Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 395 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 256 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3101 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Pana la urma a aparut x1 la altex ?
    Deja e in magazinele din capitală, asa am înţeles de la un amic din Bucuresti. Vad ca preţul e cam umflat, in loc de 500€ preţul e de vreo 600€. Golănie...

  2. #3102 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Pai le-au adus din UK si si-au bagat si ei adaos comercial.

    Pana la urma prost e cine da, nu cine cere.

  3. #3103 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #3104 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by alexulq View Post
    Salut,
    Acum 2 saptamani am cumparat prima mea consola, si am ales un Xbox One. Mai mult pentru partea de Kinect si sper ca dezvoltatorii sa scoata cat multe aplicatii pentru el. Am cumparat-o din Franta, unde si locuiesc insa mi-am creat un cont de UK. De asemenea la regiunea consolei am ales tot UK pentru ca vroiam continutul in engleza. La pachet era si un cod pentru COD Ghosts si dupa cateva ore de downloadat am rasuflat usurat ca era in engleza, desi pe cartonasul acela scria FR/DE COD: Ghosts. Tot din magazin cumparasem si jocul cu Zumba. Desi pe el se mentiona clar ca limba vorbita si textul e in franceza, jocul este in engleza. Daca jocurile preiau limba setata in consola, inseamna ca se pot comanda din orice tara si juca cel putin in engleza.
    In Store in schimb preturile sunt afisate in lire si pierzi la paritatea dolar-lira. Mi-am creat un cont live cu adresa de us insa preturile erau tot in lire. Mi-am dat seama ca trebuie sa schimb si consola pe US. Dupa schimbare si resetare am cumparat jocul Peggle 2 in dolari, in timp ce eram logat pe contul de UK. In schimb nu mai imi mergea streaming-ul pe Xbox Music, acolo a comparat tara din contul Live(UK) cu cea de pe consola(US) si am setat din nou consola pe UK.
    Deci se pare ca singurul loc unde conteaza cu adevarat regiunea este la subscribtii, unde difera continul. Deocamdata sunt in perioada de trial pentru Gold dar cand va expira trebuie sa ma hotarasc pe ce regiune o voi face. Pentru jocuri se pare ca nu exista nici o restrictie si ma intreb daca se poate schimba regiunea consolei de cate ori vrei.
    La cumparare am folosit un card Mastercard emis in Franta.
    Man cum ai schimbat pe consola la store din £ in $ ??? Ca ma chinui de aseara. Am dat de pe Pc migrate pe Us dar pe consola tot lire ma pune sa platesc.

  5. #3105 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    Pe controller, apesi butonul de meniu, settings->system->Language and Region

  6. #3106 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Man cum ai schimbat pe consola la store din £ in $ ??? Ca ma chinui de aseara. Am dat de pe Pc migrate pe Us dar pe consola tot lire ma pune sa platesc.
    Account migration dureaza pana la 6 saptamani, nu se intampla instantaneu. Si efectul nu are nicio legatura cu limba si/ sau regiunea.

  7. #3107 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    deja are reducere de pret?
    Xbox One has been discounted at online retailer Zavvi. There has been no word on an official price-cut from Microsoft, so do treat this as one retailer’s decision for now.
    The Xbox One product page lists the console at £409.99, down from its £429.99 RRP. It contains Kinect and all the contents of the full-price box.
    It follows confirmation that three million Xbox One consoles were sold in 2013.
    We’ve dropped Microsoft a line for an official comment on Zavvi’s discount. Stay tuned.
    Xbox One gets price cut at Zavvi | VG247

  8. #3108 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    E reducere de retailer, nu una făcută global de Microsoft.

  9. #3109 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Account migration dureaza pana la 6 saptamani, nu se intampla instantaneu. Si efectul nu are nicio legatura cu limba si/ sau regiunea.
    Nu stiu cum e cu account migration. Eu am 2 conturi diferite pe US si UK. Dar regiunea se schimba instant pe consola, ma rog dupa un restart, si indiferent de contul live, preturile se shcimba si in Store.

  10. #3110 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ahaha

  11. #3111 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Xbox One este acum disponibil pe stoc si in Romania: Consola Microsoft Xbox One, 500 GB + Joc FIFA 14.

    Edit: varianta fara Fifa o puteti gasi aici pe stoc: Consola Xbox One.

  12. #3112 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cum pot adauga bani in contul meu daca nu am card atasat la GT? Daca iau card cu microsoft points mi-l converteste automat in lire? Merci.

    ---------- Post added 23-01-2014 at 16:53 ----------

    Nevermind, am descoperit:
    sau (evident, nici nu stiu de ce nu m-am uitat acolo prima data):


    ---------- Post added 23-01-2014 at 21:07 ----------

    Un tutorial simpatic si util



    ---------- Post added 23-01-2014 at 21:08 ----------

    Merge si daca aveti Moderate.

  13. #3113 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Vedeti ca pe Twitter cativa angajati Microsoft (inclusiv Major Nelson) au postat QR coduri pentru redeem jocuri (Forza 5, Killer Instinct, Max, etc) si probabil vor mai fi deci este si o cale de a va inmulti coletia de jocuri pentru One fara a va costa mult. Pe langa reclama facuta ei au incercat sa promoveze si citirea codurilor QR de catre Kinect, astfel daca aparea codul se intorcea telefonul spre kinect si se comanda vocal : Kinect, redeem code (sau care o fi comanda...) asa incat sa nu mai stai sa tastezi codurile de pe gamepad si preluarea jocului sa se faca mult mai repede.

  14. #3114 SP
    Junior Member raparta's Avatar
    Salutare. Ma lamureste cineva cum se schimba sursa unui xbox one luat din state cu una de xbox 360 eu?

    Multumesc anticipat.

  15. #3115 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #3116 SP
    Member blondutzu's Avatar
    sa ii auda Dumnezeu ...desi pe US nu sunt asa scumpe

    Microsoft considering cheaper digital game pricing | Xbox One Daily

  17. #3117 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Nu mai stiu ce sa faca sa atraga lumea sa le cumpere consola.

  18. #3118 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai si care e problema?

  19. #3119 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Citisem mai demult un articol care făcuse breakdown pe costurile unui joc, care zicea cam asa... Din pretul de 60$:
    - 45$ merg la publisher (ea, ubi,etc)
    - 15$ merg la retailer
    - 7$ licensing fees catre producătorii consolelor
    - 4$ ambalaj,transport

    Deci da , ar fi loc de tăiat preturile la jocurile digitale cam pana la 45-50$ dupa parerea mea. Daca MS chiar va face acest lucru, nu pot decât să îi aplaud.

  20. #3120 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    Nu mai stiu ce sa faca sa atraga lumea sa le cumpere consola.
    ai PS4 sa inteleg

    stai linistit ca sunt destui care le-o cumpara...eu de exemplu am vrut PS4 initial, urmand sa iau si un X1 mai peste un an (sa se mai stranga jocuri, ieftineasca etc). Nu am gasit pe nicaieri PS4 inainte de sarbatori asa ca am profitat de ocazie si mi-am luat X1 primul. Mi-a mers perfect din prima zi, live-ul nu a picat niciodata, salvarile la jocuri nu mi-au disparut (mai putin BF4 care e mai special)..intelegi ideea..la PS4 nu a fost asa roz.

    Adauga la asta si puterea financiara a MS si o sa vz ca lumea nu se invarte numai in jurul rezolutiei (mai ales ca jocurile cu probleme au fost pur si simplu portari de pe current-gen nu s-a investit prea mult in optimizarea lor pe noile platforme, unde PS4 are evident un avantaj hardware)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts