Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 172 of 395 FirstFirst ... 72 122 162 170 171 172 173 174 182 222 272 ... LastLast
Results 3,421 to 3,440 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3421 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    referitor la intrebarea ta pot sa-ti ofer doua raspunsuri:

    a) varianta scurta: stai linistit, cine are discul are jocul, nu conteaza de unde e

    b) varianta lunga: exact ce ai punctat tu a fost subiectul unei "dispute" intre fani si MS, pentru ca au vrut sa inchida piata SH si sa nu poti cumapra/vinde jocuri SH, pentru ca ar merge doar cu primul cont activat, de aceea MS a inceput putin in spate aceasta noua cursa cu PS4, dar intre timp si-ai revizuit politica si au venit numai cu vesti bune. deci da, poti sa vinzi si sa cumperi linistit.

  2. #3422 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    "Potential is definitely there" for Xbox One VR headset, says Spencer


  3. #3423 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #3424 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Salut . Cum pot folosi toata partea de divertisment ,pe care o ofera xboxone , aici ma refer la netflix, etc.

  5. #3425 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai topic pt netflix,amazon instant video, hulu, acolo gasesti ce ar trebui sa faci, funcţionează perfect

  6. #3426 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Salut . Cum pot folosi toata partea de divertisment ,pe care o ofera xboxone , aici ma refer la netflix, etc.
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Salut tuturor,


    Sunt nou pe acest forum si sunt nou si in console, respectiv Xbox One este prima mea consola, nu stiu daca mi-am dorit-o, dar acum chiar imi place. Nu ma joc foarte mult pentru ca am decat BF4 (terminat in 4 zile cate 3 ore) si RYSE (care a durat mai mult).

    Am avut o problema cu alimentatorul pentru ca era versiunea de USA (110v), dar am rezolvat-o prin achizitia unuia nou (ar mai fi fost varianta sa-l returnez pe cel actual si primeam unul de EU, dar trebuia sa-l trimit in Anglia sau US pe acesta pentru a se schimba, procedeu care i-a foarte mult timp).
    Am o problema tehnica acum cu contul, era facut de mai mult timp pe hotmail si nu i-am dat importanta, se pare ca intre timp l-am trecut si la xbox live si acum de 1 luna si jumatate ma lupt cu ei sa pot sa schimb unele informatii si trebuie sa le acord o alta adresa electronica pentru a ma putea verifica, niste dureri de cap.

    Am avut un card pentru gold de la RYSE pentru 3 zile, pe care l-am folosit si m-am bucurat de skype, navigat pe internet, youtube, jucat pe internet, jocuri demo si toate cele. Mai am inca unul pentru 14 zile care vine in pachet, apoi voi utiliza cele 30 de zile gratuite pe care ti le acorda ei pe cont si apoi poate achizitionez serviciul pe 12 luni.

    Am spus poate pentru ca sunt putin dezamagit ca nu acorda 2 jocuri gratuite lunar (zvonurile spun ca ar incepe din iunie si ca vor face anunt la e3 si probabil mai asteapta lansarea unor jocuri indie, dealtfel nici nu ma astept sau nu mi se pare normal sa se acorde un joc lansat in ianuarie - februarie, pentru ca atunci dezvoltatorii de jocuri ar avea profituri extrem de mici, dar asta nu ar trebui sa ma intereseaze pe mine ca si utilizator ) cum acorda la versiunea 360 si cum de altfel acorda competitorul PS4 (nu vreau sa creez polemici, cum ca nu exista jocuri suficiente si etc, este doar parerea mea si mentionez ca nu imi pare rau ca nu am PS4 ).

    Perioada de 3 zile in care am avut gold mi-a oferit si dreptul sa utilizez Netflix (cu un cont de USA), pentru cei ce au probleme cu el si primesc mesaje de genul "this service is not available in your country", am gasit o metoda pe care o folosesc si imi acorda acces in program (mentionez ca eu fac acest lucru pe proprie raspundere, in contradictie cu termenii Netflix si nu am primit nici ban sau notificare ), pasii sunt urmatorii:
    1. Go to the Dashboard
    2. Press options button the controller
    3. Go to Network
    4. Go to Advanced Settings
    5. Go to DNS settings
    6. Select Manual
    6. Enter Primary DNS 185.37.37.37 and press enter (185.037.037.037)
    7. Enter Secondary IP 185.37.37.185 and press enter (185.037.037.185)
    8. Press B for save
    9. Restart the Xbox One
    Informatiile nu imi apartin mie (https://support.unlocator.com/customer/portal/articles/1382539-how-to-setup-xbox-one) sper sa nu primesc atentionare pentru pagina electronica.

    Apropo de jocuri intentionez sa-mi achizitionez Fifa 14 (imi place mai mult baschetul, dar fotbalul arata mai bine pe consola), pentru ca poate fi distractiv cu prietenii (de unde rezulta si un alt controller, putin mai tarziu) si urmeaza sa primesc cadou si "South Park". Deasemenea as vrea si un "Play & Charge Kit" (au avut la A***x cu 120 RON, dar stocul este epuizat de aproximativ o luna si jumatate).

    PS: sunt in afara subiectului, dar exista un topic in care oamenii doresc sa tranzactioneze jocuri? (cum am mentionat si mai sus eu am BF4 si RYSE de care aproape nu ma mai ating). Unul dintre administratori a mentionat in "Ghid Xbox One" ca acest lucru este posibil sa nu le ofere urmatorilor utilizatori toate optiunile, eu sunt dispus sa incerc .


    AlexB

    Poate te ajuta ce am scris eu sau sa ne spuna Dant3 unde este topicul pentru ca eu nu l-am gasit si as fi si eu interesat de acest subiect .


    AlexB

  7. #3427 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Poate te ajuta ce am scris eu sau sa ne spuna Dant3 unde este topicul pentru ca eu nu l-am gasit si as fi si eu interesat de acest subiect .


    AlexB
    saIut, daca vrei pot sa-ti dau eu FIFA 14 Ia schimb cu Ryse (pentru cateva ziIe, ma rog) . esti din bucuresti?

  8. #3428 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Poate te ajuta ce am scris eu sau sa ne spuna Dant3 unde este topicul pentru ca eu nu l-am gasit si as fi si eu interesat de acest subiect .


    AlexB
    Vad ca nimeni nu imi raspunde unde este topicul legat de deblocarea netflix, etc, asa ca voi merge mai departe cu discutia aici si sper sa nu primesc nicio atentionare .

    O alta metoda este:

    How to Setup Unlocator on Your Xbox 360 or One

    There's no software to install once you create your account. All you have to do is change the DNS settings on your console. Here's how.

    For Xbox One:
    • Go to your Dashboard and press the Options button
    • Select Network --> Advanced Settings --> DNS Settings
    • Choose Manual, then change the Primary to 50.112.186.233 and the Secondary to 50.112.143.40
    • Press B to save and restart your console
    After changing the DNS settings, just load up the app you want to use and you're all set. Not all the channels are compatible with the Xbox One yet, but they're working on adding more. Check out the compatibility chart to see which ones are available.


    AlexB

  9. #3429 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da sa-l vanda odata macar mai eliminam un subiect de discutie

  10. #3430 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ei or vrea sa-l vanda... intrebarea e, cine-l va cumpara? Ar fi tare sa cumpere Sony (desi ma indoiesc profund) sau Amazon/Apple/Google

  11. #3431 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Amazon

  12. #3432 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Amazon pe mine ma cam enerveaza. Peste tot isi baga nasu'. Lansaeaza ei telefoane, console, servicii de televiziune, ebook readere...da mai ho ma! Mai trebuie sa faca medicamente si rachete...

    Pt. mine Amazon a fost, este si va ramane un simplu "magazin virtual". Nimic altceva.

  13. #3433 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ei or vrea sa-l vanda... intrebarea e, cine-l va cumpara? Ar fi tare sa cumpere Sony (desi ma indoiesc profund) sau Amazon/Apple/Google
    Poate-l cumpara Mark Zuckerberg si scoate Xbox One Facebox Edition cu Oculus Rift bundle. Serios acum, nu cred ca-i importanta pozitia cumparatorului decat in cazul in care este o persoana/ companie implicata activ in dezvoltare, altfel ramane un actionar/ grup de actionari care sa numeasca un CEO cu viziune (sau sa-l pastreze pe cel existent) si cam atat, actionarii vazandu-si doar de interesele financiare asa cum se intampla peste tot. Numiti repede (pana numar la 3) un actionar important EA. Apoi unul Activision.

  14. #3434 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Ouya il cumpara... Xbox Ouya

  15. #3435 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cumpara Voiculescu si-l numeste pe Gadea sef de divizie!!!

  16. #3436 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Si pe Badea il trimite la E3 sa injure Sony si Nintendo

  17. #3437 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Ouya il cumpara... Xbox Ouya
    si urmatorul produs sa se numeasca Xbox M - ca sa avem si noi de ce rade

  18. #3438 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Din seria Altex "leaks"
    http://www.altex.ro/fifa-15-xbox-one
    fifa-15-xbox-one-coperta.jpg

  19. #3439 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ma asteptam sa mai iasă Fifa si anu' asta, noroc cu Altex...

  20. #3440 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    interesant era ca : DISPONIBIL DIN: 26.09.2014

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts