3. Go to Network
    4. Go to Advanced Settings
    5. Go to DNS settings
    6. Select Manual
    6. Enter Primary DNS 185.37.37.37 and press enter (185.037.037.037)
    7. Enter Secondary IP 185.37.37.185 and press enter (185.037.037.185)
    8. Press B for save
    9. Restart the Xbox One
    Informatiile nu imi apartin mie (https://support.unlocator.com/customer/portal/articles/1382539-how-to-setup-xbox-one) sper sa nu primesc atentionare pentru pagina electronica.

    Apropo de jocuri intentionez sa-mi achizitionez Fifa 14 (imi place mai mult baschetul, dar fotbalul arata mai bine pe consola), pentru ca poate fi distractiv cu prietenii (de unde rezulta si un alt controller, putin mai tarziu) si urmeaza sa primesc cadou si "South Park". Deasemenea as vrea si un "Play & Charge Kit" (au avut la A***x cu 120 RON, dar stocul este epuizat de aproximativ o luna si jumatate).

    PS: sunt in afara subiectului, dar exista un topic in care oamenii doresc sa tranzactioneze jocuri? (cum am mentionat si mai sus eu am BF4 si RYSE de care aproape nu ma mai ating). Unul dintre administratori a mentionat in "Ghid Xbox One" ca acest lucru este posibil sa nu le ofere urmatorilor utilizatori toate optiunile, eu sunt dispus sa incerc .


    AlexB

  18. #3418 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    bine ai venit pe forum si felicitari pentru achizitie, orice consola de pe piata merita din plin prin prisma librariei de jocuri, bineinteles fiecare cu avantajele si dezavantajele. daca nu ai multe pe contul vechi, poti sa-ti faci unul nou cu datele pe care le vrei tu. despre jocurile gratuite lunar, intr-adevar sony a castigat multe teren prin PS+ si mai ales jocurile pe care le-a oferit pe PS3 si PSV, jocuri noi si foarte bune, insa unuii sunt dezamagiti de ce primesc pe PS4, doar jocuri indie, probabil ca la E3 vor anunta si cei de la MS ceva asemantor, de obicei asa se intampla.

    iar despre orice tranzactii de console si jocuri avem aria Bazar Console pe categorii, ca sa cumperi sau sa vinzi. iti doresc multa bafta cu XO si daca ai intreabri te asteptam. de asmenea iti recomand: http://www.consolegames.ro/forum/f11...i-de-xbox-one/ poti adauga useri si sa va intalniti pe live si http://www.consolegames.ro/forum/f11...ubul-xbox-one/ pentru stirile si noile informatii ce tin de consola

  19. #3419 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Ia uite ce mai apare pe la Altex: Diablo III Ultimate Evil Edition
    diablo-3-xbox-one.jpg

  20. #3420 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Multumesc de primire si felicitari pentru forum, cred ca este cea mai mare comunitate de xbox one.

    Legat de "Gamertag-uri de Xbox One", l-am inscris si eu pe al meu deja in lista.

    Sper sa nu am probleme cu consola, iar daca am nelamuriri revin cu intrebari.

    Multumesc si pentru sectiunea bazar, dar aici am o intrebare si voi detalia putin aspectele intrebari: in momentul in care eu doresc sa vand un joc (stabilire toti parametrii cu cumparatorul), cum poate sti el ca poate folosi jocul pe contul lui? Sau pur si simplu cine detine discul jocului, detine jocul (caz in care confirmarea cu serverul MS se face doar prin introducerea discului in consola, cum de altfel se face si la normal cand doresti sa te joci).

    Cat despre cont, nu vreau sa-mi creez altul deoarece am cateva realizari si nu vreau sa le pierd, probabil voi ajunge din nou la MS pe chat pentru suport si voi discuta cu un sef de echipa pentru a-mi rezolva problema foarte repede.


    AlexB

    ---------- Post added 01-05-2014 at 15:22 ----------

    Quote Originally Posted by HarryHaller View Post
    Ia uite ce mai apare pe la Altex: Diablo III Ultimate Evil Edition
    Attachment 220638
    Dar din data 25.09.2014 .


    AlexB

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts