Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 395 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 248 ... LastLast
Results 2,941 to 2,960 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2941 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Astazi mi-a plecat si mie comanda de Xbox One de pe Amazon. La suprapret normal, ca prostia si indecizia costa, dar va fi cu mine in 2013!
    See you all soon!

  2. #2942 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Eu am reusit miercuri sa-i prind pe aia de la unirii ca adusese cateva console proaspete si mi-am luat una ....ce-i drept cap scump 3.290 lei ,da e bine ca macar o am de sarbatori

    PS:Consola este superba !

  3. #2943 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by kazakiok View Post
    Eu am reusit miercuri sa-i prind pe aia de la unirii ca adusese cateva console proaspete si mi-am luat una ....ce-i drept cap scump 3.290 lei ,da e bine ca macar o am de sarbatori

    PS:Consola este superba !
    Prea scumpa ... Daca ai luat de la bisnitari de playcom se intelege .

  4. #2944 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @ kazakiok 3300 de ron pentru o consola pfff... Mnah tu stii mai bine , spor la joaca ce sa spun...

    LE: Macar ai primit 1-2 jocuri la ea sau cheala?

  5. #2945 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Am luat de la Media Games (Unirii).Pachetu vinea cu Call of Duty Ghost.Stiu ca-i cam scump 33 mil da nu am rabdare sa astept pana in martie-aprilie .

  6. #2946 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Votati si voi, ca sunt chiar curios cati posesori de Xbox One sunt: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...tineti-2013-a/. Thanks!

  7. #2947 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Votat! Hai ca ne tinem bine, 14 posesori de Xbox One pana acum
    Cel mai infocat posesor sunt eu ca mi-au luat banu dar consola abia a plecat cu Royal Mail

  8. #2948 SP
    Member Ramon's Avatar
    15

    Tocmai am terminat Ryse. Super joc, really. Primul joc next-gen pe care l-am terminat.

  9. #2949 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

  10. #2950 SP
    Member Johnny's Avatar
    Salut. Am zis sa intreb aici. Vad ca cei de la Shopto au in stock Xboxone ( mai multe bundle-uri ). Trimit in romania acum ? Daca aleg TNT transport ( cat costa ? ) am sanse sa primesc consola saptamana asta sau saptamana viitoare? Multumesc

  11. #2951 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut. Am zis sa intreb aici. Vad ca cei de la Shopto au in stock Xboxone ( mai multe bundle-uri ). Trimit in romania acum ? Daca aleg TNT transport ( cat costa ? ) am sanse sa primesc consola saptamana asta sau saptamana viitoare? Multumesc
    Poti intreba .

  12. #2952 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut. Am zis sa intreb aici. Vad ca cei de la Shopto au in stock Xboxone ( mai multe bundle-uri ). Trimit in romania acum ? Daca aleg TNT transport ( cat costa ? ) am sanse sa primesc consola saptamana asta sau saptamana viitoare? Multumesc
    Salut,

    Am dat eu de proba add to cart si avand contul creeat deja cu adresa inclusa imi dadea mesaj ca nu pot trimite produsul respectiv la adresa curenta. Deci banuiesc ca daca esti in afara UK nu iti trimit consola.
    Aceeasi situatie cu Mediamarkt din Germania si/sau Austria. Faci comanda totul ok si cand sa dai checkout iti da cu adresa in cap.

    Daca vrei poti sa cumperi de pe amazon.uk, de acolo trimit in Ro...

  13. #2953 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 1082228_776173289075263_1019324215_o.jpg

  14. #2954 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Quote Originally Posted by ronann1 View Post
    valoare ! A mea ii

  15. #2955 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    a ajuns si la mine aseara, in sfarsit...insa nu am apucat sa joc nimic pt ca a durat descarcarea de Fifa 4 ore jumate...si la 12 noaptea mi se inchideau ochii de somn

  16. #2956 SP
    Junior Member croco's Avatar
    Salut,
    am si eu doua intrebari pentru cei care au deja consola:

    1. Ati incercat functiile de TV? Merg in romania, pe UPC?
    2. Daca ati comandat de pe amazon uk, cum sta treaba cu garantie in caz ca sunt probleme?

    Mersi.

  17. #2957 SP
    Member dtancu's Avatar
    1. Nu, trebuie sa fie un provider suportat de MS.
    2. Garanția e factura. Trimiti in UK produsul si asta e.

  18. #2958 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,

    Referitor cu garantia in UK, eu am dat telefon la MS@UK si ce mi-a spus baiatul ala acolo nu m-a incantat foarte tare. Dar nici nu m-a descumpanit, intrucat o solutie exista. Dar el parea sigur pe ce spune.
    Deci, userul nu poate trimite consola la MS service in UK, Germania sau orice alta tara suportata. Nu poti face un pachet cu ',' consola stricata pe care sa il trimiti ca orice colet prin curier, prin simplul fapt ca nu ai unde, fara ticket de service in baza unei console inregistrate la ei.
    In cazul consolelor defecte, MS folosesc doar UPS si colecteaza consolele EI, in baza unui ticket de service creat de user aici:
    https://myservice.xbox.com/en-US/Pages/Welcome.aspx

    Dupa ce iti inregistrezi consola acolo si faci acel ticket, ei trimit curierul la tine acasa sa ridice consola urmand sa o trimita la aceeasi adresa. Ce mi-a spus baiatul ala (si credea in ceea ce spune) este ca MS NU TRIMIT curier sa colecteze console stricate decat de pe teritoriul unei tari suportate, unde X1 este lansat oficial. Deci nu vor trimite la mine in Cehia, sau in RO. Garantia este perfect valida insa, atata timp cat consola este ridicata de MS de pe teritoriul unei tari unde este lansat. Nu pierzi garantia, doar ca nu o poti folosi decat prin metoda descrisa.
    Cu alte cuvinte cei care am importat consola de pe amazon uk, printre care ma numar cu success, nu putem trimite consola defecta la MS pentru ca nu functioneaza asa. Nu ai unde sa o trimiti practic. Ce putem face, lucru confirmat la telefon este sa trimitem consola la un prieten, ruda, hotel @adresa dintr-o tara suportata de unde MS o va lua si unde o va si returna reparata/inlocuita.

    Este practic felul lor de a nu suporta consecintele unei console defecte intr-un teriroriu unde nu este lansata. Te trateaza ca un resident UK, care esti plecat in RO cu Xbox-ul tau si naspa, daca ti se strica trebuie sa-l trimiti "acasa" la garantie, ca nu vin ei dupa tine sa ti-l ia, neavand suport.
    Acelasi lucru il vor face si samsarii de console gen evomag sau alti retaileri care "au xbox one in stoc". Nu au nici un stoc, le importa, ca si noi din UK sau Germania si in caz de Doamne fereste fac acelasi lucru descris de mine mai sus.

    Ca sa nu supar pe nimeni, eu nu dau un decret acum, dar fiind in aceeasi situatie cu consola de pe amazon.uk am cheltuit niste bani pe telefon ca sa stiu exact cum sta treaba, de la sursa. Daca este cineva dispus sa faca acelasi lucru ca sa fim 2, sau 1 vs 1 m-as bucura mult.
    Suntem o tara care pentru ei nu exista si ne-am minti singuri sa evitam adevarul, in caz ca asta este. Repet, eu am vb cu un singur om, nu inseamna ca ceea ce mi-a spus el mie este batut in cuie.


    Phone numbers
    020 7365 9792 or 0800 587 1102
    Hearing Impaired (TTY device): 0800 5871103

    Eu am sunat la +44 0800 587 1102
    Pls update daca este cazul. Enjoy!

  19. #2959 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai un pic ca nu inteleg. Daca ai cumparat de pe amazon.co.uk, trimiti consola inapoi la ei, nu la M$. In UE legislatia spune ca vanzatorul e obligat sa rezolve problema (desi tu poti sa te duci linistit direct la service autorizat).

    Sau am inteles gresit?

  20. #2960 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Asa este, MonkY are dreptate.
    Conform legii, vanzatorul este direct responsabil fata de consumator.

    Eu am avut o problema de garantie, m-am interesat direct la OPC si mi-au spus clar ca pot sa merg cu produsul in magazin pentru ca ei sunt obligati sa imi rezolve garantia.

    Ca de multe ori noi alegem sa mergem direct la service ca sa nu mai pierdem timp si ca sa eliminam intermediarul (vanzatorul) este alta treaba, dar legal, oricand ai probleme cu garantia poti merge la magazinul de unde ai cumparat produsul si acel magazin este obligat sa iti rezolve problema in termenul legal.

    In cazul XBOX One cumparat de la Amazon, daca aveti probleme trimiteti consola frumos inapoi la Amazon si mai departe nu e treaba voastra, se descurca ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 395 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 248 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts