Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 395 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 234 ... LastLast
Results 2,661 to 2,680 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2661 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://m.ign.com/articles/2013/11/22...dware-problems
    Update: One of IGN's office machines suffers from the same disc drive problem many have reported. When a disc is inserted, the Xbox One makes a grinding noise, but the disc is unaffected. However, Xbox One won't read any game discs. "Sorry, we can't play the disc," a notification says. "Try an Xbox One game, a music CD, or a movie on Blu-ray or DVD."

  2. #2662 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine "next-gen"-urile astea m-au convins ce trebuie sa fac: Sa-mi cumpar un Wii U!

  3. #2663 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    E ala basic la 900RON la diverta Imi dadea si mie tarcoale aseara, dar m-am abtinut eroic.

  4. #2664 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pe mine "next-gen"-urile astea m-au convins ce trebuie sa fac: Sa-mi cumpar un Wii U!
    Poate doar americanii au probleme Sincer nu inteleg ce naiba se intampla, poate chinezii sunt de vină

    ---------- Post added 23-11-2013 at 03:41 ----------


  5. #2665 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite aici varianta "extinsa":


  6. #2666 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stiu videoclipul respectiv, cel postat de mine e cu xbox-ul celor de la ign, cel putin asa am inteles eu, la ei chiar nu ma asteptam...Nu stiu ce sa mai zic, poate ca e într-adevăr all in one cum spun ei, vad ca face ca o râşniţă, probabil in curând o sa scoata si cafea

  7. #2667 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Xbox One is Biggest Launch in Xbox History: More Than One Million Consoles Sold in less than 24 hours

    Following a worldwide celebration, Xbox One launched in 13 markets on Nov. 22 to great fanfare. The team is excited to confirm the launch of Xbox One was the biggest launch in Xbox history, with more than one million consoles sold through worldwide in less than 24 hours – surpassing day one Xbox 360 sales and setting a new record for Microsoft.

    Xbox One is now sold out at most retailers. We are working to replenish stock as fast as possible to meet the unprecedented demand from our customers.

    Gamers couldn’t wait to play Xbox One and check out new games like “Forza Motorsport 5,” “Dead Rising 3,” and “Killer Instinct.” In the last 24 hours:
    • Over 60 million zombies have been killed in “Dead Rising 3”
    • Over 3.6 million miles driven in “Forza Motorsport 5"
    • Over 7.1 million combos in “Killer Instinct”
    • Over 8.5 million enemies defeated in “Ryse: Son of Rome”
    • Over 43.3 million Fit Points earned in Xbox Fitness.
    Si cand te gandesti ca existau persoane din industrie care spuneau ca gamingul pe console este pe moarte.

  8. #2668 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit si la mine - Dispatching now!

  9. #2669 SP
    Member dtancu's Avatar
    Congrats, Monky!
    De pe amazon.co.uk? Daca da, bad news: dureaza cel putin o saptamana sa ajunga. Al meu e plecat de joi, cu expedited delivery (UPS) si abia a ajuns in Nurenberg azi.

  10. #2670 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, eu nu mi-am permis fast shipping. Dar am observat ca e chestie de "noroc". Poate ajunge in 24h sau intr-o saptamana.
    P.S. Culmea e ca de obicei din UK au venit mai repede decat din .de. Cred ca au avioane mai rapide

  11. #2671 SP
    Member cipvas's Avatar
    Deci Monky...cumva esti primul care o arde pe next gen?

  12. #2672 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh, eu nu mi-am permis fast shipping. Dar am observat ca e chestie de "noroc". Poate ajunge in 24h sau intr-o saptamana.
    P.S. Culmea e ca de obicei din UK au venit mai repede decat din .de. Cred ca au avioane mai rapide
    Cred ca elementul random se explica astfel: Daca sunt 4 comenzi fast-shipping spre Romania si inca 6 slow-shipping, cred ca e mai ieftin pt ei sa le trimita pe toate la un loc cu avionul, decat avion + camion.

  13. #2673 SP
    Member dtancu's Avatar
    In primul rand, in cazul Xbox One unde a fost dementa respectiva saptamana asta cu milioanele de console de expediat, fast shippingul de la amazon.co.uk a fost cu...ghici...TIR-ul, frate!!!
    La mine, cu UPS Standard, 50 GBP shippingul, a facut asa: Swansea-Tamworth-Barking-Herne Boernig-Frankfurt-Nurenberg deocamdata.
    Daca te uiti pe harta, asta nu e traseu de avion in veci de veci. A venit frumos cu TIR-ul prin Eurotunnel ca pt Romanica n-au mai avut loc in avioane....

  14. #2674 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din demo-ul asta, mai mult nu functioneaza:


  15. #2675 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dtancu: imi pare rau ca ti s-a intamplat asa. Macar tu vezi un traseu "frumos"... eu ma uit la "Dispatching now"-ul acela si tot sper ca atunci cand clipesc mai slow, se schimba in "Dispatched"

    tudyniuz: daca am inteles eu corect din filmuletul de mai sus... in prima parte tipa da comanda "Xbox: Stop listening". Asta inseamna ca din acel moment Xbox ii ignora vocea. Motiv pt. care tipul face switch, e ascultat, etc... in timp ce ea se intreaba (silly actually) de ce nu o asculta. Dar dupa aceea intr-adevar o ia razna. Daca as fi misogin, as spune: e bine ca Xbox nu asculta de femei

  16. #2676 SP
    Member Wagram's Avatar
    Nu vreau să-ţi stric inima, dar eu, în ultimele două săptămâni, am avut trei colete diferite care au stat şi o zi jumate la "Dispatching Now". Poate tu ai mai mult noroc.

  17. #2677 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tudyniuz: daca am inteles eu corect din filmuletul de mai sus... in prima parte tipa da comanda "Xbox: Stop listening". Asta inseamna ca din acel moment Xbox ii ignora vocea. Motiv pt. care tipul face switch, e ascultat, etc... in timp ce ea se intreaba (silly actually) de ce nu o asculta.
    Nu functioneaza asa, nu e chiar atat de inteligent Kinect-ul.

    Prin comanda "Stop listening" Xbox-ul se opreste din ascultat comenzi pana aude din nou cuvantul "Xbox".

    Probabil comenzile pe care le spune tipul sunt recunoscute mai usor pentru ca vorbeste mai tare/clar.

  18. #2678 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Nu functioneaza asa, nu e chiar atat de inteligent Kinect-ul.

    Prin comanda "Stop listening" Xbox-ul se opreste din ascultat comenzi pana aude din nou cuvantul "Xbox".

    Probabil comenzile pe care le spune tipul sunt recunoscute mai usor pentru ca vorbeste mai tare/clar.
    Eu-mi aduc aminte că au lăudat noul Kinect că te poate recunoaște după voce, așa că dacă unul spune "Stop listening", nu-nseamnă că alte persoane nu pot da comenzi!

  19. #2679 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Eu-mi aduc aminte că au lăudat noul Kinect că te poate recunoaște după voce, așa că dacă unul spune "Stop listening", nu-nseamnă că alte persoane nu pot da comenzi!
    Nu cred ca inteleg exact ce spui. Te-ai referit la o situatie de genul urmator: doua persoane activeaza comenzile vocale in paralel pentru a controla Xbox-ul, una din ele spune "Stop listening", cea de-a doua poate sa spuna comenzile vocale in continuare fara sa pronunte inainte "Xbox"? Din informatiile pe care le am eu, asa ceva nu se poate face.

    Daca cineva a spus "Stop listening", obligatoriu urmatoarea persoana trebuie sa spuna "Xbox". Doar asa consola recunoaste comanda.

  20. #2680 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    acest kinect2 raspunde la comenzile vocale exact ca si precursorul sau pacat de pretul platit in plus ,dar poate se rezolva cu ceva patch-uri, vorba gagilei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 134 of 395 FirstFirst ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts