Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 395 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 246 ... LastLast
Results 2,901 to 2,920 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2901 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    MonkY, mai usor cu laudele ca nu mai am rabdare pana cand imi ajunge si mie Sper s anu avem probleme de functionare, si sa ne tina macar 3 ani fara sa-l trimitem la garanie..

  2. #2902 SP
    Admin MonkY's Avatar
    reddyBo: am zis si de lucrurile rele... Nu am niciun interes sa laud ceva daca nu e asa. Am scris foarte clar ca nu-mi plac luminitele acelea albe (care sunt atat pe gamepad, kinect si consola... cat si pe sursa). Asa cum am vorbit si despre functiile lipsa (cum sa nu vezi cat spatiu mai ai liber? sau ce ocupa cel mai mult?). Uite, un alt lucru care nu-mi place, e partea aceea lucioasa. E doar de design, dar eu unul as fi preferat la orice ora sa fie inlocuita cu o parte mata.

    Cat despre garantie, da, si eu sper sa tina (mai ales ca e luata din UK, si aproape sigur nu vom vedea tech support oficial in .ro)... asa cum vad eu consola ca si constructie, pare a fi totul extrem de bine facut. E aerisita, e solida, nu face zgomot...

    P.S. Azi noapte am testat playerul BluRay. Momentan nu suporta functiile BD-Live si extras... mai rau e ca nici 3D. Mie mi-a spus clar ca pt. 3D am nevoie de player compatibil 3D si televizor 3D. TV-ul stiu sigur ca e, playerul se pare ca nu prea (probabil va necesita un update). E posibil sa fiu nevoit sa trec in 24p or something... voi mai incerca. Oricum, in 2D calitatea e super ok. Eu unul nu am putut vedea diferente intre BluRay-ul de pe X1 si playerul dedicat (un Yamaha profi).

  3. #2903 SP
    Junior Member calinstefanescu's Avatar
    Pe moment xb1 nu suport 3d ca playback la blue ray-uri. Au anuntat ca la anu o sa fie updatat playerul, dar nu au spus o data clara. E ceva de genu: We have taken it into consideration bla bla...

  4. #2904 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nici pe ps4 daca nu ma înşel

  5. #2905 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu, nici PS4 nu suporta inca bluray video 3D.

  6. #2906 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    sincer, momentan ma intereseaza doar partea de gaming...desgn-ul si spatiul pe disc mai putin... Daca dp asta de vedere e ok, atunci sunt foarte multumit... Nemultumirile legate de punctele albe samd sunt lucruri minore cred... nu?

  7. #2907 SP
    Member Ramon's Avatar
    O chestie care poate inca avea semne de intrebare: Am luat Forza 5 din Canada si DLC-uri de pe contul de UK si au mers. Deci DLC-urile nu trebuie sa fie aceeasi regiune. Cel putin in cazul lui FM5.

  8. #2908 SP
    Junior Member Andrewok's Avatar
    Imi puteti spune si mie ce aplicatii merg la noi si daca decodorul romanesc (DIGI de preferat) merge pe Xbox one?
    Multumesc mult!

  9. #2909 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Asta imi place la Xbox poti avea joc NTSC sau NTSC-J si merg dlc's de pe PALLa sony te blocheaza pe regiuni maimutele

  10. #2910 SP
    Junior Member calinstefanescu's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrewok View Post
    Imi puteti spune si mie ce aplicatii merg la noi si daca decodorul romanesc (DIGI de preferat) merge pe Xbox one?
    Multumesc mult!
    citeste semnalul si atat - nu stie sa-l controleze

  11. #2911 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    La sony te blocheaza pe regiuni maimutele
    De cand asta? Asa e pe PS4? Nu-mi vine sa cred. Adica stai sa inteleg...PS3 era RF si X360-ul era Region Locked si acum s-au inversat rolurile? WTF?

  12. #2912 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu. PS3 si PS4 sunt region free. El se referea la faptul ca de pe un cont de US a mers un DLC din zona PAL pentru Forza 5.

  13. #2913 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by calinstefanescu View Post
    citeste semnalul si atat - nu stie sa-l controleze
    Deci tv-tv-tv nu se aplica si la noi ramane doar gaming

    ---------- Post added 06-12-2013 at 01:39 ----------

    First patch wishlist PS4 and XboxOne



  14. #2914 SP
    Member andreiaka's Avatar
    MONKY , DTANCU => XBOX ONE FIGHTER WITHIN SIGILAT 140 RON


    http://www.okazii.ro/jocuri-xbox-one...nkuri-afiliere

  15. #2915 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    MONKY , DTANCU => XBOX ONE FIGHTER WITHIN SIGILAT 140 RON
    Pe porcaria aia de joc n-as da nici 10 de RON. Sigilat!

  16. #2916 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nici pe gratis nu l-as lua.

  17. #2917 SP
    Junior Member Maic's Avatar
    Salut,

    Sunt si eu un fericit posesor de Xbox ONE, incepand de vineri Consola e fantastica, dar acum ma intereseaza jocuri care din pacate, pe la noi, nu prea sunt. Pana acum am Battlefield 4 luat de la gameshop de la noi (scump, dar na, sunt mare fan Battlefield) si Fifa 14 din bundle-ul de DAY ONE Edition. Pe store-ul consolei jocurile sunt foarte scumpe (Ryse e 50 de lire digital), amazon uk cu tot cu transport e si el scump. Stiti vreo alternativa de gasit jocuri putin mai ieftina ?

  18. #2918 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Maic, bine ai venit pe CG si sa stapanesti consola sanatos! Momentan sunt inca scumpe jocurile... ti-as recomanda sa mai astepti... pana de Craciun ar trebui sa se mai calmeze spiritele si sa inceapa sa se vanda chiar si SH. Dar sa nu te astepti la minuni asa repede. Ryse acum e cam 50 lire (cu tot cu shipping) de pe amazon.co.uk. In cel mai fericit caz de Craciun va fi 35-40 lire... Poate intre timp se va mari si oferta pe la noi, desi Ryse fiind un titlu Microsoft, slabe sanse sa-l gasesti pe site-uri gen gameshop.ro

  19. #2919 SP
    Junior Member Maic's Avatar
    Merci MonkY
    Ryse il vreau cel mai mult, si ma tot gandeam sa il iau digital, dar totusi prefer varianta box avand in vedere ca e aproape la pret ca digital. Sa speram ca se dezvolta putin piata si la noi pe ONE si preturile sa se aseze putin.

  20. #2920 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 395 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 246 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts