Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 395 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2341 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    strict din ce vad eu ca si gameplay/grafica , caci la prezentarea masinii in meniu si Forza 4 statea perfect cu Clarkson pe fundal, asa , doar soarele activ face diferenta intre ele.
    pana la urma e doar un joc cu masini, doar grafica cred ca poate fi decisiva ca si reper de diferentiere, caci cu controlul masinii te obisnuiesti ori si cat de slab ar fi.

    mai este doar putin si o sa fie testat si de end useri


  2. #2342 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    stric din ce vad eu ca si gameplay/grafica , caci la prezentarea masinii in meniu si Forza 4 statea perfect cu Clarkson pe fundal, asa , doar soarele activ face diferenta intre ele.
    Inseamna ca tu ai probleme cu vederea. Recomand Ochelari de vedere online | OPTINOVA

  3. #2343 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    When Microsoft decided to increase the clockspeed of the Xbox One’s GPU, most educated onlookers assumed it was to combat the more powerful PlayStation 4. Side-by-side comparisons told the tale of a cheaper, less-restricted Sony console with a lower asking price, so Microsoft had to make some sort of move to quell the doubters. However, Microsoft creative director Ken Lobb claims that sharpening up the performance of a console less than a year before release is absolutely normal, and his company made this call only because it could.

  4. #2344 SP
    Member dtancu's Avatar
    Astia tot nu s-au invatat minte dupa RROD. II mananca pielea sa ridice clockspeed-ul ca sa degaje ceva mai multa caldura chipul ala nenorocit

  5. #2345 SP
    Member MSlv's Avatar
    nu prea au de ales, e nevoie. Mai nou, kinect si apps + OS cica ocupa pana la 10% din GPU, deci din start jocurile trebuie sa se descurce cu doar 90% dintr-un procesor grafic semnificativ sub cel de la ps4.

    Xbox One reserves 10 per cent of graphics resources for Kinect and apps functionality, Digital Foundry can confirm, with Microsoft planning to open up this additional GPU power for game development in the future.
    "Xbox One has a conservative 10 per cent time-sliced reservation on the GPU for system processing. This is used both for the GPGPU processing for Kinect and for the rendering of concurrent system content such as snap mode," Microsoft technical fellow Andrew Goossen told us.

    "The current reservation provides strong isolation between the title and the system and simplifies game development - strong isolation means that the system workloads, which are variable, won't perturb the performance of the game rendering. In the future, we plan to open up more options to developers to access this GPU reservation time while maintaining full system functionality."
    Microsoft to unlock more GPU power for Xbox One developers • News • Eurogamer.net

  6. #2346 SP
    Member MSlv's Avatar

  7. #2347 SP
    Member Snake's Avatar
    Cu 3-4GB RAM opriti pentru sistem, 10% din GPU blocat am impresia ca Microsoft vrea neaparat sa demonstreze ca nu poate mai mult!

  8. #2348 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    A vazut cineva exact cum se comporta Xbox One in jocuri? Sau cum merg jocurile pe PS4? Nu cred. In schimb, va uitati la specificatiile tehnice si va grabiti sa trageti concluzii. Pe rationamentul asta, iPhone 5S n-ar avea nicio sansa cu "amaratul" lui chip dual core si doar 1 GB RAM.
    Sa ne vedem noi cu ele in casa si mai stam de vorba atunci. Eu unul stiu ca sunt inca restant cu niste jocuri incredibile din generatia asta, ca sa ma gandesc la diferentele uriase dintre X1 si PS4.

  9. #2349 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Dupa ultimele schimbari pe care le-a mai facut microsoft, n-am mai urmarit in ultimul timp scena xbox, se va putea juca pana la urma online pe LIVE din Romania cu noua consola?
    Dar prin servere VPN?

  10. #2350 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Dupa ultimele schimbari pe care le-a mai facut microsoft, n-am mai urmarit in ultimul timp scena xbox, se va putea juca pana la urma online pe LIVE din Romania cu noua consola?
    Dar prin servere VPN?
    La Xbox One inca nu stim ce va fi exact pe Romania. Dar la Xbox 360 totul merge ca si pana acum (cu adresa aiurea de UK, desigur). Presupunem (poate in mod gresit) faptul ca va fi la fel si pentru Xbox One... Ma sperie insa ideea de "cloud", unde sunt sanse ca Microsoft sa nu permita acces decat "local". Si daca fac treaba asta, noi pe UK care nu suntem din UK... o sa cam stam pe bara...

  11. #2351 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Bun dar daca legam consola la contul de UK printr-un VPN nu va functiona?

  12. #2352 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Bun dar daca legam consola la contul de UK printr-un VPN nu va functiona?
    Teoretic printr-un VPN bun trebuie sa mearga orice. Insa un VPN bun de obicei te costa... Sa speram ca nu va fi necesar.

    P.S. Chiar ma gandeam la un moment dat... sa luam un server inchiriat in UK, care sa fie dedicat pentru VPN CG. Dar din pacate, pe langa costuri, m-am gandit imediat la faptul ca daca cineva face vreo tampenie (si romanii sunt renumiti pentru asta), automat ne taie contul la toti...

  13. #2353 SP
    Member dtancu's Avatar
    I-a băgati voi ochiu' pe Goagal după Hyde My Ass, știți cum merge, ca focul. Il am de un an pe Xbox 360.
    Sigur, costa, dar merge si din Uniunea Kurzilor.

  14. #2354 SP
    Member solaru's Avatar
    Ultima oara cand am verificat... Xbox One era region free, prin urmare sunt sanse mari sa nu-si mai bata capul cu localizarea. probabil doar ofertele de pe marketplace o sa fie localizate, si autentificarea o faci cu userul de live.

  15. #2355 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    What does Japan really think of Xbox One? | VG247

    merita citit. E un articol destul de lung dar discuta despre cum e vazut Xbox 360-ul in Japonia in momentul de fata, ce fani ar avea MS in Japonia si de ce, parerea indie developerilor niponi despre Xbox One... mult de citit dar e totusi o lectura interesanta

  16. #2356 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    X360-ul a avut mult de castigat in Japonia (si nu numai) datorita developerilor de jocuri shmups (de ex. CAVE). De nu era CAVE...sau mai bine zis de era CAVE pe ps3...faceau ravagii. Oricum multa lume (fanii jocurilor shmups mai exact) s-a mirat cum de CAVE a abandonat tabara sony si s-a dus la microsoft.

    ---------- Post added 08-10-2013 at 13:15 ----------

    A random kid looks to have a retail Xbox One:

  17. #2357 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #2358 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  19. #2359 SP
    Member Mythul's Avatar
    N-am mai urmarit de mult scena Xbox. Ce se stie despre noul Kinect ?

    Va fi oare ceva ce ne va da pe spate sau gimmick ?

    Vechiul Kinect a fost ceva de capul lui sau doar in 30 min trick ?

    Intreb asta deoarece nu am incercat niciodata Kinect, iar prietena pare f interesata de jocurile de sport si mai ales cele de dancing, care par fun in trailers.

    Multumesc.

  20. #2360 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mythul: din ce se vede noul Kinect este cu mult peste ce stia versiunea anterioara. Unii ar spune ca stie prea multe (incepand de la faptul ca vede pe intuneric, distinge voci din multime and so on...) si sunt stressati de partea de privacy. Mie unul nu-mi place ca inca nu distinge foarte bine degetele pe partea de skeleton (da, se prinde daca ii arati un anumit semn... sau daca stai cu palmele intinse sau pumnul strans) insa e clar mult mai destept decat vechiul Kinect. Nu degeaba are si procesor dedicat in Xbox One si foloseste un bandwith incredibil pentru transfer (daca-mi aduc aminte bine e vorba de 2GB/sec). Mai multe detalii ai pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1044816.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 395 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts